Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

^up@: Sajkofan to sajkofan. Klapki na oczy (uszy???) i ślepo propsuje...

Przesłuchałem ten kawałek, w trakcie odizolowałem Ostrego i spodobało mi się. Druga część jest naprawdę świetna pod względem produkcji. O ile prawdą jest, że cała płyta będzie grana a nie samplowana, będzie na poziomie wpomnianej drugiej częśći i jako bonus będzą instrumentale, to ja posłucham. Ostrego jako producenta nie potrafię hejtować, żebym nie wiem jak się starał :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem "Den nekst best" VNMa. Płyta co najmniej dobra, dla mnie nawet lepiej. Szkoda tylko, że wśród producentów znalazł się Kazzushi, bo zrąbał wszystkie bity. A bitu do "Cypher" mu nie wybaczę, tacy zawodnicy a track ledwo da się słuchać :angry:

Polecam nuty Flesze, Róże betonu z Włodim, Podziemie(VNM podśpiewuje w refrenie :blink: ), Nic nie przychodzi łatwo z HajFaj Bandą, Skąd spadli - jedyny z bitem producenta wymienianego kilak razy przeze mnie. Reszta też do sprawdzenia, nawet te z bitami od Kazzushiego. Idę płakać za Cypherem :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowiłem napisać takie małe moje podsumowanie roku w polskim HH.

Zacznę od tego co mnie pozytywnie zaskoczyło. Tu zdecydowanie na plus wypada album Kaczora "Przyjaźń, Duma, Godność" - naprawdę kawał dobrego materiału wartego przesłuchenia. Z tego albumu do gustu mi przypadła szczególnie nutka "Pan i Władca".

Również pozytywnie zaskoczył mnie Kobra z albumem "Na Żywo z Miasta Grzechu". Naprawdę bardzo dobry, dopracowany krążek. Co do Pih'a byłem spokojny i wyszło jak zawsze w przypadku Adama Piechockiego po prostu super. Może nie jest to klasa jego poprzedniego albumu "Kwiaty Zła", ale jest wporzo :tongue:. Również na plus wypadła w moim przypadku grupa z białegostoku Fama Familia z krążkiem "B.S.T.O.K.". Jest to kawał takiego bardziej klasycznego i dobrego ulicznego Hip-Hop'u.

Niektórych w moim podsumowaniu może zaskoczyć brak np. Tedego, ale po prostu go nie trawię i nie słucham.

Co do rozczarowań to niestety bardzo jak dla mnie był album duetu Pezet & Małolat. Niestety nie podobały mi się na tym albumie bity (nie lubie takich "elektroników"). Wiec "Dziś W Moim Mieście" dla mnie to niestety rozczarowanie.

Podsumowując rok 2010 był bardzo dobry, a 2011 zapowiada się jeszcze lepszy. Już w styczniu dostaliśmy bardzo dobry solowy album Szada Akrobaty (1/3 składu Trzeci Wymiar). Ja w każdym razie z niecierpliwością oczekuję na "Reedukacje" od Peji, a także nowy krążek Hemp Gru :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja albumem Szada się zawiodłem... Powinien zasługiwać na 6/5, a jest "tylko" 4/5... :P. W sumie nie ma za bardzo się do czego przyczepić, ale najlepsza zwrotka albumu należy niestety do Poresa w "Nie znasz mnie". Bity jak zwykle u Creona (i Amata... i Bedwaema... i Dj Phasta... :P) stoją na najwyższym poziomie, a najlepsze według mnie są w kawałkach: "Wszystko zaczęło się od czystej kartki", "Krok do szaleństwa", "Patrzę jak idziesz" i "16 linijek". Co do nawijki to Szad ma super wejścia na bit (patrz: "W nieco innym świetle"). A to czego zabrakło to... właśnie "to coś" co powinna mieć płyta na 5 :P. A po za tym to w większości kawałków Szad wywiązuje się z zadania: "Kiedy wchodzę na mikrofon, tnę jakbym był golibrodą". Rap jak zwykle techniczny i zawierający bardzo mało zwykłych, pojedynczych rymów. Storytelingi wyszły dobrze, ale nie przebiją "Powoli robiło się jasno". Znalazły się też dwa kawałki dosyć osobiste. Jeden o dziewczynie (bądź żonie :P ) pana akrobaty, a drugi o dzieciństwie, ale na tyle fajny, że wtórność tematu (polski raper który w dzieciństwie nie był biedny, oprócz Tedego? Włanie też nie kojarzę... :P) nie przeszkadza. Reszta to bragga z, czasami, ciekawymi panczami ("Jeśli stawiasz na mnie krzyżyk, niech ci byt oznacza ból"). W sumie mogłoby nawet być te 5, ale brak na tym albumie przełomowości. Wszystko już było, ale w wersji demo na płytach 3W. A więc album bardzo dobry, godny polecenia i IMO zasługujący na 4/5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie zapomniałem dodać, że "21 gramów" to jak dla mnie o wiele lepiej zarapowana wersja "Zapisków..." :P. Nawet jeden bit jest stworzony na tym samym patencie ("Życie" vs "Życie jest za krótkie") :D.

Przed chwilą to odkryłem:

To może być niezła płyta ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Shellerini'ego zamówiona :D Patrząc na najnowszy klip (kto nie widział nadrabiać

) wiąże wielkie nadzieje z jego pierwszą legalną solówką. Jeśli będzie tak dobra jak dotychczasowe single to tytuł polskiej płyty rap roku 2011 ma jak w banku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Nie był bym tego taki pewny... :P. Po pierwsze już 3. marca wyjdzie "Reedukacja" Pei, poza tym podejrzewam, że nie uda mu się "przeskoczyć" "21 gramów". A do końca roku jeszcze daleko, nie wiemy praktycznie nic na temat niektórych raperów (np. DGE byłby w stanie wydać nową płytę ;) ) i jeszcze jak się spręży to 3W zdąży wydać album w tym roku. Podsumowując, nie dziel skóry na niedźwiedziu :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ankiecie zabrakło nowej płyty Jota?

Ze swojej strony polecam sprawdzić Tusz na rękach / Voskovy - Get Fejm Or Die Tryin,

a w szczególności kawałek Cudowne Lata 90-te.

Wykonawcy których lubię i szanuję :

TeTris

Zeus

Małpa

Eldo

Tusz Na Rękach

Duże Pe

Jinx

Wena

Jedna miłość dla trueschoolu ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem w warszawskim Empiku nową płytę O.S.T.R-a "Jazz, dwa, trzy". Byłem pewny, że premiera dopiero we wtorek a tu mała niespodzianka. Jako, że płyta była jako prezent to trafiła w moje ręce i teraz ją przesłuchuje. Pierwsze cztery tracki są nawet znośne. Nawet Adam tak nie piszczy ( na razie). Zobaczymy co się będzie działo dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać swoje odczucia po przesłuchaniu płyty. A tak całkiem szczerze, to nawet nie wiedziałem, że ta płyta już ujrzała światło dzienne. Singiel (z resztą tak jak już pisałem wcześniej) był słaby. Jeśli płyta będzie trzymała poziom TDD, to wtedy kupię, jak nie, odpuszczam sobie. Przykro mi Adam, ale to wszystko w złą stronę idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam teraz w ręku "Jazz, Dwa , Trzy" i wg. mnie bardzo udane...jak na razie ( 2 utwór :) ).W ogóle to słucham HiFi Banda,O.S.T.R. i donGURALesko bo tylko ten hip-hop się dla mnie liczy.W głosowaniu brakuje właśnie HiFi Bandy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najnowsza produkcja Ostrego przesłuchana do końca. Musze przyznać, że z ogromnym trudem dobrnąłem do końca tej płyty. A dlaczego? Po prostu jest jakaś taka "nijaka" według mnie. Do odsłuchiwania podchodziłem kilka razy i, dopiero za którymś tam z kolei, dotarłem do ostatniego tracku. Osiemnaście utworów i żaden nie powalił mnie na kolana. Może to ja nie rozumiem, ale większość utworów jest o niczym, tak po prostu aby czymś zapełnić bity. Strasznie mnie też zdziwiła długość niektórych utworów. Nie twierdze, że jak ma 10 minut to jest kozackie, ale kilka kończy się zanim się dobrze rozkręci. Natomiast kilka zaskakuje tym, że nagle wchodzi inny bit i cały klimat się zmienia. Może to dziwne spostrzeżenia, ale wolałbym coś porządnego i bardziej dopracowanego. Niektóre utwory, jak dla mnie, brzmią jak niekompletne. Tematycznie Adama niczym nie zaskakuje. Mamy: miłość do rapu, hejting, żona, syn. Mi to nie przeszkadza, ale pozbawia płytę świeżości. Bitowo płyta trzyma wysoki poziom, ale do tego Ostry przyzwyczaił słuchaczy. Ogólnie jestem rozczarowany, bo chciałbym słyszeć jakąś kopiącą po tyłku produkcje. Teraz mam wrażenie, że płyta wychodzi bo to już taka tradycja coroczna.

Zapomniałem całkiem o drugiej płycie, która znajduje się w pudełku. Kolejny ciekawy koncept po "TDD". Teraz dodatkowa płytka to

instrukcja do gry planszowej dołączonej do płyty

. I muszę przyznać, że ta płyta bardziej mi się podoba niż główny CD-ek. Również świetny bity (szczególnie podoba mi się "ścieżka 5"), goście, m.in. Abradab, Kochan, Afront . Płyta składa się z w taką spójną całość jak ta z TDD i fajnie mi się jej słucha. Muszę przyznać, że jest lepsza niż "Jazz, dwa, trzy". Dodatek przebił jak dla mnie główną atrakcje z tego względu, że jest bardziej spójny i ma fajny klimat. Mistrzostwo to to nie jest, ale mi podoba się bardziej.

Jeszcze jedno zdanie o samej zawartości pudełka. Główna płyta, dodatkowe CD z kolejnymi osiemnastoma trackami,

gra planszowa i tekturowe pionki

(może ktoś chce mieć niespodziankę :P).Wszystko zamknięte w identycznym boxie jak ten z TDD. Płyta wydana jest na wysokim poziomie i szkoda tylko, że jednak główna płytka mnie rozczarowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony, dlaczego żenka? Fajny pomysł :P Może i trochę kontrowersyjny i nie każdemu podpasuje ale mi się podoba :) Co do płyty: Nie spodziewałem się niczego lepszego. Porządna produkcja ale czegoś brakuje. Adam już mniej skrzeczy i teksty nie są takie o niczym.

Jednak bardziej jaram się nowym Shellerem! To jest bomba :D Polecam każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to już nie ten sam Adam co kilka lat wcześniej. Choć dla mnie każda jego płyta jest w pierwszej 10 roku :tongue: Ja czekam na Pariasa i Łonę który na wiosnę wydaję (nareszcie !) nową płytę :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhiteHouse zniszczyli! Beat to banger niesamowity! Celowo pomijam nawijke , bo jest niczym w porównaniu z produkcją.

Na film oczywiście czekam i jaram się okrutnie :tongue:

Przesłuchałem już sobie płytę Szada i stwierdzam, że jest "tylko" dobra. Technicznie jest to chyba najlepsze solo jakie widziała nasza marna scena ale tekstowo nie wybija się niczym. Produkcja bardzo dobra ale nie powiem, że mnie zmiażdżyła (no może w paru numerach, było lepiej niż bardzo dobrze :happy: )

POE2 też sprawdziłem. Emade to czołówka i nie ma co do tego wątpliwości a Ostry... yyy... nie przeszkodził w słuchaniu produkcji :laugh: Chociaż "Twarz" podoba mi się całościowo.

Właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że wyszło "Jazz, dwa, trzy" :huh: Zapomniałem o premierze i raczej nie kupie, bo nie chce mi się jej nawet kraść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość z was zna już tracklistę oczekiwanego krążka Slums Attack pt. "Reedukacja", ale znajdą się i tacy na forum, którzy dopiero teraz zapoznają się z tą informacjo. I dla przypomnienia premiera albumu odbędzie się 5 marca czyli za 3 dni.

O to tracklista;

01. RE- Intro

02. Dobry rok

03. Reedukacja

04. Dzieci Gorszego Boga

05. RAP dla kobiet

06. Rolling Stone

07. Chcesz? feat. Paluch

08. REHAB feat. Kali

09. Głos Wielkopolski feat. RY 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra, Gandi Ganda, Medi Top Glon

10. Kto ma renomę

11. HSMTO

12. Oddalbym feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja <-- no proszę, a oto nasz zagraniczny tajemniczy gość członek Gang Starr Foundation.

13. Nietakt feat. K8

14. Jeżycka klasyka

15. Dura Sex

16. Życie jest hajem

17. Subliminale (To nie prawda) feat. Flakco, Clasho & 3 Credits

18. PS. (Phil Spector)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiego hip hop/rapu nie slucham zbyt duzo. Troche Tedego, 3W i czasami zobacze te linki, ktore tu wrzucacie :wink: .

Chciałbym wam pokazać wam nagrania od TK z jego nowej Epki. Nie sa to wszystkie single, ale pózniej pewnie bedzie więcej.

Jezeli nie wiecie kto to to tym bardziej zachęcam do sluchania :tongue: . Nie powalajaca jakoś ale pewnie na EP bedzie lepsza.

http://www.youtube.com/watch?v=QHCvC9Mbgpk...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0ftLrP7e_vI...der&list=UL

http://www.youtube.com/watch?v=yFvHiYI_z1U

Jakieś opinie? :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Iluzjonistów, to bardzo fajny kawałek. Płyty jak na razie nie słyszałem.

klip do kolejnego kawałka z płyty Shellera. Poprzednie single nie podobały mi się, natomiast ten jest mega. A jak płyta? (pytanie do tych co słuchali)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...