Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Gość sebi1295

Co z tego że co chwilę przekleństwa.Preferuje taki styl więc tak nawija, i sam powiedziałeś ,,w dissach".A reszta kawałków, tam to ogranicza.Zresztą nie można czegoś zarzucać raperowi tylko dlatego że dużo przeklina.Może jesteś starszy ale widzę że chyba mało słuchasz rapu, i w ogóle muzyki żeby tak twierdzić.Peja zawsze będzie najlepszym raperem w naszym kraju, a najbardziej rozpoznawalnym to na pewno.,,Rap to nie muzyka, rap to nasze życie".

Pozdrawiam wszystkich fanów Peji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucam mu że dużo przeklina i go przez to nie oceniam. Po prostu nie trafia do mnie jego styl i teksty.

Najbardziej rozpoznawalnym raperem jest Liroy. Nie można również stwierdzić że Peja jest najlepszy gdyż w polsce nie ma jednego zdania na ten temat. Dla niektórych najlepszy jest Peja dla innych Pezet a jeszcze innych Pih.

I zapewniam cie że rapu i wgl muzyki słucham dużo i od dawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że co chwilę przekleństwa

Nic, absolutnie nic... Co z tego, że wysławia się jak byle jaki prostak i cham który podstawówkę skończył, bo nikt nie chciał go więcej oglądać... A sam fakt, że dany kawałek to diss to nie znaczy że jedyne argumenty jakich się używa to rozwinięcie DTKJ...

Peja zawsze będzie najlepszym raperem w naszym kraju, a najbardziej rozpoznawalnym to na pewno.

Pomijając kwestię, że pierwsza część tego zdania jest według mnie bardzo nietrafna to jednak kiedy powiedziałem coś tam o Peji do swojego kumpla (zatwardziałego rockowca i wielkiego hejtera polskiego rapu) to nie wiedział o kim mówię... Za to Tedego zna i zna nawet jeden kawałek ("Bezele kochana" :P).

I żeby nie było, nie jestem hejterem Peji i nie uważam, że za dużo klnie, tylko odniosłem się do wypowiedzi kolegi ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Tede to ... od początku miał nadzianych starych więc ukończył studia.Peja nie jest żadnym prostakiem, po prostu pochodził z biednej rodziny i tyle.Jednym się w życiu udaje a drugim nie.Co do dissów,; ludzie co wy mówicie.To Tede pierwszy skoczył do Peji, po całej tej aferze z pobiciem małolata.I co śpiewał? ,,Próbowałeś pobić dziecko"?W swoich dissach mówi tylko o tym że Peja był biedakiem, o akcji w Zielonej Górze, o tym że naśmiewa się z jego choroby.Co?Zrobił to tylko w jednym kawałku i sami powiedźcie czy nie jest to śmieszne (tu chodzi mi o historię z panią lekkiego obyczaju).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a Peja za to w dissach na Tedego wypomina mu że miał bogatych starych, i mu wyszło w życiu. Klnie w dissach by trafić do młodzieży, która oprócz k*** i chu*** nie używa innych wyrazów. Nie mówię tu o Tobie. A kawałek DTKJ to totalne dno, bez poparcia w argumentach.

Więc wychodzi na to że jeden drugiemu wypomina.

Peja Tedzikowi dobry dom a Tede Peji biedę. I mamy 1:1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

No to remis.Zgodzę się że DTKJ jest szczerze mówiąc słaby ale za to The Dick [beeep] mi się bardzo spodobał.I jeden z moich ulubionych cytatów Lindy ,,Wszedłem na komin elektrociepłowni i strzeliłem mu w łeb".Linda jest równie spoko jak Peja.Tu chciałem przypomnieć że Peja jest również wielkim fanem kina.Zapraszam na forum slumsattack.

PS.: Przyznajmy szczerze że te spory do niczego nie prowadzą.Każdy ma swojego ulubionego artystę, idola i każdy artysta ma swoich antyfanów.Na FA znajdzie się na pewno wiele tych którzy kochają Peje ale i tych anty... również.Dlatego niech każdy kocha i słucha tego co lubi i co najbardziej mu pasuje, czy to Peja czy Vixen a nawet Tede.Każdy z nich reprezentuje jakiś poziom, dla jednych wysoki a dla innych nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ''każdy ma swojego ulubionego'', ale w pewnych aspektach jedni są lepsi, drudzy gorsi. Możesz lubić Peje, ja nic do niego nie mam, ale nazwanie go ''najlepszym polskim raperem'' to przesada. Dzieciaki i drechy słuchają go za bluzgi i gangsterski styl, ale oprócz tego w niczym się nie wyróżnia, ma kiepskie rymy, przeciętny flow i prostackie teksty, a w tym kraju jest wiele lepszych osób w tej dziedzinie. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Według mnie reprezentuje Hip-Hop z przekazem, jak to już ktoś powiedział kiedyś.Co do dzieciaków i drechów to nie tylko oni słuchają jego muzyki ale i duuużo szersze grono.A dla mnie Peja i Vixen i tak są najlepszymi raperami w Polsce.I niech każdy sobie mówi co chce a ja i tak będę kupował każdą jego płytę w dniu premiery.A flow to ma zaje.bisty.Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z wami że jeden raper jest lepszy w tym a inny w czym innym. Nie można określić najlepszego rapera polski bo takiego nie ma. Każdemu się kto inny podoba. I jak chcą to niech się dissują tylko żeby to było na scenie lub w utworze a nie że chcą się napierd****. Jeśli nie będzie takich osób jak Peja, który swym zachowaniem prowokuje innych to polski hip-hop będzie wyglądał zaje****.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za znawcę polskiego hip hopu to się nie uważam, ale było nie było swoje zdanie posiadam i się go trzymam w trudnych czasach :wink: Jeśli o Peję chodzi to lubię jego starsze kawałki a ostatni jego utwór który wpuściłem na mp3 to "Życie K....''( wiadomo jakie), a te dissy i wojny na słowa to tylko obrzydzają mi muzykę i tych niewątpliwie cudownych, nowych tracków Peji o dobijaniu Tedego raczej nie posłucham już nigdy w życiu. Co do Tedziksa to ostatni jego utwór który mi się nawet spodobał to "Bezele" które wypuścił jakieś 100 lat temu. :huh: Zresztą oni oboje razem z Peją tylko budzą swoimi dzisiejszymi kawałkami śmiech mój i zwątpienie w muzykę ogólnie.

Parafazując:

" Zmieni się na lepsze - coś innego wam opowiem''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Co wy z tymi dissami o Tede.Przecież od czarnego Września nic nie było.A i na tamtej płycie było kilka wspaniałych kawałków jak np., ,,Ludzie z mej rzeczywistości", ,,Peja vs. Hip-Hop", ,,Wrogu mój", ,,TDF".W ,,Na serio" i ,,REEDUKACJI" nie ma żadnych kawałków o jatce na Tede czy coś w tym stylu.A te nowe nutki tak budzą pozytywne wrażenie choć przyznaję nie tak jak niektóre z płyty ,,Na legalu" czy singiel ,,SLU".Niemniej jednak i tak jestem pewien że Peja pozostanie w moim sercu i sercach milionów słuchaczy.A Tedego słuchał nie będę i już, i nie dla tego że ma na pieńku z Peją ale dlatego że według mnie robi muzykę słabą.

Kończę więc tę dyskusję, choć jak inni chcą to niech sobie pogadają a co do Peji to powiem tylko że nie jest żadnym prostakiem.

KSIĘCIA doczekać się nie mogę i tego jak pójdę sobie z kumplami na **** w rymach Ryszarda puszczanych z mojego z resztą telefonu.A jakże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Peja według mnie robi muzykę słabą. Jak zakończyć tą dyskusję to spoko. Tylko pamietaj że Peja według ciebie jest najlepszy i wielu ludzi twierdzi inaczej więc nie wmawiaj tutaj że robi taki wspaniały hip-hop. A z tymi milionami to się nie zgodzę. Wątpię by miał miliony fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=cZwqL_51zgY

Szczerze polecam ten numer singlowy z reedycji Hukosa. Moim zdaniem typek to miazga, aż dziw, że tak mało ludzi o nim słyszało. Chyba kupię to reedycję, jeśli w jakimś empiku w mojej wsi podklasztornej się pojawi.

No i polecam płytę Sokoła i Marysi Starosty, a zwłaszcza track "Polowanie na zło". Ora banię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Peji, OSTR, Ry23, Eldo - czyli w większości RAP z przekazem. Aha i jeszcze Fabuły. Nie cierpię HG, Firmy oraz innych pseudo raperów. Niektórzy zazdroszczą fenomenu Pejii i dlatego te wyzwiska itp. Dowodem jest "Reedukacja" ,która osiągnęła status złotej płyty przed premierą ,a po premierze już była platyna. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik piractwa w Polsce i też ,że jest to RAP ,a nie pop czy rock. Osobiście wkurzają mnie ludzi ,którzy "są fanami" swojego rapera ,a zamiast kupić ich płytę wolą wwalić 200 zł na drechy. A te drechy wyglądają jakby w gacie narobił. No i w przejściu się nie może zmieścić ,bo "kozak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu po dresach nie jeździć, może nie dominują u mnie w ubiorze, ale mam jedne ulubione i nie dam ich obrażać :tongue: Generalnie niekupowanie płyt jest dużym problemem, no ale cóż taka mentalność. Jak w necie - niczyje. Niczyje - Można wziąć. I przez to wykonawcy tracą. Osobiście wydaję dużo na ciuchy, lubię chodzić w rzeczach, które mi się podobają. A ceny ubrań "raperskich" są identyczne jak ceny innych najek czy adidasów. A są dużo lepszej jakości niż jakieś z H&M czy innego powszechnego sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

@maxyman42

Również jestem za Peją jak tu w powyższych postach widać. :happy: Słucham jeszcze Vixena, RY32, kiedyś trochę Górala, Pezeta.Firmy również nie cierpię... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Peji, OSTR, Ry23, Eldo - czyli w większości RAP z przekazem. Aha i jeszcze Fabuły. Nie cierpię HG, Firmy oraz innych pseudo raperów. Niektórzy zazdroszczą fenomenu Pejii i dlatego te wyzwiska itp. Dowodem jest "Reedukacja" ,która osiągnęła status złotej płyty przed premierą ,a po premierze już była platyna. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik piractwa w Polsce i też ,że jest to RAP ,a nie pop czy rock. Osobiście wkurzają mnie ludzi ,którzy "są fanami" swojego rapera ,a zamiast kupić ich płytę wolą wwalić 200 zł na drechy. A te drechy wyglądają jakby w gacie narobił. No i w przejściu się nie może zmieścić ,bo "kozak".

1 zdania nie zhejtuje, bo każdy ma swój gust, ale... Ry23 akurat przekazu za dużo w utworach nie ma. Ogólnie do typka nic nie mam, bo jako człowiek to go lubię i szanuję (koncerty), ale przekazu nie dostrzegłem w jego tekstach. Imo ma dobre utwory do polansowania się i wyluzowania, ale broń boże do myślenia nad znaczeniem słów. Zaryzykowałbym to samo stwierdzenie o Peji. Ogólnie Ryśka szanuje, lubię słuchać, ale nie uważam go za kogoś wybitnego w tym co robi. Są lepsi i takie jest moje zdanie.

A wkurzają Cię typki, które kupują płyty swoich ulubionych wykonawców, a także kupują dresy i (o dziwo!) w nich chodzą na co dzień? Bo właśnie ja taki jestem i wkurza mnie, że jak ktoś widzi łysego typka w spodniach dresowych i bluzie pod kolor to od razu padają po cichu "chuligan", "bandyta", "nieuk" itp. Akurat znam paru takich dresów (jak i siebie), którzy są albo po maturze (dobrze napisanej), albo na studiach, albo w liceum.

Owszem, są też tacy, co łażą w dresach i szpanują co to nie oni. Takich też nie lubię, ale to już poruszałbym kwestie wychowania z domu, a to nie ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxyman42

Jestem fanem VNMa , i kupilem plyte "De nekst best".Mam w planie kupic jeszcze kilka min. "Mixtape 600v" , "Dalekie zblizenia" ; "Tylko dla dorosłych" jakies pierwsze plyty Molesty np."Skandal".

Tak mysle ostatnio nad kupnem jakijs plyty K44 , bo slyszalem w tv kwalek "Film" i "Normalnie o tej porze".

Bardzo mi sie spodobaly chociaz wczesniej mnie nie ciagnelo do kawalkow sprzed 10 lat , bardziej kawalki obecnie tworzone.

Jak ktos moze polecic mi jakies stare kawalki to bede wdzieczny , bo hip hopu slucham od roku moze a za specjalnie sie nie wglebialem w to srodowisko.

Z gory dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos moze polecic mi jakies stare kawalki to bede wdzieczny

@VanNerd93 Stare kawałki Kaibra? Warto zaryzykować na początek pójście w coś mocnego, utwory z Księgi tajemniczej to tzw. psycho rap, jest to całkiem coś innego niż typowy HH. Nie każdemu podchodzi takie coś, ale jak dla mnie to sztuka. Spróbuj ''Psychodela'', ''plus i minus'', ''moja obawa'', ''usłysz mój głos''. Jeśli nie spodobają ci się te utwory - nic straconego. K 44 już w drugiej płycie zmienił swój styl na lżejszy, z kolejnych płyt (3:44 i w 63 minuty dookoła świata) spróbuj ''Wena'', ''Konfrontacje'', ''Psy'', '' ''ja się wcale nie chwalę'', ''Masz albo myślisz o nich''.

Jeśli nie słyszałeś, obowiązkowym etapem dla każdego słuchacza HH jest paktofonika, legendarna wręcz grupa. Warto posłuchać ''Priorytety'', ''Nowiny'', Ja to ja'', ''Jestem Bogiem'', ''Powierzchnie tnące''.

Mogłeś nie słyszeć także jednego z lepszych duetów w polskim rapie MC-producent - Pezet i Noon. Warto spróbować ''Refleksje'', ''W Branży'' ''Ukryty w mieście krzyk'',''zimna fuzja'', ''Slang''. Jeśli się spodoba, posłuchaj resztęz płyt ''Muzyka klasyczna'' i ''Muzyka poważna''

Nie możemy też zapomnieć o Tymonie (Hucie, Świntuchu) - radzę posłuchać epickiego ''Oto ja'' a także ''Mój wacek jest za duży'' i ''ja ci lepiej zrobię'' :)

Jest jeszcze wiele klasyków wartych wymienienia - Molesta, Wzgórze Ya-Pa-3, Warszafski Deszcz, Eldo (Grammatik), Abradab i jego ''Czerwony Album''. Jeśli będziesz chciał żeby coś ci przybliżyć - pisz. Na pewno też o wielu wykonawcach zapomniałem, jak coś sobie przypomnę to dopiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak

Warto zaryzykować na początek pójście w coś mocnego, utwory z Księgi tajemniczej to tzw. psycho rap, jest to całkiem coś innego niż typowy HH
ostatnio w programie viva 10 naj przedstawiali wlasnie 10 ekip hh i mowili o k44 i ze ta plyta "psycho rap" jest nietypowa wspominali cos tam o "zakon marii" (przepraszam jak zle napisalem) i ...plus i minus to jedno co widze , plus i minus to jedno czym zyje.... O Pfk slyszalem chyba jak kazdy ale przesluchalem kilka kawalkow i nie przypadly mi do gustu ale moze warto sie wglebic , dzis wlasnie slyszalem kawalek Magika pt."Znikam" to mi sie spodobal. Z tych kawalkow Pezeta nie slyszalem ale slyszalem "Noc i dzien"- calkiem spoko , "Szósty zmysl"- jestem pewien ze w kawalku innego wykonawcy slyszalem ta fraze ...Czysta wódka, cały stół w ogórkach, browar i gorzka żołądkowa...ale nie jestem pewien u kogo , "seniorita" obila mi sie o uszy i z tej chyba ostatniej plyty Pezeta z Małolatem slyszalem "Odkad ostatnio gadalismy", wiecej kawalkow nie przypominam jego ale pamietam ze goscinnie nawijal w "I zeby bylo normalnie". Moleste lubie , kiedys kojarzyl mi sie tez zespol z jakimis JP , ale kumpel podeslal mi kawalek "Inspiracje" to po przesluchaniu kilku innych kawalkow , Molesta dolaczyla do moich ulubionych wykonawcow.

Przeslucham sobie to wszystko co napisales , a przynajmniej sie postaram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny ubrań "raperskich" są identyczne jak ceny innych najek czy adidasów. A są dużo lepszej jakości niż jakieś z H&M (...)

nowa_bluza_alkopoligamia.jpg

Coś takiego za 219 złotych kiedyś chodziło :O

Za dopłatą bym nie wziął :(

H&M zawsze dobra marka dla hipsterów, nie rozumiem tego marnego inwektywu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym tego za doplata nie wzial , mam taka http://prosto.pl/?l=pl&m=sklep&w=u...on&pro=1037 koszulke i jest spoko(kosztowala bodajze 110-120 wiec tyle co jakies z DC czy innych tym podobnych), dobry material i dobrze sie nosi. Mam koszule z H&M (koszula jak koszula niczym sie nie rozni od jakiejs innej)nie wiem co chcesz od tej marki ,marka jak marka ale hipsterem nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo kolegów ubierających się w galerii u nas w mieście, gdzie są sklepy typu H&M, Cropp, Reserved itd. Dla mnie jakość tych ubrań jest słaba, gdy biorę do ręki bawełnianą koszulkę z reserved a np koszulkę "Brutalna Leksyka" od Piha to ta bawełna Piha jest dużo milsza w dotyku i grubsza. Dzięki temu łatwo się nie niszczy, a kolega koszulkę z Reserved`a po paru tyg przetarł i do wyrzucenia. Już wolę kupić 1 rzecz za nie oszukujmy się gruby hajs, ale wiedzieć, że na pewno pochodzę w tym trochę, niż kupić jakąś badziewną masówkę i tylko czekać aż do wywalenia będzie.

@Pan Don

No to coś jest paskudne, ale na szczęście teraz jest większy wybór ładnych rzeczy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up No ja na przykład bym założył koszulkę Elpolako Wear z napisem "Jak mówią mi ty musisz, ja mówię niekoniecznie" bardziej dlatego, że podoba mi się ten napis niż dlatego, że chce pokazać ludziom czego słucham :P. Zresztą, jak mam full cap i baggy na sobie to raczej wiadomo, że słucham rapu ;) (ew. jestem młodocianym przestępcą aka chuliganem :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...