Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prosmisiek

Zasilacz do 300zł

Polecane posty

Witajcie

Tym razem proszę was o poradę przy zakupie zasilacza ponieważ gdy ostatnio montowałem komputer kumplowi z wykorzystaniem jego starego zasilacza (ocz 550w) wtyczki były tak wyrobione że odruchowo wkładając wtyczkę dodatkowego zasilania cpu włożyłem ją przez przypadek na odwrót co poskutkowało zwarciem +12 z masą i uszkodzeniem zasilacza ponieważ chińczyk nie zrobił zabezpieczenia przeciwzwarciowego. Wobec tego zmuszony byłem oddać mojego kochanego VS450W koledze :/ . Wobec tego chciałbym zakupić sobie nowy zasilacz najlepiej z odbiorem w warszawie. Chciałbym żeby był to model inny niż vs450 (bo nudno by było mieć dwa razy ten sam) i żeby przede wszystkim miał działające zabezpieczenia przeciwzwarciowe (tak na wszelki wypadek :). Myślałem nad czymś modularnym na wypadek gdybym chciał zmienić obudowę na mniejszą. Oraz z certyfikatem 80+ bronze/silver aby zmniejszyć lekko pobór mocy. Jednak jakość wykonania (trwałość) i niezawodność to dla mnie kwestie kluczowe. Mój sprzęt jest podany w sygnaturce. Z góry dzięki za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że zasilacz który podałeś jest świetny w PEŁNI modularne okablowanie norma 80+ bronze wystarczająca moc.. Jedyne o co muszę się spytać to czy jest dobrze wykonany w środku (trwałość komponentów itp.)

Oraz znalazłem dla niego konkurenta co o nim sądzisz?

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-aurum-s-400-400w-certyfikat-80-gold-634718/

Co prawda jedynie 400w ale certyfikat 80+ gold pobór mocy w trybie standby zamiast 6w poniżej 1w. Podobno szereg zabezpieczeń i jakiś "wspaniały" układ nadzorujący pracę...

Czy możesz polecić jakieś inne zasilacze i skonfrontować je z tym seasonicem jeśli masz czas :D byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak coś źle podłącze to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe smile_prosty.gif nie wiem tylko na który z zasilaczy się zdecydować na tego aurum s czy supremo m1 jest jeszcze Be Quiet! STRAIGHT POWER 10 400W i ten seasonic który z nich polecacie najbardziej. Za seasonicem i supremo przemawia modularne okablowanie za be quietem nie wiem w sumie co przemawia chyba jedynie 80+ gold a za aurumem jakiś "super" system zabezpieczeń oraz niski pobór w trybie standby i rzekoma jakość premium. Chociaż zauważyłem że supremo ma 5 lat d2d.

DemonB od CF/SLI chroń nas panie nie chce oślepnąć od migotania i szarpania klatek podczas grania ani nie zrobie CF z dwóch radeonów 2gb :DDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne o co muszę się spytać to czy jest dobrze wykonany w środku (trwałość komponentów itp.)

Jeśli chodzi o te sprawy to Seasonic jest jednym z najlepszych. O jakość wnętrza bym się nie obawiał.

Co prawda jedynie 400w ale certyfikat 80+ gold pobór mocy w trybie standby zamiast 6w poniżej 1w. Podobno szereg zabezpieczeń i jakiś "wspaniały" układ nadzorujący pracę...

Nie jestem pewien, czy czasem sprawność + ten układ nie są powodem ceny. Czy jest ona jakkolwiek uzasadniona trudno wyczuć.

Co do innych:

Cooler Master Gx50M. Modularny, regulacja napięć DC-DC, największą wadą jest obecnie jego cena (tak o 50 zł za wysoka dla obu modeli). Przy dawnych cenach (~200 zł za model 450 W i ~250 zł za 550W) byłby godny polecenia.

Chieftec CTG-550C - produkcji Sirtec, modularny, regulacja niezależna, jak na moc ogólną niezbyt duża linia 12V (456W, podobnie jak u OCZ ZS).

Thermaltke SMART 530W - jest w dwóch wersjach - zwykłej (SP-530M) oraz nowszej Gold (SPS-0530M). Nowsza jest zbudowana na innej platformie i ma mocniejszą linie 12V. Drobna uwaga - jest częściowo modularny (główna wiązka jest na stałe).

Ująłbym to tak - wymagasz modularności, dobrej jakości i wystarczy 80+ Bronze = Seasonic. Modularny + wyższa sprawność (na poziomie Gold) = nowy Smart SE 530W Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne rzeczy, tak nagle o ~42% w górę. Traci jakikolwiek sens.

Swoją drogą ciekawym przyczyn takiego stanu rzeczy. Prawie wszędzie (na x-kom chyba nie zdążyli zmienić jeszcze ceny) kosztuje +/- 300 zł.

Do 300 zł - pokusiłbym się o Smarta Gold.

Troszkę powyżej - Supremo, potem TT Toughpower (oba 550 W)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coo jakim cudem seasonic poleciał 100zł w górę ;/

Mocno kusi ten supremo szczególnie 5 letnią gwarancją d2d ale z drugiej strony 30 zł taniej ma tego TT gold

Zasilaczy OCZ nie biorę pod uwagę dzięki tej genialnej (nieistniejącej firmie) nie mam dziś zasilacza.

Tego cooler mastera odrzucam ze względu na wyższą cenę do TT jednocześnie mając niższą sprawność (nie wiem co to regulacja napięć to powinno być chyba automateczne)

Wobec tego muszę zastanowić się pomiędzy TT a supremo jak z gwarancją u TT?

I jak z poziomem głośności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, uszkodziłeś sobie zasilacz z własnej winy.

Cooler Master G550M i Thermaltake Smart SE Gold to jest w środku to samo. Mają +/- taką samą sprawność. Obydwa sięgają ~90% w sprzyjających warunkach, co Thermaltake marketinguje jako "Gold-like".

CM G550M jest dostosowany do pracy na 115V, ma też znacznie lepszy glówny kondensator i 5 lat gwarancji zamiast 3. W zamian ma mniej modularnych kabli - tylko SATA i Moleksy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za profesjonalną pomoc i poświęcony mi czas raczej zdecyduję się na G550M ze względu na dłuższą gwarancję od TT oraz lepszy główny kondensator chociaż muszę również rozważyć możliwość dopłaty do niewiele droższego supremo. Co do nieszczęsnego OCZ-a to w 90% moja wina a w 10% wina chińczyków za spartolenie zabezpieczenia oraz niskiej jakości wtyczki mimo wszystko podejmę próbę naprawy tego zasilacza prawdopodobnie uszkodzone są jedynie diody przy wyjściach 12,5,3.3V +5VSB działa. Jeszcze raz dzięki temat do zamknięcia :) Ludzie z forum cda jak zwykle profesjonalni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra supremo zamówione odbiór w poniedziałek smile_prosty.gif I mam jeszcze jedno pytanie przy wymianie zasilacza postanowiłem wyciszyć komputer niskim kosztem - zakupiłem pastę mx2 którą zamierzam zastosować na cpu i gpu w jaki sposób najlepiej ją nałożyć na początku myślałem nad równym rozsmarowaniem za pomocą plastikowej karty jednak zauważyłem że w tym teście najlepszy okazał się kształt litery X czy faktycznie działa on tak dobrze? Link do testu: http://proline.pl/?n...ajlepsza-metoda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...