Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

L.A. Noire

Polecane posty

Dzieło Team Bondi pod patronatem Rockstar. Mroczne Los Angeles lat czterdziestych i detektyw Cole Phelps (który na ten stołek wskoczy w trakcie gry, na początku będzie zwykłym krawężnikiem) + brutalne morderstwa. Do tego skorumpowana policja, ponad dwa tysiące stron scenariusza (Heavy Rain - dwa tysiące), ciekawy system przesłuchań świadków, no i klimat noire.

Mechanika rozgrywki... To na razie niewiadoma. Choć zapewne gra pójdzie bardziej w stronę Mafii, niż GTA i nie dostaniemy sandboxa pełną gębą. Ważniejsze niż strzelaniny będą tu zagadki i przesłuchania, choć - jak zapewniają twórcy - będą też pościgi i pif-paf.

Strasznie jestem napalony na L.A. Noire, głównie dlatego, że uwielbiam klimaty noire i niedawno "odkryłem" jazz. Ale coś czuję, że nie zawiodą też inne elementy, tj. sama rozgrywka.

Premiera? Nie wiadomo kiedy. Najnowsze wieści sugerują jednak czwarty kwartał bieżącego roku - i oby był to prawdziwy termin, bo zrobi się z tego L.A. Noire Forever... Gra została zapowiedziana w 2004 roku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czekam na tę grę, mimo że nie za wiele o niej wiadomo i jest ogółem mało promowana :) Podobnie jak Ty, uwielbiam klimaty noire, choć przyznam, że to raczej "gangsterka" zmusiła mnie do czekania na grę. Premiera już niedługo i na pewno nie przegapię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć - o Agencie w zasadzie nie wiadomo nic, poza tym, że jest exclusivem na PS3 i jest od Rockstara...

L.A. Noire to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałem się na kupno konsoli. Stwierdziłem, że to już przesada, i jeśli 3 najbardziej oparte na scenariuszu gry w tym roku (Heavy Rain, Alan Wake i L.A. Noire właśnie) nie wychodzą na PC, to czas zostać konsolowcem. Wiążę z tą grą duże nadzieje, szczególnie że bardzo lubię przygodówki. To może być to, czym mógł być Fahrenheit, gdyby Quantic Dream nie wystrzelał się z sensownych pomysłów w pierwszej godzinie... Trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grze usłyszałem niedawno, ale dopiero teraz jakoś bardziej zainteresowałem się tą produkcją, która ma szanse wybić się ponad konkurencję ^^ Może być naprawdę fajny, gęsty klimat & ciekawa, rozbudowana fabuła gdzie najważniejsze nie są strzelaniny a właśnie dochodzenia. Nie wiem czy już ktoś w historii gier próbował zrealizować taką koncepcję dlatego na razie uważam ją za poniekąd pionierską. Oby nie skończyło się tylko na opiewających zapowiedziach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ucichło o L.A. Noire, że byłem pewien, że można jej śpiewać marsz żałobny... A jednak! It's alive!

Premiera planowana na wiosnę 2011 roku. Wypuszczono pierwszy oficjalny trailer (nie teaser):

Powiem tak - grafika średnia, ale lepszych animacji twarzy nie widziałem chyba jeszcze nigdy w żadnej grze... Słychać też, że dubbing będzie równie dobry. Oby tylko wszystko się udało i gra rzeczywiście ujrzała światło dzienne na wiosnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimika twarzy naprawdę robi wrażenie. Jest nawet lepsza niż w Heavy Rain, a to już spory plus. Co do grafiki.. Ja się będę spierał, że to taki styl graficzny. Twarz w 0:28 jest zrobiona jakby w komiksowym stylu. To samo tyczy się cieni. Mi taki styl podoba się bardziej niż Mafia II. Pozatym patrząc na ten trailer Mafia II wydaje się być śmiesznym sensacyjnym filmem o gangsterach z lat 40-50. Klimat wylewa się z ekranu. Czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no gierka zapowiada sie fenomenalnie. Mimika twarzy jest zawalista i wywarła na mnie kolosalne wrażenia. W którymś momencie nie byłem pewny czy to postać robiona komputerowo czy prawdziwy człowiek. o_O Rockstar robi kolejnego wielkiego hiciora i jestem pewien, że zgarną dużo kasy. Ja w to wchodzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma być podobna do Heavy Rain , nie wiem czy sie cieszyć czy nie . Heavy Rain bardzo mi się spodobało , ale sporo nerw natraciłem przy sterowaniu postacią . Np. chodzenie po mieszkaniu , wydawało mi się maxymalnie nieprecyzyjne . Ogólnie gra bardzo wciągająca .

L.A. Noire będzie od R* więc małe prawdopodobne że będzie jakieś spolszczenie , a bez spolszczenia w grę takim scenariuszem nie ma sensu żebym grał , bo i tak mało zrozumiem ......

Jak R* zrobi grę , jak na Nich przystało to już teraz można odkładać kasę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienicie :D Nawet już się ester egga dopatrzyłem na trailerze ;]

Szkoda że gra wchodzi tylko na konsole... Cho mam konsole to i tak che to gre na PC.

Konsola dla mnie to ostateczność gram w gry które na pc nie wyjdą mi. Heavy Rain, Alan Wake, RDR...

Obym w L.A. Noire nie musiał grać na konsoli :/

Już po pierwszym trailerze widać że ma to coś czego Mafii II zabrakło czyli mrocznego klimatu i brutalności.

Trzeba też pochwalić animacje, szczególnie twarzy :)

Czekam z niecierpliwością :D

EDIT:

Nie ma się o co martwić Rockstar jeszcze nigdy nas nie zwiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Co to to nie :down: Jestem zagorzałym pecetowcem i nie zamierzam kupować żadnej konsoli.. Wiem, jest bardzo dużo exclusivów konsolowych, ale to mnie nie przekona (mój kumpel kupił konsolę dla God of Wara :biggrin: - ale ja nie zamierzam czynić podobnie).. Poza tym, jak chce sprawdzić jakiegoś exclusiva konsolowego, to idę do kumpla i u niego sprawdzam :cool: Poinformowałem go o L.A. Noire - i od razu dostałem od niego potwierdzającą odpowiedź.. Ma zamiar kupić grę, a co za tym idzie ja także będę miał przyjemność zagrać :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając politykę Rockstara to pewnie nie. Chociaż trzymam kciuki.Już z GTA IV robili wielką łaskę, że wydali.

Nie ma się o co martwić Rockstar jeszcze nigdy nas nie zwiódł.

Jak ktoś wspomniał, nie Rockstar to robi. A gdyby Rockstar nas nie zawiódł to gralibyśmy w RDR na PC, a GTA IV nie byłoby takim półproduktem

Ja się tylko zastanawiam jak będą zrealizowane misje...Czy tak jak w Mafii czy tak jak w GTA. Osobiście mam nadzieję na te pierwsze rozwiązanie, bo to gwarantuje że będzie efektownie...nawet bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię misji gdzie wybierasz swoją drogę jak to było właśnie w GTA IV, wolę jedną określona fabułę i tego się trzymać, zobaczymy jak to będzie w L.A.

Byle by wyszło na PC, wtedy będzie fajnie. Co do RDR już kiedyś użytkownik na forum rockstara napisał czemu na PC nie wychodzi, to jeden z modów mu odpisał, że nie ma co się martwić, zapewne wyjdzie. Dodał, że na konsole jest lepsza grywalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jest to bardzo prawdopodobne że gra nigdy na PC się nie pojawi :/ Więc się niezastanwiać i kupować konsole. Bo jest sporo gier konsolowych w które naprawdę warto zagrać.

Jak ktoś wspomniał, nie Rockstar to robi. A gdyby Rockstar nas nie zawiódł to gralibyśmy w RDR na PC, a GTA IV nie byłoby takim półproduktem

A czy GTA IV jest półproduktem? Ja uważem że nie! i dziwie się tobie że tak uważasz gra nie jest wybrakowana (nic nie zostało wycięte) ma wszystko co trzeba itd. więc o co chodzi?

A co do RDR to jest cień szansy że wyjdzie.

a się tylko zastanawiam jak będą zrealizowane misje...Czy tak jak w Mafii czy tak jak w GTA.

Ja też wolał bym mieć tak jak w GTA ale gdy będzie inne rozwiązanie zastosowane z głową to narzekał nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolał bym mieć tak jak w GTA ale gdy będzie inne rozwiązanie zastosowane z głową to narzekał nie będę.

Pamiętaj że postawienie na koncept GTA IV jest takie że dostajesz co prawda dużo misji ale wszystkie wyglądają tak samo lub podobnie+żadnych efektownych wydarzeń raczej. Za to mamy swobodę.

Koncept Mafii to mniej misji ale bardzo szczegółowych, świetnie oskryptowanych, w których dzieją się spektakularne wydarzenia. Za to jest liniowo.

Coś za coś.

Możliwe po prostu że będzie to produkt pośredni pomiędzy tymi dwiema produkcjami.

A czy GTA IV jest półproduktem? Ja uważem że nie! i dziwie się tobie że tak uważasz gra nie jest wybrakowana (nic nie zostało wycięte) ma wszystko co trzeba itd. więc o co chodzi?

Na konsolach.

NA PC zmienia się punkt widzenia drastycznie. Po pierwsze fatalna jakość wersji PC, po drugie strzelaniny które na konsolach podobno były dość wymagające na PC okazały się tak łatwe, że mozna było wybić wszystkich zza osłony. Mam nadzieję że R* nie powtórzy nigdy tego błędu.

W pewnym tego słowa znaczeniu właściwie Mafia II też jest półproduktem- a raczej kastratem :(

Jest jakieś bardziej oficjale źródło na temat RDR na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

Dobra tu dyskutujemy o L.A. Noire a nie o ich innych grach... Jak coś to pisz w odpowiednich tematach to może dołączę się do dyskusji ;]

Ciekawi mnie jak to będzie z tymi śledztwami w grze bo jak wiadomo będziemy jakimś komisarzem...

Czy to będą jakieś trudne łamigłówki czy raczej te śledztwa będą ale gdzieś usunięte na bok?

Gdzieś wyczytałem że ma byś sporo pościgów, strzelaniny też mają być...

Zapowiada się znakomicie. I w dodatku akcja się toczy w LA a LA było już w San Andreas :) może będzie nam dane zobaczyć jakąś miejscówkę z SA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak to będzie z tymi śledztwami w grze bo jak wiadomo będziemy jakimś komisarzem...

Czy to będą jakieś trudne łamigłówki czy raczej te śledztwa będą ale gdzieś usunięte na bok?

Gdzieś wyczytałem że ma byś sporo pościgów, strzelaniny też mają być...

No właśnie...to jest ciekawe pytanie bo śledztwa w których trzeba trochę pomyśleć niestety nie pasują do dzisiejszych casualisowanych gier. Przyjemnie byłoby kiwnąć mózgownicą kilka razy i po połączeniu faktów poczuć się jak Horatio Cayne z CSI :D

Mam tylko nadzieje że te śledztwa nie bedą takie jak w Assassins Creed. Bo jak maja być takie to moze lepiej żeby w ogóle ich nie było.

Robią to już podobno od 6 lat, więc mogliby dać więcej informacji troszkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kurde, kurde... W 2010 wyszło tyle super gier, że nie kupiłem choćby połowy z tego co bym chciał to co będzie w 2011? Jak na razie widzę już Killsone 3, GoW3 i El Ej Nułar właśnie. Mam nadzieję, że gra nie będzie trywialną strzelaniną w stylu GTA i czasami Mafii, tylko że trzeba by łączyć dowody, jakieś dzienniki, zapiski, odciski palców i takie tam, a po broń sięgać w ostateczności. Mam nadzieję, że poprawią trochę ubrania bo wyglądają prawie jak w pierwszej Mafii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem, żeby zauważyć, że wg zapowiedzi gra ma niewiele wspólnego z GTA czy Mafią. Sceny akcji - pościgi, strzelaniny - i owszem, będą, ale mają zostać zepchnięte na drugi plan. Główną atrakcją mają być śledztwa, elastyczny, nieliniowy scenariusz, który będzie się dostosowywał do naszych poczynań, myślenie dedukcyjne, zbieranie dowodów i najlepsza w historii gier mimika postaci, która ma umożliwiać ocenę mowy ciała NPCów. Właściwe skojarzenia to Blade Runner, a trochę bardziej współcześnie (i mniej trafnie) - Sinking Island i Heavy Rain.

Ja liczę, że nie spłycą L.A. Noire do szutera, tylko rewolucyjne założenia wypalą i dostaniemy coś, co może być - nareszcie! - krokiem naprzód w przygodówkach. A akcja, pościgi, strzelanki - na okrasę. Tego jest już dosyć.

Swoją drogą, R* faktycznie wypiął się na PC. W sumie nic dziwnego po masie problemów, jakie sprawiało GTA IV PC i kiepskiej sprzedaży tej wersji. Na L.A. Noire PC bym nie liczył. Ciekawe, czy GTA V i Max Payne 3 w wersji na piecyki wyjdą... Rany, cieszę się, że już prawie nigdy nie muszę się niepokoić, czy dana gra wyjdzie na moją platformę. Ktoś tam pytał, jaki jest sens kupowania konsoli dla jednej gry - ale konsoli się nie kupuje dla jednej gry, jedna gra jest najwyżej kroplą przelewającą czarę goryczy i decyduje o tym, czy X360 czy PS3 (u mnie tak było, w roli kropli Alan Wake). W tym roku na PC nie wyszło ~10 gier, w które mocno chciałbym zagrać, na swoim X360 nie odpalę tylko 2 spośród nich - PS3 exów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...