Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Cała tabela Ligue 1 jest tak płaska, jak naleśnik rozjechany walcem drogowym ;) i ti dobrze bo jest jeszcze ciekawiej niż w ubiegłym sezonie.

Jest też druga strona medalu. Mimo całej mojej sympatii jaką darzę całą stawkę występującą w Ligue 1, to jednak trzeba z ręką na sercu wyznać, że dużo z tych zespołów jest po prostu słabą marką. I gdy widzę jak każdy może ograć każdego to zastanawia mnie jakoś jaką w tym sezonie prezentuje Lyon, Bordeaux czy Auxerre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Lyon sie odbija od dna, Bordeaux w koncu też to zrobi, a Auxerre ma za wąską kadre i ogólnie to poprzedni sezon był wyczynem ponad możliwości klubu. Uwazam, ze to co powiedzial trener Białas w ostatnim Sport+Extra(że do konca roku sytuacja w tabeli się uspokoi i utworza sie kilku osobowe grupy walczące o konkretne cele) to świete słowa. O tytuł powalczą: OM, PSG, Lyon, Lille i może Bordeaux, natomiast Auxerre zostanie walka o srodek tabeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arsenalu - Braga zrównała się z nimi punktami.

Gdyby w ostatniej kolejce Partizan choć zremisował(Będę im kibicował, niczym Chelsea), a Braga Wygra, Arsenal będzie TYLKO w LE. A to miała być łatwa grupa, no nie? :D

Alexiej - A ja gram Tottenhamem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyon niech teraz spokojnie się umacnia, utrwala grę, szuka własnego charakteru. Mają zapewniony awans do 1/8. Teraz tylko ograć Hapoel, by wyjść z pierwszego miejsca. Trzymać wtedy będę kciuki za " boom" jakościowy, który przyjdzie na pierwszą rundę pucharową właśnie. Francuzi w mojej opinii mają szanse powtórzyć wyczyn sprzed roku - przy łaskawym rozlosowaniu kibice we Francji będą mogli całkiem realnie zapatrywać się na obecność w najlepszej czwórce Europy.

Oby Lyon z pierwszego miejsca nie trafił na Milan :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj iście śmieszną plotkę (?), jakoby Tottenham ubiegał się o sprowadzenie... Yoanna Gourcuffa. Dość dziwna sprawa, tym bardziej, że Francuz dołączył do Lyonu tego lata i tak szybko miałby opuszczać klub?

Ja również interesuję się Ligue 1, oglądam często mecze tej ligi na C+Sport i bynajmniej nigdy się nie nudzę, o ile pamiętam meczyk Rennes - OL był naprawdę emocjonujący i nie brakowało okazji strzeleckich dla obu ekip.

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to na pewno postawa Realu w meczu z Ajaxem utwierdziła mnie w przekonaniu, że Królewscy są teraz bardzo i to BARDZO groźnym zespołem i myślę, że spokojnie mogą się pokusić o zwycięstwo z Barceloną na Camp Nou (i taką mam nadzieję), Chelsea ledwo, ledwo z Żyliną 2-1, no ale przyzwyczaiłem się do słabszej dyspozycji The Blues, na dodatek grali młodzi zawodnicy, Patrick Van Aanholt pokazał, że jest nominalnym i naturalnym zastępcą Ashleya Cole'a.

PS. Witam Artura po banie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj iście śmieszną plotkę (?), jakoby Tottenham ubiegał się o sprowadzenie... Yoanna Gourcuffa

Mało prawdopodobne. Francuzowi byłoby ciężko w lidze angielskiej, a do tego siedzi sobie w największym klubie Ligue 1 ostatnich lat. Zresztą chciałbym jego powrotu do Milanu, szczególnie w dobie niepewności o kontrakt Ronaldinho.

PS. Witam Artura po banie :)

Ja sam wolę " banicja" ;) Chociaż raz mogę się czuć jak Robin Hood ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj iście śmieszną plotkę (?), jakoby Tottenham ubiegał się o sprowadzenie... Yoanna Gourcuffa. Dość dziwna sprawa, tym bardziej, że Francuz dołączył do Lyonu tego lata i tak szybko miałby opuszczać klub?

Heh, to by było nawet korzystne dla innych klubów z Premiership. Dałoby się wyciągnąć takich piłkarzy jak Kranjcar, czy Bentley, a są to solidni piłkarze, którzy mogliby grać gdzieś w pierwszym składzie nawet. I ceny byłyby pewnie promocyjne, bo zwykle ci niepotrzebni są sprzedawani taniej.

Poza tym będzie wielka wyprzedaż w Man City: Santa Cruz, Jo, Bridge i inni. Normalnie gwiazdka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tottenhamie w sumie też szykuje się wyprzedaż, Krancjar na pewno odejdzie, Bentley ostatnio zagrał niezły mecz, ale nie zmienia to faktu, że ciągle mówi się o jego zmianie klubu. Z swojej sytuacji w Arsenalu niezadowoleni są Bendtner, na pewno też Eboue, również nieźli gracze.

Poza tym będzie wielka wyprzedaż w Man City: Santa Cruz, Jo, Bridge i inni. Normalnie gwiazdka

Tak jest, a przede wszystkim Adebayor, którym zainteresowane jest naprawdę wiele klubów, Santa Cruz to ulubieniec Hughesa, który osobiście ściągnął go do Manchesteru, tak naprawdę prześladowały go kontuzje i nie miał okazji pokazać pełni swoich możliwośc, w Blackburn grał przecież naprawdę świetnie, jeśli chodzi o Jo - wiecznie wypożyczany, najpierw Everton, potem Galatasaray, a przecież jego początkowa przygoda z City była naprawdę udana. Bridge tak naprawdę nigdy wielkim piłkarzem nie był, tylko solidnym, równo grającym lewym obrońcą. W City na tej pozycji może grać dość dużo piłkarzy - Zabaleta, Boateng, Lescott (w końcu właśnie na tej pozycji zaczynał karierę) czy też ten młodziutki Boyata. Właśnie a propos Lescotta on też podobno jest w kręgu tych graczy, którzy mają odejść, no cóż - ogromne pieniądze nie były jednak trafnie wydane, zawsze uważałem, że Anglik nie był wart takich pieniędzy, przegrywa wyraźnie rywalizację z Kompanym (który okazał się kapitalnym transferem, na pewno jednym z lepszych City) i Kolo Toure.

Mało prawdopodobne. Francuzowi byłoby ciężko w lidze angielskiej, a do tego siedzi sobie w największym klubie Ligue 1 ostatnich lat. Zresztą chciałbym jego powrotu do Milanu, szczególnie w dobie niepewności o kontrakt Ronaldinho.

Mi się wydaje, że Gourcuff nie jest zbyt przychylny do Milanu, a nawet do całej zagranicy. Pewnie gdzieś siedzi w nim ten "uraz" z Milanu, tak więc uraz do wszystkiego, co zagraniczne. W Ligue 1 czuje się na pewno pewnie, jako gwiazda, a za granicą bałby się kolejnego siedzenia na ławce rezerwowych, dlatego myślę, że reprezentant Tricolores nie prędko zmieni klub, a już na pewno nie zimą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Gourcuffie to sam nie wiem co myśleć . Najlepiej dla Niego jakby siedział w Lyonie . Co sądzicie o stytacji Realu , z tymi 2 czerwonymi kartkami ? Mam nadzieje że UEFA ich nie ukarze(są takie plotki) . Przecież na własną odpowiedzialność dostali te czerwone kartki , ich wybór . Jak UEFA nałoży na Ramosa i Alonso jakąś kare , to sie wkurzę , mimo że nie przepadam za Realem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jakiś paragraf zabraniający łapania kartek w ten sposób, ale jak to udowodnić? Trochę jak team orders w F1, niby zakazane a wiadomo, że i tak wszyscy stosują. Najlepiej po prostu przyjąć do wiadomości że kluby w takich sytuacjach zawsze będą kombinować i nie robić z tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester wygrał po bardzo nudnym meczu. Szczerze to dawno nie widziałem tak kiepskiego meczu w Champions League. Jestem ciekawy, czym kierował się Polsat przy wyborze tego meczu. Nie od dzisiaj wiadomo, że w meczach z udziałem Rangersów pada mało goli. Po drugie MU do awansu potrzebował tylko 1 punkt, więc wiadome było, iż w tym meczu zabijać się nie będę za wszelką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mogliby pokazać spotkanie drużyn, których w tym sezonie meczów nie transmitowano w Polsacie. Przykładowo Schalke - Lyon. No, ale chyba władze stacji uważają, że nikogo nie zainteresowałby mecz jakichś drużyn z Ligue1 czy Bundesligi. Gdyby mecz Panathinaikosu z Barceloną prowadziłby Jacek Gmoch, na 100% to ten mecz byłby transmitowany. Gmocha nie ma, pytanie dlaczego nie ma czemu? Czyżby nagle mecz drastycznie stracił na swojej atrakcyjności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawił zawodników 3-5-7 dlatego zarząd się wnerwił...

Choć mi się to wydaje dość dziwne. Swoją droga jestem ciekaw ile jeszcze Benitez w Interze pociągnie bo myślę, że jest to już punkt zwrotny jego kariery trenerskiej. Póki co Cambiasso mu posadkę uratował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak UEFA nałoży na Ramosa i Alonso jakąś kare , to sie wkurzę , mimo że nie przepadam za Realem .

Ja również i wykpię UEFĘ, a piłkarzom ( a co!) będę życzył i apelował by w sposób dozwolony - niebezpiecznymi wślizgami, dostawali żółte kartki. Z głupotą trzeba walczyć głupotą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeeeeeeeeeecia :D Bursaspor rozbity, Soldado wreszcie coś pokazuje poza żenadą. Drugiego Villi (na którego poleciał foch po transferze do Barcy, ale chyba mu wybaczę :trollface: ) z niego nie będzie, ale parę ważnych bramek może jednak strzelić, czego mu szczerze życzę. Co nie zmienia faktu, że najlepszym transferem Valencii jest Arduiz. Strzela sporo, a z tego co pamiętam, to wielu fanów Valencii go skreślało. Teraz tylko pozostaje mi się cieszyć, że nie trafią na Milan w 1/8 - nie umiałbym chyba wybrać pomiędzy tymi zespołami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mogliby pokazać spotkanie drużyn, których w tym sezonie meczów nie transmitowano w Polsacie. Przykładowo Schalke - Lyon. No, ale chyba władze stacji uważają, że nikogo nie zainteresowałby mecz jakichś drużyn z Ligue1 czy Bundesligi. Gdyby mecz Panathinaikosu z Barceloną prowadziłby Jacek Gmoch, na 100% to ten mecz byłby transmitowany. Gmocha nie ma, pytanie dlaczego nie ma czemu? Czyżby nagle mecz drastycznie stracił na swojej atrakcyjności?

Dokładnie to samo pomyślałem jak sprawdzałem jaki mecz transmituje Polsat . Mecz Schalke - Lyon obejrzałbym z ogromna ochotą , a Manchester - Rangers oglądałem tylko fragmentami . Nie lubię brytyjskiej piłki , tym bardziej z udziałem szkotów .

Real dostał żółte kartki na własne żądanie , i to nie po faulach , nie było w tym niebespiecznego . To tak jakby se samobója strzelili , np. tylko po to żeby pomóc jakiejś drużynie wyjść z grupy . No i co wtedy ? Sami się udupiają na własne życzenie , ich sprawa . A inni korzystają na tym . Ja nie widzę tu problemu , jakby dostali te kartki celowo , i to nie groziłoby im odpoczynkiem od przyszłego meczu , to nikt by się nie czepiał ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mecz Rangers - United był słaby. Nie lubię piłki prezentowanej przez Manchester, nigdy mnie nie porwali swoim stylem, a do tego piłka szkocka w najgorszej wersji. Niech sobie grają, ale do TV się to nie nadaje. Szczególnie jeśli widzimy jeden mecz na 2 tygodnie. Jak koledzy wyżej, też wolałbym Schalke - Lyon albo chociaż Valencia - Bursaspor. Nie wiem co kierowało ludźmi z Polsatu, że dali akurat to spotkanie. Raz, że to flaki z olejem, a dwa, że Manchester już był kiedyś.

Poza tym będzie wielka wyprzedaż w Man City: Santa Cruz, Jo, Bridge i inni. Normalnie gwiazdka

Na miejscu Evertonu ściągnąłbym Wrighta-Phillipsa. Podobno Pienaar się sposobi do odejścia, a taki dynamiczny skrzydłowy by się przydał. I to pewnie za 7-10 mln byłby do kupienia.

Tak poza tym to jakoś niezauważenie przeszedł tu zakup przez Barcę Ibrahima Affelaya. Z tego co pamiętam to dali coś koło 3 (!) mln euro o_O Okazyjna cena, chociaż można się zastanawiać co kierowało klubem i piłkarzem przy tym transferze. Barca ma już w ofensywie wielu zawodników i wątpię, że Holender się zmieści w pierwszej jedenastce.

To tak jakby se samobója strzelili , np. tylko po to żeby pomóc jakiejś drużynie wyjść z grupy . No i co wtedy ? Sami się udupiają na własne życzenie , ich sprawa . A inni korzystają na tym . Ja nie widzę tu problemu , jakby dostali te kartki celowo , i to nie groziłoby im odpoczynkiem od przyszłego meczu , to nikt by się nie czepiał ;/

1280505818_by_kolo510_500.jpg

Jak to się udupiają, skoro właśnie się uratowali od pauzy w 1/8. Poza tym kto skorzysta na tym, że Ramos i Xabi nie zagrają z Auxerre? :P Cała grupa już dawno poskromiona, więc jak dla mnie Mourinho może tam wystawić nawet pół Castilli.

A sam to skomentuję tak : jakiekolwiek kary będą po prostu żałosne. Teraz każdy tak czyści kartki przed ważnymi meczami. Przed GD Pique i Alves też tak zrobili i o tym się nie mówi. Przecież chyba lepiej opóźniać grę niż złamać komuś nogę.

No i przyznam, że spodziewałem się tu komentarzy w stylu : "Mourinho zabija duszę futbolu" i jestem pozytywnie zaskoczony, że również dziwicie się tym śledztwem UEFA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze zrobili tak, bo chcieli i nie ma co dyskutować, dla mnie śledztwo w tej sprawie jest całkowicie bez sensu.

Ja już wiele, wiele razy narzekałem na Polsat i zrobię to ponownie, TVP w tysiąc raz lepiej transmitowało Ligę Mistrzów, wybierali mecze z różnych grup, a teraz? Np. w tamtym sezonie mecze tylko i wyłącznie z dwóch grup, teraz w sumie również, grupa Realu oraz United. Bardzo szkoda mi Rangers, bo w końcu to klub najbliższy Chelsea, najbliższy partner (co można dostrzec w moim avatarze), ale szans na awans nie mieli.

Valencia bardzo ładnie, wydaje mi się nawet, że Nietoperze zyskali na odejściu Villi i Silvy, wcześniej gra opierała się na nich, teraz jakby rozłożyła się na paru, innych grajków i tworzy to świetny, zgrany zespół z takimi rodzynkami w postaci talentów jak Jordi Alba czy też Mata, jedynie, że ten drugi już wcześniej nas zachwycał. Co do transferów Valencii - faktycznie, Aduriz to dobry zakup, imponuje mi u niego świetna gra głową, no ale ma już 29 lat na karku, Soldado zdecydowanie zawodzi, tamten sezon w Getafe rozpoczął z wysokiego C, pamiętam chyba 2 hat tricki zaliczył, natomiast Mathieu jest wg mnie jednym z najlepszych lewych obrońców w Primera Division, jak nawet nie najlepszym! Jedynie szkoda mi go pod względem reprezentacji, na pewno na powołanie sobie zasłużył, ale w Trójkolorowych są najlepsi lewi obrońcy na świecie, tacy fachowcy jak Evra czy też Clichy, bo z Abidala piłkarz Valencii już jednak przerósł umiejętnościami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, niestety przyznam wam rację, wolałbym obejrzeć inny mecz niż spotkanie z Rangersami. Oglądając ten mecz miałem wrażenie oglądania spotkania z Wigan, drugiej jego połowy, z tą różnicą, że trwało to 90 minut. By znaleźć plusy, cieszy świetna postawa Fabio, do tej pory to jego brat robi furorę a teraz i drugi z bliźniaków pokazał, że ma wielki talent. Drugim pozytywem jest konstruowanie akcji ofensywnych. Momentami "siadaliśmy" na Rangersach wymieniając w obrębie 30 m od bramki mnóstwo krótkich, szybkich podań. Inna sprawa, że moim zdaniem powinniśmy częściej strzelać z dystansu. Ale na minusach się skupiać nie będę w tym poście. Tym niemniej, można się było spodziewać takiego meczu i lepiej aby Polsat popracował nad zdolnością wyciągania wniosków.

Jeśli chodzi o "aferę" Realową, jestem takiego zdania jak większość, nikt by nie robił cyrku gdyby np. w szatni się umówili, że przy korzystnym wyniku w końcówce, zrobią tak jak zrobili. Gdybym był trenerem, sam bym im kazał podobnie, bo liczy się cel, a obecnie nie grają już o nic. Fair play na tym nie traci. Ok, ktoś może czuć niesmak, ale nie powinien. Bardziej niesmak można czuć gdy Rangers bronią się w 2 meczach z United - 10 na własnej połowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kierowało ludźmi z Polsatu, że dali akurat to spotkanie.

Pewnie prognoza oglądalności. Zajawka meczu Rangersów z MU, czyli dwóch uznanych firm prezentuje się lepiej niż z całym szacunkiem spotkania Valencii z Bursasporem. A kto mógł wiedzieć że akurat w tym drugim meczu padnie 7 bramek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Evertonu ściągnąłbym Wrighta-Phillipsa. Podobno Pienaar się sposobi do odejścia, a taki dynamiczny skrzydłowy by się przydał. I to pewnie za 7-10 mln byłby do kupienia.

To byłby świetny transfer moim zdaniem - SWP to zawodnik ograny w Premier League, znający wagę meczów o stawkę, dynamiczny, robiący dużo szumu, dobrze dogrywający i potrafiący strzelić gola. Nawet w przypadku pozostania Pienaara, ten transfer mógłby przynieść duże korzyści.

Tak poza tym to jakoś niezauważenie przeszedł tu zakup przez Barcę Ibrahima Affelaya. Z tego co pamiętam to dali coś koło 3 (!) mln euro o_O

3 miliony to cena śmieszna jak na zawodnika tej klasy. Już dawno trzymałem po cichu kciuki za transfer Affelaya do Milanu. Poszedł jednak do FCB - jedno życzenie dla niego: Nie podziel losu Hleba!

Co kierowało Barcą? Za półdarmo mają solidnego ławkowicza.

Co kierowało Affelayem? Podkreślał gdzieś, że ma Barcę w sercu, a w dodatku ma szansę zaistnieć w wielkim klubie. Do tego prestiż i realna wizja wygrania Ligi Mistrzów. No i treningi z takimi gwiazdami... ;).

Chęć wyrwania się z Holandii i spróbowania gdzieś za granicą też może być powodem.

Pewnie prognoza oglądalności. Zajawka meczu Rangersów z MU, czyli dwóch uznanych firm prezentuje się lepiej niż z całym szacunkiem spotkania Valencii z Bursasporem.

Myślę, że odpada koszt prawa do transmisji.

Ja bym w powodach dał:

- Mecz był rozgrywany w kraju anglojęzycznym - wygodniej dla dziennikarza.

- Grał Manchester, który ma wielu fanów w Polsce - duża oglądalność.

- Grali Rangersi, a liga szkocka jest często w tych Polsatach Sport puszczana - dziennikarze myślą, że się na tej piłce znają.

- Znane nazwiska - zainteresowanie wśród bezstronnych obserwatorów piłki.

------------------------------------------------------------

Michał Pol wypytał Gilberto Silvę po meczu z Barceloną. Drugie pytanie bodaj:

MP: " Jestem z Polski, więc moje pytanie będzie oczywiste - co sądzisz o Jacku Gmochu."

GS: " Kto?"

MP: " ... Jacek Gmoch - prowadził was w ostatnim meczu przeciwko... Iraklisowi."

GS: " ..."

Potem zaczął coś sypać wymuszonymi komplementami, ale sam fakt, tego " Kto?" i zdziwionej miny piłkarza, był bezcenny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prognoza oglądalności. Zajawka meczu Rangersów z MU, czyli dwóch uznanych firm prezentuje się lepiej niż z całym szacunkiem spotkania Valencii z Bursasporem. A kto mógł wiedzieć że akurat w tym drugim meczu padnie 7 bramek?

Wystarczyło przeprowadzić proste rozumowanie : Rangers kontra Manchester United, pierwszy mecz 0:0, asekuracyjna gra The Gers i brak motywacji ze strony United (oprócz oczywistej - my zawsze walczymy o wygraną) + oszczędzanie najlepszych piłkarzy United = mecz bez wielu goli. Valencia kontra Bursaspor czyli drużyna hiszpańska mająca atak w genach i zespół tracący średnio po kilka bramek w Lidze Mistrzów = spora szansa na wiele goli. Proste równanie. Oczywiście nie polecałbym wyboru tak jednostronnego spotkania, w tej kolejce były inne którymi Polsat powinien się zainteresować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Artur

To z Gmochem to chyba nic w porównaniu do tego co CASMS (Włoska organizacja zajmująca się bezpieczeństwem sportu itd) zrobiła ... otóż zabroniła ona wpuszczania kibiców Bresciii Calcio na mecz z AC Milan uznając ten mecz za tzw "spotkanie podwyższonego ryzyka" ... i nic złego by nie było gdyby nie absurd jaki powstał, ponieważ tifosii Brescii i Milanu są jedynymi kibicami we Włoszech (poza Interem i Lazio) którzy są przyjaciółmi =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste równanie.

Bardzo proste. Zwłaszcza kilkanaście godzin po zakończeniu meczów :wink:, samospełniająca się przepowiednia można powiedzieć. A jak przypuszczam tego prostego rozumowania nie przeprowadziłeś przed meczami i nie postawiłeś sporej kasy na takie rozstrzygnięcia. Mogę mówić za siebie że spotkania Valencii z Bursasporem na pewno bym nie oglądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...