Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

haz111

Tani komputer do ~650 zł

Polecane posty

Komputer ma służyć tylko do przeglądania internetu i programów typu Word, Excel itp. Co sądzicie o takim zestawie:

Mobo: MSI GF615M-P33

Procesor: AMD Sempron 140 AM3 BOX

RAM: Goodram DDR3 2048MB 1333MHz CL9.0 BOX

HDD: Seagate Barracuda ST3500418AS (500GB, 16MB, SATA/300)

Zasilacz: Modecom MC-S350 350W

Razem daje to 706 zł.

Osoba której składam komputer ma już obudowę i DVD więc te elementy pominąłem. Jednakże dopisałem zasilacz bo tamten komp jest starym złomem i nie wiadomo co w nim siedzi :tongue: Nawet go na oczy nie widziałem, ale pok karcie Riva TNT można się domyślać. A więc co o tym sądzicie? A zasilacz? Da radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim procesorem i zintegrowaną kartą radę dać powinien. Problem w tym, że jest to zasilacz microATX i do normalnej obudowy niezbyt pasuje.

A poza tym chyba udało mi się znaleźć coś bliżej podanej w tytule tematu ceny:

Płyta główna Asrock N68C-S UCC GF 7025 Socket AM3 - 134,74zł

Procesor AMD Sempron 140 BOX (AM3)(45W) - 117,99zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 130,99zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 140,99zł

Zasilacz do obudowy Seasonic SS-400ET 400W OEM - 113,23zł

Razem - 637,94zł (ram.net.pl)

Zestaw z jednordzeniowym procesorem, 2 GB pamięci oraz z płytą główną zawierającą zintegrowana kartę graficzną. Do przeglądania internetu, Worda, Excela itp. powinien wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim procesorem i zintegrowaną kartą radę dać powinien. Problem w tym, że jest to zasilacz microATX i do normalnej obudowy niezbyt pasuje.

Rano się spieszyłem i jakoś nie do końca popatrzyłem... pomyliłem z normalnym MC-350...

A poza tym chyba udało mi się znaleźć coś bliżej podanej w tytule tematu ceny:

Płyta główna Asrock N68C-S UCC GF 7025 Socket AM3 - 134,74zł

Procesor AMD Sempron 140 BOX (AM3)(45W) - 117,99zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 130,99zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 140,99zł

Zasilacz do obudowy Seasonic SS-400ET 400W OEM - 113,23zł

Razem - 637,94zł (ram.net.pl)

Zestaw z jednordzeniowym procesorem, 2 GB pamięci oraz z płytą główną zawierającą zintegrowana kartę graficzną. Do przeglądania internetu, Worda, Excela itp. powinien wystarczyć.

Dzięki. Jeszcze pobuszuję na ram.net.pl i popatrzę trochę więcej :) Ale chyba zdecyduję się na tego co napisałeś :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że 1GB to ciut za mało do Seven, 1,5 GB to chyba rozsądne minimum. Office`sik potrafi nieźle sprzęt obciążyć, podobnie przeglądarka Web. Szczególnie po kilkugodzinnej pracy.

Na gigówce działać to będzie działał, ale komfort pracy będzie niski. Mówimy oczywiście o wersji 32 bitowej systemu. 64 bitowa potrzebuje troszkę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhh... okazało się, że syn tej osoby chciałby sobie czasem pograć... Z tego co z nim rozmawiałem (jego wiek 17 lat - co powinno dość dobrze zobrazować w jakie gry może grać) pograłby w WoWa, może nawet CoD 4 choc nie jest to wymagane :) Poza tym za niedługo będzie kupował laptopa, więc z komputerem mamy się pożegna :tongue:

Więc pomyślałem, że może wystarczy dołożyć GeForce GT 220?

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=71422

Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć...

PS. Aha i niestety w ram.net.pl eycofali te Seasonic'e ze sprzedaży. Więc myślę, że ten Forton: <a href="http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=79482" rel="nofollow" target="_blank">http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=79482</a> powinien być dobry :)

PS 2. Zapomniałem dopisać, że w tym wypadku wzrasta budżet... no o tyle o ile to konieczne, ale żeby nie było za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...