Skocz do zawartości

Polecane posty

@up

Szkoda, że nie wydadzą oficjalnej wersji beta(teraz będzie to 1.9.5?) przed końcową. Według zapowiedzi Notcha wychodzi na to, że będziemy mieli cały czas prelease nowych ulepszonych wersji, aż do czasu Mineconu. Po tym zostanie wydana oficjalna wersja, która wejdzie na miejsce 1.8 beta. Nastanie zatem wersja 1.0 i na tej będą pracować nad nowymi ulepszeniami.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ilości diamentów w nowym generatorze. Poprawiłem sobie MC z Beta 1.8.1 na 1.9 Pre-Realese 4 i wszedłem do mojego kompleksu jaskiń. Kiedy szukałem diamentów w tej części jaskini z wersji 1.8.1 zebrałem dwa diamenty. Mało. Po update wszedłem do tej jaskini od innej strony, tak, żeby mi się generowała nowa mapa. Właśnie wracam z czternastoma diamentami :laugh: Well done, Notch!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek, w jakim udaje się Minecraft nie podoba mi się. Wersją na jakiej zacząłem grać to 1.5 i właśnie wtedy poczułem czar tej gry. Byłem sam w wielkim świecie, nic nie miałem, a mogłem robić co chciałem. Ideą Minecraft'a było kopać, budować, przeżyć, a teraz (z NPC, alchemią, czarami itd.) ta idea zanika. Obecnie gram na 1.8.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą Minecraft'a było kopać, budować, przeżyć, a teraz (...) ta idea zanika.

Nie zgadzam się.

Ideą Minecrafta nadal jest kopanie, budowanie oraz przeżycie. Różnicą między pierwszymi wersjami survivala a tą najnowszą jest to, iż mamy do dyspozycji o wiele więcej możliwości owego przeżycia.

Kopanie tuneli i chomikowanie złota oraz diamentu do skrzynki może dawać frajdę, ale po jakimś czasie się znudzi, a zmiany są po to, żeby właśnie ta nuda się nie wdzierała.

Wygląda na to że jestem tutaj dość oryginalny ze swoją opinią, ale dla mnie każda kolejna zmiana sprawia, że gra staje się lepsza i ciekawsza.

Minecrafta można porównać do zestawu klocków Lego. Im więcej różnych klocków, tym większe pole do popisu dla wyobraźni.

Spytajcie się jakiegoś malca, czy jego zdaniem możliwe jest posiadanie zbyt dużej ilości klocków Lego. Zgaduję, że odpowiedź będzie brzmiała "nie" ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up tak? A my z kumplami na naszym serwie zbudowaliśmy nasze miasteczko! :D Skromnie powiem, że świetnie wyszło nam kino, efekt jaki udało się uzyskać z odpowiednio użytych obsydianów był świetny :) Mieliśmy tam też wielkie zamki, robiliśmy postacie np. Mario, była też elektrownia Czarnobylska :D Takie cuda nie widy tam zrobiliśmy, że głowa mała. Ale chyba save juz się gdzieś zapodział...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu skończyłem budować naturalnych rozmiarów pomnik małego głoda. Nie wiem jak na to wpadłem ale powiem wam, że zrobienie na kartce zarysu z plasteliny naprawdę pomaga. To coś wyczerpało moją chęć grania w minecrafta na co najmniej miesiąc. Wracam do M&B i do 100 modów w, które jeszcze nie grałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tym stołem alchemicznym? Pierwsze o tym słyszę. Jak to zbudować, po co to itd.

Artykuł na oficjalnej wiki - eliksiry

Artykuł na oficjalnej wiki - ulepszanie przedmiotów

Jest to tu ładnie i klarownie opisane.

Wystarczy troszkę poszukać albo na google, albo na jakiś minecraftowym forum. ;>

Edytowano przez Jakobeks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...