Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VerTax

Jaka grafika?

Polecane posty

Otóż mam drobny problem, wynikający z mojej niewiedzy i nadmiernej obawy.

Posiadam komputer z procesorem Athlon II X2 215 (2 rdzenie po 2,7 GHz), 2 GB RAMu (800 MHz) i budżetową płytę główną (MSI K9N6PGM2-V2) na chipsecie NVidii (MCP61). Brakuje mi do tego jeszcze grafiki i tu właśnie mam pytanie: Czy są jakieś ograniczenia górne? Tzn. czy są jakieś karty, które będą za silne dla tej konfiguracji (pomińmy kwestie zasilacza, teraz mam 350W, a schowany mam 500W) i nie powinienem ich kupować? Osobiście jestem zauroczony Radeon 5670 HIS 1GB i testowaną w ostatnim CDA przez Allora Zotaciem GF GTX 450 AMP!. Czy nie będzie błędem, jak którąś z tych kart kupie? :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jakiej jakości (marka, model) są te zasilacze. Jeśli są to no-name'y lub jakieś złomy, to im nawet 1000W nie pomoże.

A do takiej konfiguracji poleciłbym Radeona 4850.

ModeCom Feel 500W, uznawany za firmowy (350W mam już kilka lat i działa bez zarzutu, więc wybór tej firmy był pokierowany osobistym odczuciem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wiem kto Ci powiedział, że Feel jest "firmowy" (ani też przez kogo jest on za takowy uważany), ale ktokolwiek to był - kłamał. Do takiego komputera z kartą HD 4850 (lub GTS250 (jakbyś wolał nVidię), ew. GTS 450 - max. jakie bym tu wsadził (po podkręceniu procesora)) wystarczyłby zasilacz 400W, ale naprawdę firmowy (konstrukcja np. FSP lub Seasonic)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego komputera z kartą HD 4850 (lub GTS250 (jakbyś wolał nVidię), ew. GTS 450 - max. jakie bym tu wsadził (po podkręceniu procesora)) wystarczyłby zasilacz 400W, ale naprawdę firmowy (konstrukcja np. FSP lub Seasonic)

Ok, dzięki wielkie za radę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zasilacz to mozesz miec i 200W, nie musisz sluchac tego co ci nawiajają post za spotem o zasilaczach, no chyba ze w komputerze bys mial cos w stylu Radeon HD2900 czy jakos tak i procesor ktory sobie lubi zezrec, to wtedy zasilacz markowy minimum 450W musisz miec, ale jesli chcesz sobie zlozyc fajny komputerek jednoczesnie wydajny to kupujesz sobie takiego radeona HD5670 i jakis dwurdzeniowy AMD, do tego mozesz sobie pewnie obnizyc troche napiecie na jego zegarze, bo zawsze jest jakas rezerwa, moj AMD wyciagnal maxymalnie 2520MHz na napieciu 1.1volta a jest juz nieco poprzedniej technologii bo wykonany w 65nm procesie. Polecam ci HD5670 szczegolnie tego jednoslotowego - sliczna karteczka i zasilacz 200W spokojnie starcza. Sam sobie chce kupic, do tego jeszcze monitor, tylko cos niechca mi doradzic jaki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enology - dawno się tak nie uśmiałem. Dzięki ;) Zasilacz 200W? Może do Twojego biurowego Radka wystarczy, ale do 4850 już nie za bardzo. Karta w stresie pobiera około 110-120W. Dolicz do tego procek (około 60W o ile się nie mylę), pamięci, dysk, płyta główna. Wyjdzie grubo powyżej 200W. Po OC spokojnie przekroczy 300W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, pomylilem sie, Radeon HD5670 ciagnie max 64Watts : http://www.amd.com/us/products/desktop/gra...overview.aspx#2

myslalem ze ciagnie max 20W (jest to nowy proces technologiczny 40nm) - pomylilo mi sie z Radeon HD 5450

tak czy inaczej, majac taka karte jak HD5670, a do tego jak jeszcze sobie obnizysz napiecie procesora to zyskujesz jakies 10W w zapasie, np w lato grasz a komputer sie niewiele grzeje ;) a taki HD5670 jest chyba nawet niegorszy jak najmnocniejsza karta z poprzedniej seri 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zasilacz 200W spokojnie starcza

Starczy, starczy, o ile na nalepce ma 200W to musiałby mieć realnej mocy ok. 300W. Tak czy siak to nie opłaca teraz się kupować zasilacza o mocy rzeczywistej 200W na wszystkich liniach, gdy porządne 350-460W można mieć za 100-160zł. A na zasilaczu nie warto oszczędzać pod względem złej marki, serii czy zbyt małej mocy zasilacza, bo 100% obciążenia albo jak w ty przypadku to zasilacz szybko uśmierca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...