Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Widzę, że sporo osób się zastanawia nad Uniwersum DoW ZK z wirtusa. Ja kupiłem już jakiś miesiąc temu (razem z Erą Wielkich Wojen - to dopiero epickie wydanie - http://sklep.wirtus.pl/produkt/381120 ) i wszystko było w porządku - przyszła Złota Kolekcja, nie jakieś platyny czy ekstra klasyki. Także polecam, bardzo ładnie się na półce prezentuje.

Edytowano przez pawel1897
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem moje opcje (moderatora) na tamtym forum i nie mogę tworzyć ukrytych tematów. Tym bardziej nie mogą ich tworzyć zwykli userzy jak imć Yaper i imć bleub. Pozostaje spytać 'guru' czy stworzy odpowiedni temat na swoim forum / stworzyć własne forum poświęcone w całości linkom :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix312

poradnik ma 108 str a artbook 64 przy czym artbook to mniej więcej pół na pół grafik i tekstu

wszystko bardzo ładne estetyczne i dobrej jakości jak na taką edycję IMHO

natomiast w kwestii linków przeczytałem co napisaliście uważnie (bo to w dużej mierze też do mnie) i doszedłem do wniosku że:

-umieszczanie linków to ważna część tego tematu i nie wyobrażam sobie żeby ich tu nie było (czy do sklepów, czy na allegro i ebay)

-wklejanie linków do aukcji z licytacją może rzeczywiście generować niepotrzebne podniecenie (szczególnie od złotówki i innych wystawionych z niską ceną wywoławczą) więc ja osobiście od tej chwili takich wrzucał nie będę

ale to forum to ważne źródło informacji, sam skorzystałem z kilku (między innymi Shorty'ego o Kurtmedia i tej o tańszym odrobinę D3 na wirtusie) więc niestety należy się też liczyć ze spekulantami podbierającymi oferty

można też wspomnieć np jednego ze stałych bywalców który dzięki info tutaj kupił okazyjnie Shoguna 2 na allegro (pozdrawiam)

tak więc 3 ciekawe rzeczy na KT

http://allegro.pl/gra-civilization-call-to...2260896427.html

http://allegro.pl/majesty-pl-wydanie-premi...2260892869.html

http://allegro.pl/star-wars-the-old-republ...2261525010.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów postanowiłem wpisać frazę ,,edycje kolekcjonerskie'' w google grafice. Znalazłem kilka ciekawych rzeczy.

135835515.jpg

Za 10 lat standard? Poczekamy, zobaczymy (i być może zarobimy :P).

4820500851_c85cd9e43a_b.jpg

EK Little Big Planet 2. Całkiem ciekawa edycja (pluszowy Sackboy [ok. 18 cm], DLC oraz świetnie wyglądający stojak na gry)

I trochę linków, co by forum nie przymulać:

EK Lineage II: The Chaotic Throne

EK NFS: Carbon

Ciekawa strona

Ciekawy artykuł

Edytowano przez matrix312
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

Zacna figureczka, zresztą chyba jak cała kolekcjonerka. Wątpię jednak żebym sobie tą edycję sprawił, bo choć lubię Gwiezdne Wojny, to nie trawię MMO ( i płacenia abonamentu). Szczególnie za tą cenę.

Edytowano przez Rafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper: obie edycje zacne, choć mogłeś pokusić się o trochę więcej zdjęć, np. przykładowe strony z artbooków, czy zbliżenie jakiejś część figurki.

Będzie recenzja SW?

Wracając do samych edycji:

KBL to jedna z moich ulubionych gier, miałem zamiar kupić jej kolekcjonerkę (nawet 2 razy) ale nie zdążyłem zamówić (wiwat Cenega!). Zaopatrzyłem się za to w bogate wydanie premierowe, lecz niedosyt po wspaniałej EK pozostaje.

Nie jestem fanem SW, ani nie przepadam za MMO, ale mimo wszystko bardzo podoba mi się EK. Spora, ładna figurka, artbook i steelbook - klimatyczny, fajny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EK ToR'a jest bardzo fajna (aż sam żałuje, że jej nie zamówiłem w dniu premiery). Teraz gdy samą grę mam, to nie za bardzo opłaca mi się wydawać 500 złoty. Edycja King's Bounty również bardzo dobra (chociaż ten bukłak wydaję się strasznie plastikowy, ale w końcu w której kolekcjonerce dostajemy Bukłak ;).). Za ile teraz chodzi ta EK? Bo (mogę się mylić) ale wydaje mi się, że ostatnio na muve.pl była za 90 złoty, a to strasznie mało, za tak bogatą zawartość. Zmieniając lekko temat, jak nastawiacie się do EK? Według was mają posiadać coś oryginalnego, może być praktyczne, albo po prostu ładnie prezentować się na biurku? Szczerze powiedziawszy nie lubię kolekcjonerek "praktycznych" (tutaj np. Dead Island czy właśnie King's Bounty). Jak dla mnie, z tymi przedmiotami nie da się nic zrobić. Co innego jeszcze podkładka na mysz, czy pendrive, a co innego jakaś latarka czy koszulka. Wolę ładną figurkę (ew. maskę jak z EK KZ3), grę w steelbooku, jakiś artbook, ulotki (czy pocztówki) i piękne pudełko zbiorcze, niż koszulkę (w którą albo się nie wcisnę, albo będę wyglądał jak jakiś raper) latarkę (która nie działa), bukłak (z którego nigdy się nie napiję, albo się roztopi gdy będzie gorąco) i okulary przeciwsłoneczne których nigdy nie założę. Wiadomo jednak, że ilu kolekcjonerów, tam tyle różnych opinii. Ta jest tylko moja, a ja bym chciał poznać wasze ;).

@daniel81uk: Konto mam założone (to znaczy inaczej, miałbym założone konto, gdyby nie najdurniejszy na świecie system autoryzacji konta by E-bay) na Polskę. Chyba jednak, muszę sobie odpuścić tą figurkę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Musze wybrać EK, najlepiej jedną.

-Gothic 3 bez naszyjnika za 50 zł + KW

- CoJ Więzy Krwi EK bez koszulki + KW

-Drakensang 1 EK 55zł

-Polskie Imperium od Krzyżaków do potopu EK ok. 100 zł

Coś tam może jeszcze, ale te najciekawsze. Co polecacie?

Jeżeli chodzi o skład EK to podobnie jak Dedexus wolę figurki artbooki itp. niż koszulki, ale taką latarką nie pogardzę. W ogóle dla mnie chyba najgorszym dodatkiem jest właśnie koszulka.

Na morele.net jest EK Space Marine za 117 zł na Xboxa i Ps3 (kolekcjonerska, nie specjalna). Mnie się ona podoba, ale żadnej z tych konsol nie mam, a w sprzedawanie nie chcę się bawić.

PS Spóźnione życzenia świąteczne wszystkim!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus: sam zdecydowanie bardziej wolę gadżety służące do zbierania kurzu i ładnego wyglądania (takie jak figurki, popiersia, podkładki*) niż użytkowe (koszulki, czy inne części garderoby). Tak jak napisał Dedexus, albo za małe albo za duże (w moim przypadku raczej to drugie). Po drugie: łatwo zabrudzić nosząc, a podczas prania zazwyczaj z koszulek dostępnych w EK robią się szmaty :(. Uwielbiam również artbooki.

*jestem laptopowcem, więc zazwyczaj siedzę z lapkiem na kolanach a moje trzy podkładki leżą na biurku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw123,

Jak masz możliwość to bierz EK drugiej części 'Call of Juarez'. Nawet bez koszulki ten zestaw prezentuje się znakomicie. Oczywiście wszystko ma swoje granice, w tym cena, a powinna być nieco niższa z uwagi na niekompletny zestaw.

Bukłak w EK KB wcale nie jest z plastiku. To jakiś skóropodobny materiał, ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, zatem nie mogę sprecyzować, jaki. Ta EK wcale nie jest użytkowa. Zarówno bukłak, jak i sztylet pełnią funkcję kolekcjonerską, to typowe gadżety do podziwiania, a nie na wyprawę w busz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając lekko temat, jak nastawiacie się do EK? Według was mają posiadać coś oryginalnego, może być praktyczne, albo po prostu ładnie prezentować się na biurku?

Kolekcjonerka, jak już kiedyś wspominałem ma być przede wszystkim czymś wyjątkowym. W przeciwieństwie do imć CriXa nie jaram się aż tak figurkami (choć do dziś żałuję, że tak zniszczyli figurkę Liary robiąc z niej jakąś mango/anime-dziewczynę - WTF?! A bym kupił!). Jak też wspominałem, na pierwszym miejscu jest gra. W przypadku ME3 EK rzeczywiście nie jest zbyt imponująca, ale gra nadrabia to o stokroć. Jeżeli mam do wyboru biedną edycję premierową, a bogatszą kolekcjonerką dopłacając 50 zł nie zastanawiam się ani chwili w przypadku tak wyjątkowego tytułu.

Kolekcjonerki typu Dead Island czy CoJ The Cartel otwarcie wyśmiewam (pozdrawiam wielkich ich obrońców, CriXa i wuwu - a niech za 5 lat będą warte i 500 zł, zobaczymy :trollface:) ze względu na masę totalnie tandetnych i beznadziejnych pierdółek. Co mi po woreczku z mąką albo pliczku banknotów? Takie rzeczy to ja sobie mogę sam zrobić i gwarnatuję Wam, że laik się nie skapnie. :laugh: Tak samo okularki, wojskowy plecak (w sumie takie same są w magazynach wojskowych w liczbie miliarda sztuk), maska gazowa typu "słoń", badziewiasty bidon z logo - po co mi te śmieci? :tongue:

Wybaczcie, nie chcę tu nikogo denerwować ani obrażać, ale dla mnie to są śmieci. Że klimatyczne? Litości... Pójdę na chiński bazar i to samo kupię za 1/5 ceny. Jakością odbiegać nie będzie. :trollface:

Porządna, elitarna EK musi być stosunkowo mocno limitowana (max. 5k sztuk na kraj - jestem zły na CDP RED, że w Polsce było aż 10k EK Wiedźmina 2, na szczęście Wiedźmin 1 tylko 3k), posiadać niedużo, ale wyjątkowych elementów. Bardzo mile widziany artbook, najlepiej co najmniej A4, ładnie oprawiony, OST na CD, jakieś wyjątkowe, niedostępne NIGDZIE indziej (bazar :trollface:) elementy typu kości wiedźmińskie, czaszka / pendrive z Diablo ]I[, gra w steebooku / digipacku, materiały filmowe (najlepiej w jakości HD). No i to wszystko zapakowane w gustowne pudełko zbiorcze, najlepiej w minimalistycznym stylu. To jest PRAWDZIWA EK, a nie byle bazarowa tandeta, hehe. :wink:

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

Zacna recka, konkretna i miła w lekturze. Plusik dla Ciebie za jakikolwiek ruch w stronę update'u, wciąż czekam na zdjęcia czy video takich Screamer 4x4 czy Carmageddon ;)

Sama EK King's Bounty - bardzo fajna. Bukłaczek szału nie robi (troszkę plastikowy, fakt, ale najważniejsze, że działa i jest użyteczny), ale to bardzo oryginalny gadżet. Sztylet jest odpowiednio ciężki i ładnie wykonany, raczej do dźgania nie posłuży, ale koperty nim otwierać można :) Artbook jest imho słaby, w miękkiej oprawie i z dosyć nieciekawymi obrazkami, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Skrzynka zbiorcza nadrabia wszelkie niedociągnięcia - jest dobrze wykonana i bardzo klimatyczna.

@jacekw123

Łap CoJa ;)

@Dedexus

Moje me gusta to wszelakie artbooki, figurki, soundtracki. Koszulka również bardzo mile widziana, choć taka np. płócienna mapa byłaby szczytem mych marzeń (EK World of Warcraft taką miała :trollface:) Pendrivem, o ile wygląda dobrze, bym nie pogardził, to samo z podkładką pod mysz. Chyba najważniejsze w EK są dla mnie konkretny artbook i pudło zbiorcze - w końcu przez 95% czasu widzimy tylko dumnie stojący na półce kartonowy box, więc musi się on odpowiednio prezentować.

Edit.

@jacekw123

Za 130zł EK TW2 to bardzo dobry interes. Kolekcjonerka jest przecież bardzo wypasiona, no i zawsze to kupujesz nóweczkę nieśmiganą, a nie egzemplarz używany.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co lubię w kolekcjonerkach, to też wszelkie elementy ubioru mnie nie rajcują - wole klimatyczne gadżety z gry typu artbook/książka z opisem/mapa, karty/kości czasem figurka. Moim zdaniem najfajniejszym pomysłem jest dodawanie do EK przedmiotu, który znajduję się w grze (np. Platynowy szton w New Vegas czy figurka Valut-Boya w Fallout 3) - mamy coś świetnego i klimatycznego, zwykle takie rzeczy są dobrze wykonane i poza samą kolekcjonerką niedostępne. Bardzo lubię opakowania typu Big Box - mimo iż wiele się w nich nie zmieści, to jest to swoisty "hołd" dla dawnych wydań gier - Me gusta. Grube, kartonowe, duże pudła jak w przypadku Wiedźminów czy KWC Heroesów to widok, który cieszy moje oczy, całkiem miłe jest dla paluchów natomiast to, gdy pudełko jest specyficzne w dotyku, jak np. w new Vegasie. Czasem gdy twórcy wymyślą coś nietypowego jak skrzynka, torba czy inna beczka też się to chwali. EK najnowszego CoJ'a czy Dead Island też nie przypadły mi do gustu - zdecydowanie wolę "Jakość", a nie "ilość".

Pytanie - wiecie gdzie najtaniej kupię edycje specjalną Spaca Marine (PC), tą w kartonowym boxie?, a może warto poczekać na obniżki cen?

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerki typu Dead Island czy CoJ The Cartel otwarcie wyśmiewam (pozdrawiam wielkich ich obrońców, CriXa i wuwu - a niech za 5 lat będą warte i 500 zł, zobaczymy :trollface:) ze względu na masę totalnie tandetnych i beznadziejnych pierdółek. Co mi po woreczku z mąką albo pliczku banknotów? Takie rzeczy to ja sobie mogę sam zrobić i gwarnatuję Wam, że laik się nie skapnie. :laugh: Tak samo okularki, wojskowy plecak (w sumie takie same są w magazynach wojskowych w liczbie miliarda sztuk), maska gazowa typu "słoń", badziewiasty bidon z logo - po co mi te śmieci? :tongue:

Wybaczcie, nie chcę tu nikogo denerwować ani obrażać, ale dla mnie to są śmieci. Że klimatyczne? Litości... Pójdę na chiński bazar i to samo kupię za 1/5 ceny. Jakością odbiegać nie będzie. :trollface:

Zgadzam się z tobą w 100%. Jeszcze ek Coj:C to moge zrozumieć bo niektóre dodatki są w miarę sensowne (np. zapalniczka czy koszulka). Ale EK DI? No litości. Oglądałem kiedyś tego ''cuda" unboxing. I co? Jak gościu wyciągnał ten gwizdko-kompaso-termometro-lupę to myślałem że z krzesła spadne. No litości coś takiego było kiedyś w Kaczorze Donaldzie. A bidon, czy lornetka (następna wywrotka razem z krzesłem) no proszę. Czy takie pierdułkisą klimatyczne.

A co do dodatków zek to ja preferuję figurki, artbooki i soundtracki. Nie lubię za to dlc czy pocztówek a takzę making offów (kto to ogląda?). A koszulki lubię . Choć nie są to jakieś musy. Bo jak się wyczeka to można nie drogo znaleźć świetne koszulki z motywami z gier (np. ostatnia promocja cd-a z sklepem level77).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad EK Two Worlds 2 (Royal Edition). Co o niej myślicie w stosunku do Więzów Krwi?

PS Matrix, po ile jest przesyłka w sklepie Reality Pump?

EK TW II jest na razie ogólno dostępna, a CoJ to unikat. Mimo wszystko EK 'dwóch światów' jest bogatsza. Tym bardziej w tej cenie. Podsumowując:

CoJ vs. TW II

unikat - ogólnodostępna

biedniejsza - bogatsza

Myślę, że zadecyduje to, którą serię bardziej lubisz.

Koszt wysyłki to 8zł Pocztą Polską (nie martw się, RP dobrze zabezpiecza przesyłkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...