Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

RPG : Baldur's Gate, Deus Ex, Morrowind, Icewind Dale, Vampire The Masquerade: Redemption, Wizardry VIII, Might & Magic (najlepiej VI), Seria Fallout

FPS : Half-Life, Operation : Flashpoint, Soldier of Fortune 1 i 2, Doom, Unreal, Alien Vs Predator 2, Tribes : Vengeance, Return to Castle Wolfenstein

Strategia : Heroes of Might & Magic, seria Command & Conquer (zwłaszcza Red Alert), Seria Civilization, seria Age of Empires

Symulacja : Il-2 Shturmovik

Samochodówki : NFS Porsche 2000, NFS Hot Pursuit 2, NFS Underground, seria Colin McRae Rally, Carmageddon TDR 2000

Bijatyki : Seria Guilty Gear, seria Tekken

TPS : Max Payne 1 i 2, Drakan : Order of the Flame, seria Tomb Raider, seria Prince of Persia, Die By the Sword, Severance : Blade of Darkness, Seria Hitman, GTA : San Andreas

Inne : Toribash, Pontifex, Crimsonland

Multi : Unreal Tournament 2004, Quake 3, Counter Strike 1.6, Tribes : Vengeance (chociaż w to ostatnie mało osób gra :( )

Przygodówki : Starsze Resident Evil, Nocturne, Blair With Project Volume One, Syberia 1 & 2, Starsze części Larry'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak odzyskać tego .txt. Cuż, bywa. A te gry nie są wszytskie boskie itd. Są to gry w które grałem i warto poznać, nawet jeśli się stwierdzi że są do [beeep] (jak np ja z Oblivionem czy King's Bounty)

CS 1.6 i Source

Crysis + CWarhead

Half Life + episody

Mass Effect + 2.

Gothic'i

F.E.A.R.

Devil May Cry 4

Assassin's Creed + 2.

Gears of War

Diablo 2

StarCraft (opcjonalnie 2.)

Heroses III i V

Max Payne

Hitman Krwawa Forsa

World of Goo

Baldur's Gate 2 Cienie Amn

Neverwinter Night's

Icewind Dale II

GTA San Andreas

Fable

Torchlight

Wiedźmin

King's Bounty

Fallout 3

Oblivion

Far Cry

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Władca Pierścieni: Powrót Króla

Harry Potter (all)

Dead Space

Mirror's Edge

Anno 1404

Modern Warfare + 2

Grid

Stalker Czyste Niebo

Chessmaster

Riddick Ucieczka z Butche's Bay

Sirious Sam

Puzzle Quest

Dragon Age

PES 6 i PES 2010

Tony Hawk Pro Skater 3 i 4

MoH Pacyfic Assault

Disciples 2

NFS Underground i Most Wanted

Age of Empires

Warcraft 3

Risen

Call of Juarez

Prince of Persia

Star Wars Jedi Outcast II i Academy

Quake 3

MMO nie liczę...

Cząstka listy gier w które grałem i jak ktoś lubi gatunek to dosłownie musi zaliczyć :) Szkoda że całej listy nie ma :( jak coś sobie jeszcze przypomnę to dam znać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kolega ma sporo racjipytając o gry w które trzeba zagrać, jeśli uważa się zaprawdziwego gracza. Od razu mówię, że nie mam ochoty wchodzićponownie w dyskusje na temat tego że pewne gry Obiektywnie(takuważam że do pewnego stopnia da się obiektywnie) można nazwaćdobrymi i przede wszystkim takimi w które ?Trzeba zagrać?.

Wymienię kilka tytułów i od razumówię że w wiele z nich nie grałem ale właśnie kiedyśpostanowiłem sobie że w nie zagram bo trzeba:

FPS - ?Catacom Abbys?, ?TerminatorFuture Shock? ,"Wolfenstein 3D", "DOOM",Unreal, "Half-Life 1, 2", System Shock 2, ?Farcry?

TPP - "Tomb Raider"

RPG ? "Planescape Torment","Baldur's Gate", "Fallout", "Eye of theBeholder", "Ishar", ?The elder scrols III:Morrowind?, Dragon Age, ?Deus Ex?

STRATEGIE - "Dune 2",StarCraft", Command & Conquer", "UFO EnemyUnknown", "Heroes of Might & Magic", "Syndicate","Commandos", "Dungeon Keeper","Civilization","Cannon Fodder", ?JaggedAlliance?

BIJATYKI - "Mortal Kombat","Street Fighter"

SYMULATORY ? akurat tutaj nie mampojęcia:)

PLATFORMÓWKI/ZRĘCZNOŚCIÓWKI -"Prince of Persia", "Super Mario Bros.", "AnotherWorld", "Oddworld", "The Lost Vikings",?Sonic?

LOGICZNE: "The IncerdibleMachine", Tetris

PRZYGODÓWKI: "Monkey Island","Blade Runner", "Syberia", "The LongestJourney"

HACK&SLASH: Diablo, Dungeon Siege

MMOCRPG ? Ultima online, World ofWarcraft

WYŚCIGI: ?Micromachines? ?TestDrive 3?, ?Test Drive Unlimited?, ?Need for Speed 1,2,3?

INNE "River Raid", ?Contra?,?Builder Dash? "Sensible Soccer", Black and White

**********Taka mała uwaga: Najlepiej zrobisz jak sobie wyliczysz, które tytuły podawaliśmy najczęściej i to będą te tytuły o które prosiłeś:) Miłego grania**************

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę dziwny, bo co to znaczy trzeba? Ktoś zmusza? Hm.

Ale niech będzie - wydaje mi się, że będąc "tró graczem" wypadałoby mieć przynajmniej jakąś styczność z najbardziej ikonicznymi seriami gier. Mam tu na myśli przedstawicieli sześciu serii: Tomb Raider, Fallout, Diablo, Heroes of Might & Magic, Grand Theft Auto i The Sims.

A dalej to już zależy od preferencji gatunkowych - wypadałoby, żeby rolplejowiec stracił trochę życia przed grami Black Isle Studios, pograł w Baldury, zakosztował jakiegoś dungeon crawlera, open worlda pokroju serii TES i obwąchał nowoczesne podejście w postaci sztandarowego Mass Effecta, żeby mieć pogląd na gatunek w całości. Żeby rzetelnie wypowiadać się na temat przygodówek jako całości, należałoby znać klasyki LucasArts czy Sierry, przejść raz czy dwa Blade Runnera, Gabriel Knighty i The Longest Journey, połamać głowę nad Mystami, ale też orientować się w czołowych adventure XXI wieku pokroju Syberii czy Still Life.

I tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochu tego będzie ;]

Oczywiście pozycje obowiązkowe to gry Rockstara:

GTA Vice City

GTA San Andreas (koniecznie!!!)

GTA IV

GTA Episodes From Liberty City Z serii GTA to tyle pozostałe części na PSP i starsze pecetowe też są bardzo dobre ale te co wymieniłem mają szczytową formę serii

Dobra teraz ciąg dalszy gier R*

Red Dead Redemption

Max Payne

Manhunt 2

Teraz z FPS-ów:

CoD 4 Modern Warfare

CoD 6 Modern Warfare 2

Battlefield Bad Company 2

Crysis (każdy szanujący sie gracz powinien zagrać oczywiście ze względu na grafę ;])

Far Cry 2

Metro 2033

mirror's Edge

Samochodówki:

Colin McRay Dirt 2

NFS Shift

NFS Most Wanted

NFS Pro Street (niektórzy narzekaja na tą gre ale ja uważam że to jeden z lepszych need for speedów)

F1 2010

Split/Second

Akcja/ttp:

Gears of War

Batman Arkham Asylum

Kane & Lynch Dead Men

Dead Rising 2

Mafia 2 (troszki przynudza ale warto)

Assassin's Creed

Assassin's Creed II

Stranglehold

Przygodówki/zręcznościówki:

Fahrenheit

Lara Croft and the Guardian of Light

Prince of Persja (2008)

Prince of Persja Zapomniane Piaski

Sportowe:

Pes 10

Fifa 11

Inne:

Plants vs. Zombies

Worms (z tych w 2d)

world of Goo

Z gier strategicznych i RPG nie polecę nic ponieważ z tej kategori wszystkie gry są mega gniotami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś znawcą klasyków, ale parę gier mogę ci wymienić:

-Baldur's gate (mój namber łan)

-Planescape Torment (namber tu)

-Wiedźmin (namber fri)

Te gry szczególnie polecam a także:

-Kroniki Czarnego Księżyca

-STALKER

-TES 4 Oblivion

-Worms

-Fable

-Disciples 2

-Dungeon Siege 2

-Flatout

-Kapitan Pazur

Większość to RPG.

Z gier strategicznych i RPG nie polecę nic ponieważ z tej kategori wszystkie gry są mega gniotami!

:wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowszych tytułów nie wymieniam. No dobra to lecimy(najwięcej rpgów)

Diablo 1i2, Warcraft 3, Gothik 1 i 2(NK), Planescape torment, Arcanum, Baldurs Gate 1 i 2, Fallout 1i2, "Nokiowy" Snake, KOTOR, GTA, CoD1 i 2, Wolfenstein 3D, Super mario Bross, Tetris, PacMan,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier strategicznych i RPG nie polecę nic ponieważ z tej kategori wszystkie gry są mega gniotami!

No tak, na przykład taki Starcraft II lub seria Gothic... Zastanów się dwa razy, zanim coś napiszesz, jeśli oceniałeś tylko grafikę, wiedz że większość RPG i strategii ma większą Grywalność niż większość podanych przez ciebie nowych tytułów (a gdzie te starsze? patrzysz się tylko na grafę?) :

Seria Gothic

Seria The Elder Scrolls

Seria Starcraft

Seria Warcraft

Seria Europa Universalis

Bitwa o Śródziemie II

Fable

Wiedźmin

Star Wars : KOTOR (seria)

Mount & Blade

Seria Heroes of Might and Magic

Seria Neverwinter Nights

Czcionką pogrubioną zaznaczyłem seria, w których chociaż jeden z tytułów ma starszą grafikę. Oczywiście ty w nie nie zagrasz, jednak polecam się z nimi zapoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Beyond Good & Evil - bo był taki dzień, kiedy kupiełem CyberMychę, a na płycie w wydaniu specjalnym była ta gra. Gra, która w moich oczach po dziś dzień pozostaje absolutnym dziełem genialnym. I w gatunku akcji to ją właśnie polecam najbardziej. Ave Jade!

2. Mass Effect & Mass Effect 2 - nie powiem, że wymiatają jako RPG, ale w ME liczy się co innego. Co? KLIMAAAAT! Ten jest obłędny, do tego stopnia, że przed zagraniem dosłownie nienawidziłem ME, bo tak wielu ludziskom się podobał, a przecież kosmos to nie moje klimaty, łooo niueee. A stało się jakoś tak, że to jedne z moich ulubionych gier. Szczególnie, że teraz można je dorwać za naprawdę niewiele, a od sprzętu nie wymagają mega-wysokich konfiguracji.

3. Tutaj zgryz był największy, musiałem wybrać między TES-em IV a Neverwinter Nights 2. I żadnej nie będę faworyzował, bo chociaż w NWN2 grało mi się lepiej i naprawdę zapadł mi w pamięć, to Oblivion też jest genialny. Zależy tylko, czy wolisz otwarty, wspaniały świat, czy fantastyczną fabułę i zapadających w pamięć bohaterów. W każdym razie obie brać i grać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na przykład taki Starcraft II lub seria Gothic... Zastanów się dwa razy, zanim coś napiszesz, jeśli oceniałeś tylko grafikę, wiedz że większość RPG i strategii ma większą Grywalność niż większość podanych przez ciebie nowych tytułów (a gdzie te starsze? patrzysz się tylko na grafę?) :

Jak się dobrze przypatrzysz to zobaczysz że są i starsze tytuły.

Co do Gothica to chyba jeden z najgorszych RPG jakie widziałem w życiu.Co do Starcraft II to też słabizna wszyscy się na to tak rzucili to pomyślałem że i ja sprawdzę pograłem niecałą godzinkę i wywaliłem z dysku. A co do grafiki to ważny element ale nie zawsze się tym kieruję.

Czcionką pogrubioną zaznaczyłem seria, w których chociaż jeden z tytułów ma starszą grafikę. Oczywiście ty w nie nie zagrasz, jednak polecam się z nimi zapoznać.

Napisałeś same strategi i RPG a pisałem że takich gier nie lubię. Więc oczywiste że nie zagram!

Dodam jeszcze kilka gier godnych uwagi:

Hitman Krwawa Forsa

Mario (jak mogłem zapomnieć xD)

Turok (ten najnowszy)

Call of Juarez Więzy Krwi

Chrome

Alan Wake

Mahinarium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry, które każdy gracz winien liznąć? IMO:

RPG: The Elder Scrolls (niczego innego nie można się było po mnie spodziewać ^^ ) i coś z trójcy Baldur's Gate, Planescape Torment, Fallout - a najlepiej wszystkie

H&S: Tylko Diablo, nie żadne podróbki

RTS: Europa Universalis, StarCraft/WarCraft, Age of Empires/Twierdza/The Settlers

Ekonomiczne: obowiązkowo jakiś Tycoon (sam polecam Software Tycoon) oraz Sim City

TPP: Max Payne (część pierwsza), Hitman, Grand Theft Auto oraz którąś z mistrzowskich skradanek - Metal Gear Solid/Splinter Cell

FPS: Half-Life - tyle wystarczy

Przygodowe: Coś ze stajni Benoîta Sokala - najlepiej Post Mortem lub Syberię oraz coś rysunkowego - Monkey Island i (co polecam) Tonego Tougha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój spis gier w które warto zagrać bo są naprawdę bardzo dobre.

GTA San Andreas

Red Dead Redemption

Crysis

mirror's Edge

NFS underground 2

Gears of War

Assassin's Creed

Assassin's Creed II

World of Goo

Gothic I

Gothic II

Gothic II : Noc kruka

Fable

Half-Life I

Half-Life II

Twierdza

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas

King?s Bounty Legenda

Commandos 3 - Destination Berlin

Mount&Blade

Puzzle Dimension

Tropico

Punisher

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze przypatrzysz to zobaczysz że są i starsze tytuły.

Ja zauważyłem tyle :

GTA Vice City

Max Payne

Manhunt 2

Worms (z tych w 2d)

Rozumiem, że ktoś nie lubi danego gatunku. Np. ja nie lubie gier logicznych (ale saper i puzzle quest rulez!), ale nazywanie

gier strategicznych i RPG nie polecę nic ponieważ z tej kategori wszystkie gry są mega gniotami!
jest trochę za dalekie. Każdy ma swój typ. Ja nie wypowiadam się na temat shooterów, bo się na nich nie znam.

A przy okazji poszerzona lista gier :

-League of Legends

-Twierdza

- Seria Hitman

- Wormsy (jakiekolwiek)

- Empire Earth II

-Beyond Good & Evil

-Rayman 3

Ps. Przy okazji

Co do Gothica to chyba jeden z najgorszych RPG jakie widziałem w życiu.Co do Starcraft II to też słabizna wszyscy się na to tak rzucili to pomyślałem że i ja sprawdzę pograłem niecałą godzinkę i wywaliłem z dysku.

Proszę podać argumenty. Najlepiej na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać argumenty. Najlepiej na pw.

Też bym chciał to przeczytać, więc ślij też mi. :)

Lista:

Cała seria Baldur's Gate - genialny klimat, świetni towarzysze, bardzo ciekawa fabuła i setki questów - miód!

seria Fallout - olbrzymi świat, setki questów, ciekawa fabuła, ciężki klimat i fajny system walki

pierwszy Unreal + jakiś Tournament - pierwszy FPS z fabułą (nawet ciekawą), świetnym klimatem (te krzyki Skaarjów!) i lokacjami

coś z Heroes of Might an Magic - godziny świetnej zabawy w kampaniach, tryb multi (hot seat lub przez Internet) i ta magia, która nie pozwala ci odejść od komputera

DoW2/DoW + dodatki - jeśli lubisz akcję (DoW2) - ciekawy multi i pełno akcji; a jeśli strategię (DoW) - dziesiątki jednostek, świetne kampanie i wspaniały multi

Jade Empire - "nowy" RPG, a jak stary (w dobrym tego słowa znaczeniu) - mamy tu i świetnie zaprojektowany świat, i towarzyszy, i questy, i fabułę ze zwrotem akcji

Planescape: Torment - najlepsza fabuła w historii gier komputerowych, niesamowity klimat, świetne postacie, questy, a przede wszystkim dialogi, możliwość wyboru drogi miecza, jak i kompletnego olewania walki - w grze walczyć TRZEBA tylko 4 razy. Tego nie da się opisać, w to trzeba zagrać

Dragon Age: Origins - ciekawy cRPG z mnóstwem walki, smaczkami, niuansami, pobocznymi questami, mnóstwem talentów i broni, świetnymi towarzyszami i NPC

Fable: Zapomniane Opowieści - gra absolutnie magiczna, ma klimat, postacie, dialogi, questy(chociaż do najlepszych jej trochę brakuje, ale i tak warto zagrać)

Wiedźmin - wspaniały polski RPG z ciekawym systemem walki, wspaniałym światem, piękną grafiką (Odmęty!) i ciekawymi questami

Jak o czymś sobie przypomnę/w coś jeszcze zagram to na pewno napiszę.

EDIT: Powody dla których wybrałe te gry już napisałem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał z osobna więc tu napiszę.

Te gry to nie mój typ, co to za przyjemność patrzeć na garstkę ludzi/potworków z góry i patrzeć jak się tłuka. Dla mnie to bezsens i tyle.

W dodatku w mało atrakcyjnej grafice (jak jest nuda to chociaż grafika powinna trzymać poziom).

RPG to głupota ileż można przy jednej grze siedzieć... Żeby ruszyć z wątkiem fabularnym trzeba nabijać levele na misjach pobocznych, zwyczajna głupota.

Gry nie powinny trwać dłużej niż 10 godz.

Zresztą magia/miecze/fantasta i inne duperele z RPG to nie moje klimaty.

Dodam tu kilka gier które zapomniałem wcześniej dopisać:

Sniper Ghost Warrior

Battlefield Heroes

Portal

Postal 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry nie powinny trwać dłużej niż 10 godz.

A jak to się ma do tego:

Oczywiście pozycje obowiązkowe to gry Rockstara:

GTA Vice City

GTA San Andreas (koniecznie!!!)

GTA IV

Red Dead Redemption

?

I jeśli nie lubisz gatunku, to sugeruję pisać:

Te gry to nie mój typ

a nie

z tej kategori wszystkie gry są mega gniotami!

Do swojego gustu każdy ma prawo, ale wyzywanie całych gatunków gier od gniotów i zasłanianie się gustem jest po prostu głupie. Ograniczone. Prowokacyjne i bezsensowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pozycje obowiązkowe to gry Rockstara:

GTA Vice City

GTA San Andreas (koniecznie!!!)

GTA IV

Red Dead Redemption

Te gry spokojnie można przejść w 10 godzin, a nawet dużo szybciej oczywiście nie wliczając zadań pobocznych.

GRA IV postanowiłem przejść je ponownie jakieś 2 dni temu i udało mi się to zrobić w 9 godz.

GTA San Andreas to łatwizna (znam na pamięć) 8 godz.

GTA Vice City nie pamiętam ile czasu mi zajęło ale napewno nie więcej niz 10

Red Dead Redemption tu nie mam pojęcia...

Zresztą są gry które mogły by trawać i 30 godz i by mi się nie znudziły ale to tylko nieliczne tytuły. Było by ich raptem kilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postal 2

Sam grałem w Postala jakiś czas temu, ale nie sądzę, żeby to była gra w którą trzeba zagrać. Jest ona skrajnie brutalna i głupkowata, lubię tytuły brutalne, ale Postal jest idealny na odprężenie, a recenzje tej gry były w większości góra średnie.

Oto kilka tytułów dopisuję do mojej listy:

Thief 3

Mafia

Smackdown vs Raw

Splinter Cell Chaos Theory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...