Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Civilizationus Actionus - Królewska Biurokracja Forumowa

Polecane posty

Tak? To już? :happy:

Macie tutaj Wzór Karty Królestwa:

Karta Królestwa

1) Nazwa Księstwa - wiadomo + kolor do pisania zdarzeń jakie mają być w podsumowaniu

2) Imię władcy - wiadomo

3) Historia i herb - j/w

4) Jeden z zasobów jaki występuje na naszym terenie (poza drewnem, kamieniami, rybami)

5) Religia

Tylko błagam - w historii wymyślcie coś ponad jednozdaniowe napisanie "jestem władcą" ;)

Co do reszty - więcej informacji związanych z zabawą zostanie opublikowane gdy ze Stillbornem je stworzymy dopracujemy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam już kilka pytań :happy:

1. Kartę wkleić do tego wątku, czy na razie przesłać Wam na PW?

2. Zasoby... Jeśli mówimy o tym niestandardowym to ma być to pospolite złoto, czy coś bardziej wymyślnego jak, powiedzmy unbutanium?

3. Realia średniowiecza, czy starożytność też wchodzi w rachubę?

4. Historia ma się odnosić do całego królestwa czy tylko do postaci władcy?

Z góry dziękuję i przepraszam jeśli odpowiedzi na moje pytania gdzieś są, a ja ich nie zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sądzę, że wkleić tutaj, ale być gotowym na edycję, jeśli coś będzie źle wypełnione.

2) Wymyślnego, ale REALNEGO - coś co w średniowieczu było wydobywane.

3) Ogólnie to średniowiecze, gdyż jednostki przygotowaliśmy do realiów średniowiecza.

4) Miło że o to pytasz. Historia Królestwa jest potrzebna, ale najlepiej będzie jeśli i władca zostanie opisany ;)

@up

Religia Ziemska - jest ich tyle, że każdemu coś przypadnie do gustu - jeśli można prosić to opiszcie tę religię jednym/dwoma zdaniami ;)

Herb jest mile widziany - może być nawet coś ala Arena Albionu ;)

******************

Współtwórca Stillborn jednak przekonał mnie do kart na PW. - to jest też kolor Mistrzów Autorów gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, coś tam skrobnąłem i mam nadzieję, że jakoś przejdę :P Albo i nie. Generalnie mam pytanie - a jeśli padło wcześniej to przepraszam - jak ma się sprawa z czynnikami nadprzyrodzonymi a zwracając uwagę na świat można rzec magię? :) Jedziemy na wariant całkowicie realistyczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z dwoma pytaniami - czy surowiec musi być surowcem, czy mogą być też np. zwierzęta (marzy mi się prywatny Rohan... :happy: ) i jeśli mówimy o królestwie, to jakiego rozmiaru? Mówimy o cywilizacji, państwie, czy księstwie zajmującym powierzchnię wielkości powiatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brak magii - realizm ;)

2) Konie mogą być surowcem - coś czym możesz handlować ;)

3) Plan i pomysł mamy juz gotowy tylko musimy dopracować jednostki i budynki ;)

4) Wielkość cos jak dzielnica za Rozbicie Dzielnicowego jeśli chodzi o wielkość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Karty można już słać do sprawdzenia?

2. Co z nowymi graczami, którzy później dołączyli? Według tego, co zamieściliście w "Pomysłach na nowe zagadki", jedna prowincja daje 100 ludzi, a rozbudowa grodu tylko 10. Nowi będą łakomym kąskiem i może to odstraszyć potencjalnych nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzelek18

1 - Jasne, na PW do mnie lub alexieja.

2 - Każdy nowy, który potem dołączy do gry, będzie miał np. 4 tury (naradzamy się, ile dokładnie) ochrony przed najazdami i być może jeszcze jakieś bonusy do nadgonienia reszty (top secret póki co :]). Także o nowych się nie martw. A mapa będzie na tyle duża, że nie udusicie się od ścisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do mapki, chciałbym Was poinformować, iż nie musicie teraz pisać gdzie chcecie aby znajdowało się wasze Królestwo, bo sami będziecie mogli wybrać jego miejsce. Jak? Bardzo prosto, otóż wstawię tu w przeciągu paru dni gotową mapkę z ponumerowanymi "hrabstwami" i Wy mi podacie numerki jakie wybieracie celem zasiedlenia :)

Podobnie będzie się też odbywał podbój - napiszecie "adres" terenu jaki chcecie podbić i gdy Wam się to uda, teren zmieni kolorek na Wasz. Prawda, że proste? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także piszę się na zabawę, i za niedługo prześlę kartę, pytanie mam tylko co do położenia i ogólnej geografii - czy będziemy bawić się na mapie naszego świata, czy jakiegoś wymyślonego? Jeżeli mapa będzie naszego (w sensie Ziemi) świata to odgórne założenie położenia kilku księstw, będzie trochę zbyt 'połergejmingowe', gdyż każdy wolałby mieć księstwo w dowolnym, a nie odgórnie narzuconym miejscu, czyż nie?

Pytanie cofam, gdyż znalazłem odpowiedź. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa lekko zwolniła ze względu na S.E.S.J.E. ale Bogu dzięki takowa się już kończy i mam więcej czasu na dokonywanie kolejnych wpisów do książeczki "System gry" ;) W tym momencie chciałbym jeszcze przeprosić chętnych za te opóźnienia i obiecać poprawę. Jako przykład pracy podam iż mam już obmyślone i rozpisane Budynki jakie będziemy stawiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam, że alex mi właśnie na GG napisał, że na wakacje 1-go lipca jedzie (burżuj :]). Do 15-go go nie będzie, więc w tym okresie znów powstanie gry zwolni. Ale można cały czas do mnie lub do niego karty przesyłać. Póki co limitu graczy nie ma. Czas na składanie kart macie do połowy lipca. Póki co w pocie czoła dopracowujemy szczegóły. Widziałem listę budynków i będziecie mieli co budować :]. Jest dobrze.

@Up

BlackShadow

Buuuuuuu!

Ale masz jeszcze dużo czasu, więc może się namyślisz :]?

@Down

Jeśli wysłałeś PW do alexieja, to sobie na odpowiedź poczekasz, bo na wakacjach jest (alex, nie odpowiedź :]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie się co martwić kochane rybeczki, bo system gry sobie spokojnie powstaje. Planuję aby zabawę rozpocząć po zakończeniu wakacji, kiedy powróci sporo forumowiczów i będziemy mogli liczyć na jakiś progres ilościowy :)

Przy okazji chciałbym zamieścić tutaj wstępną mapkę (autorstwa Cygnusa) abyście mogli mniej więcej dodać od siebie pomysły na zmiany (jeśli macie) lub rozpocząć obmyślanie planów podboju :)

kontynentzgramiirzekami.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - bo sprawa rozkręcała się ponad miesiąc temu :) Czy macie już komplet załogi czy można by ewentualnie się jeszcze dobijać? :) Pytam na razie czysto hipotetycznie, bo niedługo wyjeżdżam na dwa tygodnie a chciałbym wiedzieć w jakim stadium do rozruchu jest cała akcja no i najważniejsze, czy są jeszcze miejsca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...