Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Witam wszystkich

Chciałbym przedstawić mój przypadek i udowodnic ze granie na konsolach jest tańsze niż na PC

Mi wystarczy niecałe 2000 zl na 3 lata grania

Konsola x360 700zl

dysk twardy 60gb 150zl

Gateway B2200 500zl (powystawowy monitor ,wyswietla piękne hd ready)

Sennheiser eh150 100zl

Dodatkowy pad 90 zl

Do internetu kupilem używany PC za 250zl

Mogę kupować gry nowe lub używane ,wymieniając je z innymi użytkownikami

Realne koszty jednej gry nie przekroczą 30zl ,a zauwazcie ze ciagle gram w nowosci

Nie ma opcji ze skladam sam PC ,jestem na to za stary i zapracowany

Proszę o dowody ze mozecie taniej zagrac na komputerach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwyklym czlowiekiem ,pracuje fizycznie a po pracy lubie sobie pograc

Zasiegajac opini na roznych forach(okolo 3 lata temu) odradzano mi zakup konsoli (ze za drogo ,ze nie warto )

Dlatego wlasnie udzielam sie w tym momencie na tym forum aby ktos podobny do mnie nie mial wątpliwosci w temacie co wybrac

PC to droga przez mękę(PC ma moj szwagier i widze jak sie meczy z grami) a konsola to sprzęt w sam raz na odstresowanie po calym dniu pracy

Jak widac do klótni pełno chętnych ,jesli jednak wypowiedzialem sie rzeczowo to wszyscy sie pochowali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze że PC słabnie ostro niestety ostatatnio:( mniej gier i wogóle sie wydaje ale dla mnie PC dalej wymiata:) a konsole to nie wiem bo nie posiadam niestety:(

Więc nie będe porównywał czegoś czego dokładnie nie zbadałem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...3pstrzy również pracuję fizycznie i również po pracy lubię sobie pograć,wszyscy faktycznie się pochowali bo wypowiedziałeś się rzeczowo.Kolejne Eh...

Nie wiem jakiego kompa ma twój szwagier i w co gra,i co mu tam może sprawiać problemy.Wydaje mi się to proste nie zna się na Pctach.Moim zdaniem(I nikt tego zdania nie zmieni)Konsole są po to żeby zrobić sobie "Pyk pyk"Czy to po pracy,czy z kolegami przy [ciach](Ach ta Fifa konsolowa,ostatnio jak robiliśmy turniej nikt nie pamiętał jaki był Finał :0)Konsola jest cholernie wygodna ale...Jeśli mam czas i chcę sobie pograć sam na czym gram?Na kompie(Który uciągnie każdą nową grę na rozdziałce 1680*1050,kolejny powód żeby kochać konsole)Np.w pierwsze MW z kumplami.Na kompie mam na wyciągniecie ręki czy to GG,czy Steam czy Skype.Więc nie uważam aby konsola była lepsza od dobrze złożonego PC.

Poza tym konsole są już przestarzałe(Gry wychodzące jednocześnie na wszystkie liczące się platformy najpłynniej działają na PC)to taki wykastrowany komputer dający wiele radości,frajdy ale głównie wg mnie jeśli chodzi o granie ze znajomymi(Choć z tym też bym się kłócił sam przeszedłem Uncharted 2,To jest gra!!!).I to by było narazie na tyle, pisałem to co mi w tej chwili na sercu leży :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz ''dobrze zlożony PC'' :rolleyes: ,ja tego nie potrafię ani nikt z moich znajomych nie potrafi

A i tak finansowo taki dobrze i samodzielnie zlozony PC wymiękka

@down

Wyżej napisalem koszta grania na konsoli ,

Pytanie brzmi

Czy zejdziesz ponizej 2000zl grając na PC przez 3lata?

To był głowny powod mojego posta na tym forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo? Teraz już na pewno nie. Może kilka lat tamu, kiedy konsole wchodziły na rynek i nowe karty graficzne były rozchwytywane, ale teraz dobrze złożony PC (wystarczy poprosić na forum...) jest tańszy łącznie z grami (które to można również kupować używane, a jakże) niż konsola. A to, że Ty nie potrafisz to twój pech. Ja nie potrafię grać na padzie (choć z drugiej strony często go nie używam) i nie mówię, że to niemożliwe, albo nie mówię, że konsole są be. Czyjaś ułomność nie powinna decydować o jego trzeźwym myśleniu.

@Up - A ja napisałem, że do kosztów sprzętu należy doliczyć koszta gier... które to na PC są ZAWSZE tańsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na milosc boska czytajcie co napisalem ,można grac na używkach i je wymieniac ,wtedy koszt gry to cena listu poleconego

Ktos powie ze na Pc tez tak można ,więc ceny gier można w takim wypadku wyłączyc z dyskusji

No ale jesli jest ktos ułomny .... Powinienem przeprawić na "taki jak ja". Następnym razem daruj sobie takie teksty. - Kagex Czyjaś ułomność nie powinna decydować o jego trzeźwym myśleniu - czywiscie ten tekst nie wymaga poprawki? Nie, wybaczam ci ignorancje, kid. - Kagex

Ale rozumiem ,pierwsza zasada na wszelkich forach brzmi MODERATOR MA ZAWSZE RACJĘ dostosuję się więc :diabelek:

EDIT

Zrobiło sie nerwowo ale nikt mi dalej nie przyznał racji że konsolka jest tańszym sposobem na gry w nowości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Zrobiło sie nerwowo ale nikt mi dalej nie przyznał racji że konsolka jest tańszym sposobem na gry w nowości

Bo nikt tego nie zrobi. Polecam przejrzeć wcześniejsze strony tematu - zobacz ilu było ludzi którzy próbowali zrobić obiektywne, rozsądne podsumowanie plusów i minusów wszystkich platform. Ogólnie to ta dyskusja od początku nie miała większego sensu, ale jakoś jest ciągle aktywna (bo co rusz ktoś napiszę swoje "podsumowanie"). Aha - nie spodziewaj się, że ktoś przyzna Ci racje - tutaj przerzucamy się argumentami, a próby przekonywania zawsze kończyły się marnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ponioslo mnie z tym przyznawaniem ''racji''

Zarejestrowalem się na tym forum bo szlag mnie trafial jak w tego typu dyskusjach zawsze jest argument że konsola wychodzi drożej niż PC a to jest NIEPRAWDA

Jesli będę mial kryzys to moge odsprzedac drugi pad ,dysk i będę mogl dalej grac (mniej komfortowo ale jednak ) ,mogę tez gdyby monitor się zepsul podłaczyc do tv SD i tez od biedy sobie pogram

Naprawdę nie widzę jak można mówić o tanszym graniu na PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho. Czemu są dwa identyczne tematy? :P

Jest ten, a w "Ogólnie o grach" jest "PC lepsze od konsol?". I tak tam mowa o next-genach tylko, a zresztą chyba nikt nie porównuje PC do konsol przenośnych, więc... Hm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zejdziesz ponizej 2000zl grając na PC przez 3lata?

Zejdziesz.

- Obudowa Tracer Tro-719 Puma 400W 4Life.

- HDD Caviar 250GB WD2500AAJS Sata II 8MB CACHE.

- DVD-Rec Samsung SH-S202J Czarny Bulk Asa P Nero

- MS Win Vista Home Premium SP1 64-bit.

- Patriot DDR2 4096 MB PC800 Dual 2 X 2048 CL5 EP ELK.

- Asus P5K SE/EPU INTER P35 Socket 775.

- Procesor Core 2 Duo E7200 2.53GHz LGA775 BOX.

Sprzęt kupiony w 2008 roku i w dalszym ciągu da się grać na wielu produkcjach na poziomie wysoki/normalny. Klawiatura, myszka, głośniki i monitor są od poprzedniego, więc całkowita suma wynosi 1 521,99 zł. Nie znam się na cenach monitorów, ale doliczając przyzwoite głośniki, klawiaturę i myszkę to należałoby doliczyć góra 500 zł, więc powyżej 2500 lub 3000 za całość sprzęt przekroczyć nie powinien, a może starczyć na dłużej niż trzy lata. Z częściami pochodzącymi z poprzedniego sprzętu cena spada nawet o połowę, więc mówienie o drogości PC jest raczej przesadzone. Oczywiście dużo zależy od cen na rynku i tak dalej, ale fakt pozostaje faktem, że poniżej 2000 zł da się złożyć komputer. Przynajmniej mnie się ta sztuka udała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sprzedam używane komponenty do PC... Mam VooDoo 1, dysk twardy 800MB, bah, niech stracę i GeForce 4 Ti 4200...

A tani monitor za 400zł przyda mi się do tego XBoxa od Kagexa :P...

A tak w ogóle to możemy się przestać licytować co jest tańsze/droższe? Bo to mi zaczyna śmierdzieć onetem...

Najpierw pan X będzie próbował udowodnić, że konsole są dla leszczy, bo PC są tańsze (tańsze gry, choć naturalnie i sprzęt można złożyć tanio, a do kąsoli to wogle (sic!) trzeba TV kupić), potem włączy się Y i zarzuci Xowi, że się nie zna, bo konsolę można kupić taniej (sprzęt tańszy, brak upgradeów, a i gry używki można nabyć za grosze). W chwilę potem pojawi się Z, który powie, że komputerowcy to bida z nędzą i że ich na gry nie stać, i że na pewno nagminnie piracą, albo kupują w tanich seriach, a on jest fajny bo go na konsolę stać i gry do niej też ma. Wreszcie przyjdzie... literki mi się skończyły... Mr. Pink (- Why am I Mr Pink? Pink sounds like pussy... - Cause you're faggot!) i powie, że on to sobie PC sprawił za 10000 i po miesiącu grafikę wymieniał, bo stara słaba była... (jeśli już coś w tym stylu pisałem na tym forum to sorry).

Umówmy się, każdy gra na tym na czym lubi. Jaki w ogóle jest sens wykazywania wyższości jednej platformy nad drugą, skoro każda ma swoje zady i walety? Tak bogiem a prawdą, to wiele zalet i wad zlewa się w jedno w zależności od punktu widzenia (vide zamknięta/otwarta architektura). A co najważniejsze jedna strona drugiej nie przekona, bo po obu same ortodoksy siedzą ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najważniejsze jedna strona drugiej nie przekona, bo po obu same ortodoksy siedzą ;).

I to chyba najważniejsze zdanie w całym tym wątku

Konsole dla lamerów ? Tak jestem LAMĄ ,jestem królem Lamerów , bo przez cały dzień muszę stanąć na wysokosci zadania w pracy ,w rodzinie a wieczorem chcę się tylko odstresować

Dziękuję za uwagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie też na temat porównania grafiki PC vs Konsola. Grałem na Xbox'ie 360 w Forze 2 I HALO 2 (na TV 42 cale Full HD), na PS3 w Fight Night Round 3 (ile cali nie wiem, na pewno mniej albo tyle samo co 32, wyświetliła się rozdziałka 547p (coś koło tego) i jako mnie - gracza PC z dość mocnym komputerem trochę załamała. I teraz pytania:

1. Czy będzie duża różnica między TV 42 cale Full HD a TV 32 cale HD Ready ?

2. Te tytuły są chyba dość leciwe, grafiki mocno zmieniła się względem teraźniejszych gier ?

Pytanie i odpowiedź przeniesione do bardziej odpowiedniego tematu - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie też na temat porównania grafiki PC vs Konsola. Grałem na Xbox'ie 360 w Forze 2 I HALO 2 (na TV 42 cale Full HD), na PS3 w Fight Night Round 3 (ile cali nie wiem, na pewno mniej albo tyle samo co 32, wyświetliła się rozdziałka 547p (coś koło tego) i jako mnie - gracza PC z dość mocnym komputerem trochę załamała.

576p. Czyli nie było to nawet HD Ready - słabizna. Odpal sobie grę na PC w rozdzielczości 800 x 600 i też nie będzie szału.

1. Czy będzie duża różnica między TV 42 cale Full HD a TV 32 cale HD Ready ?

Wiadomo, że większy ekran prezentuje się lepiej. A czy Full HD, czy HD Ready - wg mnie jeden pies, przynajmniej przy takich przekątnych. Obstawiam, że gdyby postawić obok siebie dwa telewizory 42", jeden Full HD, a drugi HD Ready i odpalić na nich to samo, to mało kto zauważyłby różnicę. Ja niedawno kupowałem telewizor i zdecydowałem się na HD Ready. No i poza tym mało która gra obsługuje rozdzielczość Full HD - miażdżąca większość działa w 720p (HD Ready).

2. Te tytuły są chyba dość leciwe, grafiki mocno zmieniła się względem teraźniejszych gier ?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, każdy gra na tym na czym lubi. Jaki w ogóle jest sens wykazywania wyższości jednej platformy nad drugą, skoro każda ma swoje zady i walety? Tak bogiem a prawdą, to wiele zalet i wad zlewa się w jedno w zależności od punktu widzenia (vide zamknięta/otwarta architektura). A co najważniejsze jedna strona drugiej nie przekona, bo po obu same ortodoksy siedzą ;).

a i założę się, że część ortodoksyjnych blaszakowców zmieniła by orientację gdyby się przesiedli na konsole :D

Sam byłem "konsole beee- PeCe jeeeah" :D , raz po raz zmieniałem w kompie bebechy coby pociągnęły w miarę świeże tytuły, aż załamałem się recenzjami GTA IV, po czym się złamałem i zamiast modernizować kompa nabyłem drogą kupna xklocka 360, do tego GTA i nie martwiąc się o wymagania zacząłem zabawę :)

W chwili obecnej nie wyobrażam sobie już praktycznie grania na komputerze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram i na tym i na tym bo tak jak i nie wyobrażam sobie grania w simy na konsoli - bo też prawdziwych praktycznie nie ma, tak i nie wyobrażam sobie grania np. w FIFE 10 na PC obecnie (już pomijając, że na PC to zupełnie inna, tandetna gra) mimo, że kiedyś to robiłem. Ot każdy sprzęt jest lepszy w czym innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam Xboxa 360 ponieważ mimo, że na komputerach gra się lepiej to trochę pieniędzy trzeba na komputer wydać, a jak wiadomo konsole są stworzone do grania. Na Xboxa + 3 gry wydam jakieś 1500 zł na komputer jeśli nie chcę by gry się zacinały wydam jakieś 3 kafle (wliczając cały sprzęt) + gry do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczna wojna między konsolami a PC'tami. Cóż jako posiadacz PC oraz konsol (PS3 i X360) muszę powiedzieć że preferuję PC , ale tylko do FPS'ów :tongue: Konsole preferuję do gier sportowych , RPG , hack'n slash i tym podobych. PC który starczy na długo za 2k spokojnie kupisz , może nie najpotężniejszą machinę , ale dobrze będzie. Co przemawia do mnie za PC to ich wszechstronna funkcjonalność czego nie musze chyba opisywać. Ale co do gier : CONSOLES FTW! :chytry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC to już przeżytek na którym można pisać jedynie tabelki w exelu albo ciąć w WoWa. A ja entuzjastą mmo nie jestem.

Może mój stan majątkowy jest lepszy niż przeciętnego mieszkańca polski ale nie będę wydawać 4000 złociszy na sprzęt który trzeba u'pgreadować po 3 latach . Jeszcze niedawno byłem entuzjastą piecy jednak to nieopłacalne. I jeśli jeszcze raz usłyszę że pc jest lepsze do rts-ów i first person shoterów to oszaleję. Przecież ile jest na konsole strzelanek lepszych niż

większość na pc .W przeważającej części exsclusiv'ów np. Gears of Waes 2, killzone 2, resistance, uncharted 2.

Część tych z pc jest lepszych na konsolach. Koronny przykład: gta 4. A rtsy tez powoli przenoszą się na konsole np. dawn of war squad comand, ruse, end war. O ile kiedyś to konsole były bardziej piętnowane to teraz piece tracą panowanie nad rynkiem gier. Złota era pecetów dobiega końca... amen. :pinch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli jeszcze raz usłyszę że pc jest lepsze do rts-ów i first person shoterów to oszaleję. Przecież ile jest na konsole strzelanek lepszych niż

większość na pc .W przeważającej części exsclusiv'ów np. Gears of Waes 2, killzone 2, resistance, uncharted 2.

Część tych z pc jest lepszych na konsolach. Koronny przykład: gta 4. A rtsy tez powoli przenoszą się na konsole np. dawn of war squad comand, ruse, end war. O ile kiedyś to konsole były bardziej piętnowane to teraz piece tracą panowanie nad rynkiem gier. Złota era pecetów dobiega końca... amen. :pinch:

pc jest lepsze do rts-ów i first person shoterów :smile: Już możesz oszaleć... wg mnie Killzone 2 to zwykły szajs. Z uwagi na denne, ociężałe sterowanie jest to dla mnie jeden z najgorszych FPSów w jakie grałem i 50 zł wyrzucone w błoto :) Seria Uncharted jest GENIALNA ale to nie FPS - w gatunku Action Adventures moja PS3 faktycznie wymiata. Resistance to średniak jakich setki pojawiły się w ostatnich latach na PCtach... RTSy dostępne na konsole to są OCHŁAPY. Żałosne resztki ze stołu, z którego pałaszuja PCtowcy - pierwszym faktycznym "światełkiem w tunelu" może być RUSE ale tylko w wersji na PS3 z MOVE - jeśli ten eksperyment się powiedzie z radością powrócę do grania w RTSy - tym razem na konsolach.

Z jednym sie zgodzę - PCty straciły dominację - raczej bezpowrotnie. Ale na pewno znajdą sobie rynkową niszę z milionami wiernych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...