Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

L.A. Noire

Polecane posty

Może narzekam, ale nie podobają mi się... oczy postaci. W Heavy Rain było w nich więcej życia. I mimika jest genialna ale nie można powiedzieć tego o ruchach ciała. Więcej zastrzeżeń nie mam i czekam niecierpliwie na premierę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też np. w GTA 4 nie rozumiałem za raz fabuły, ale dopiero po przejściu gry po raz 3 zrozumiałem całkowicie wszystkie fimiki fabularne i wiedziałem o co chodzi nawet w najmniejszych sprawach. :) No i dodatki też dużo wyjaśniły. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie reakcje jak powyżej pewnie nie będą niczym nietypowym - LA Noire w końcu jest grą idącą w poprzek trendom i schematom. Ja, jako miłośnik przygodówek nie mogę się doczekać -- ale ponieważ zapowiada się, że ta gra będzie w dużej mierze odkrywcza i jedyna w swoim rodzaju, wydaje mi się, że nawet ludzie nielubiący adventure mogą się nią śmiało interesować.

I tylko faktycznie brak PL wersji martwi, bo podobno gra jest napisana trudniejszym językiem niż poprzednie gry R*, zdarzają się np. fragmenty poezji etc - można nie wszystko z miejsca załapać.

Z drugiej strony, będzie dziennik w którym można będzie sprawdzić wszystkie konwersacje jakby się zgubiło wątek. Ew. przytachać słownik i z nim jakiś szczególnie wymagający fragment przełożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nie obawiałbym się o to. Nie jestem mistrzem języka angielskiego, ale nie grałem jeszcze w grę, w której czegoś bym nie załapał w fabule. Jasne, może nie zrozumiałem jakiegoś powiedzonka wynikającego z kulturowych korzeni amerykańskich/angielskich, albo idiomu, ale ogólnie zawsze jest bezproblemowo. Bo znaczenie lwiej części słów i wyrażeń można wyczytać z kontekstu otaczających go wyrazów i dzieje się to w sposób bardzo naturalny. Przy okazji człowiek się uczy :P

Poezja natomiast na pewno będzie "rozszyfrowana" przez Phelpsa w jego dzienniku przystępniejszym językiem, jeżeli będzie częścią materiału dowodowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, długo już grywam w anglojęzyczne wersje językowe gier (od czasu gdy nawet samego j. angielskiego nie znałem dobrze ;]) i dopiero poezja Wielkiego Dębu z DA:O sprawiła mi taki problem, że nie do końca załapałem o co chodzi... niemniej poza tym kwestia językowa to dla mnie żaden problem (w końcu sądzę, że w obecnym świecie znajomość chociaż jednego języka obcego to podstawa :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostawaliśmy tylko informacje o bonusach do zamówień przedpremierowych i jakieś screeny, ale wreszcie wypłynęło info, które mnie mocno (jako trophy whore) zainteresowało.

Klik! - lista osiągnięć z L.A. Noire. Niezbyt imponująca powiedziałbym. Większość punktów da się zrobić podczas normalnego przechodzenia gry. Co można w sumie wyciągnąć to opcja powtarzania misji związana z ''Shamus to the stars''. Upierdliwe wydaje się osiągnięcie polegające na przejechaniu się każdym możliwym autem w grze. W Mafii 2 było podobnie. Pomimo, że aut było tam mniej to i tak mocno irytowała próba znalezienia ostatnich dwóch samochodów. Ciekawi mnie 9 ukrytych osiągnięć. Jeśli nie są one związane z wątkiem fabularnym (a tak prawdopodobnie jest) to może coś jeszcze nas zaskoczy. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie żebym narzekał, ale coś widzę, że w związku z tym tytułem R* planuje wydać masę DLC, ale zdecydowanie mniejszych i uboższych niż jedyne dwa, ale GENIALNE do GTA IV ;) Ich sprawa, nie interesuje mnie to tak bardzo dopóki nie okaże się, że nagle gra może pojawić się na PC ;] (aczkolwiek IMO marne na to szanse). A trailer jak i poprzednie - świetny, pokazuję kwintesencję tego z czym możemy mieć do czynienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R* planuje wydać masę DLC, ale zdecydowanie mniejszych i uboższych niż jedyne dwa, ale GENIALNE do GTA IV

No raczej dwóch przedostatnich misji i różowych sznurówek nie wytną i nie każą sobie płacić za to 100 zł, spokojnie.

Ich sprawa, nie interesuje mnie to tak bardzo dopóki nie okaże się, że nagle gra może pojawić się na PC ;] (aczkolwiek IMO marne na to szanse)

Pewnie że marne. Sprzeda się na PC z 5mln sztuk, a na torrentach rozejdzie 50. Trzeba przemóc tę dziecinną "hardkorowość", kupić PS3 i przestać płakać na złych deweloperów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, jakby piractwo było jedyną przyczyną tego, że deweloperzy nie robią wersji na PC. Po prostu nie chce im się wydawać kasy, bo zdecydowana większość graczy na Zachodzie (a czy tego chcemy, czy nie z zachodnim rynkiem się liczą przede wszystkim) ma konsole i pecety/kompy od Apple'a. Na 360 piractwo też jest problemem, ale jakoś gry na konsolę wychodzą, m.in. dlatego, że są relatywnie tanie i proste (tańsze i prostsze niż w przypadku PS3) w produkcji.

Co do DLC, akurat L.A. Noire jest w dobrej sytuacji, bo nawet jeżeli dostaniemy zakończenie zamknięte, to dodatkami mogą być po prostu kolejne sprawy, które mogą się pojawiać i pojawiać, aż nam się nie znudzi granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DLC, akurat L.A. Noire jest w dobrej sytuacji, bo nawet jeżeli dostaniemy zakończenie zamknięte, to dodatkami mogą być po prostu kolejne sprawy, które mogą się pojawiać i pojawiać, aż nam się nie znudzi granie.

O tym przecież piszę. R* nie zniży się i jeżeli DLC będzie, to będzie to coś wartościowego, natomiast raczej nie będzie to wycięty na chama kawałek wątku głównego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chciałem coś napisać o nowym gameplayu, ale Take Two dosyć szybko zdjęło go z YouTube'a :P Natomiast co do wcześniejszych materiałów to tylko udowadniają, że gra ma szansę zwojować rynek, bo kasa od R* na marketing też poszła. Co do bójek i strzelanin - jakby nie patrzeć to nie jest najważniejszy element w grze więc nie musi się błyszczeć. Tutaj bryluje co innego ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę zagrałbym na 100% gdyby miała polskie tłumaczenie , nie mówie o dubbingu , ale napisy w 100% by wystarczyły . Z moim angielskim nie wyobrażam sobie za bardzo grać w taką grę , gdzie fabuła będzie szalenie ważna . Tak jakbym grał z Heavy Rain po ang . Jeśli mam tylko strzelać , jeździć autem , czy bić się , nie rozumiejąc fabuły to chyba podziękuje .... ;) Chociaż w RDR jak załączyłem angielskie napisy i czytałem , to nie było tak źle , ale coś mi się zdaje że w L.A. Noire rozumienie dialogów i poleceń będzie dużo dużo ważniejsze ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

To gra detektywistyczna, więc nie oczekuj strzelanin jak Battlefieldzie, albo walk ja w Fight Nighcie, OK?

Swoją drogą na grę czekam od dobrych 4 miesięcy, a dwudziestego maja nikt nie ujrzy mnie przy komputerze. Xbox mój, jasne?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...