Jump to content
  • entries
    161
  • comments
    916
  • views
    177,956

Zabawy z robocikiem #1


Sergi

474 views

 Share

Zainspirowany wpisami Qbusia postanowiłem zrealizować od dawna odkładany materiał o małych grach. Jako że flashówki zostały zajęte, skupię się na grach, które zaoferują nam telefony z zielonym robotem. Postaram się unikać tak znanych marek jak Angry Birds czy Asphalt i zaprezentuję mniej znane tytuły.

Wybaczcie niską jakość kodów QR, wiem, że trzeba się trochę naskanować żeby weszły, ale robiłem je w pracy.

and1.png

and2.png

Genialnie prosta koncepcja - pstrykanie kapslami. Naciągamy wirtualną "gumkę" żeby ustawić siłę i kierunek strzału i puszczamy. Każdy z gracz dostaje trzy kapsle i próbuje strącić nimi "drużynę" przeciwnika ze stołu. Na stołach, w zależności od motywu, znajdziemy spinacze, ołówki, zapałki etc. Dodajmy do tego ukryte punkty, kapsle do wyboru oraz multi (płonące dłonie albo wifi) i mamy wciągającą grę. Jedyna wada to niechęć telefonu do "łapania" kapsli, najczęściej ekran przesuwa się kilka razy zanim gra załapie że chce pstryknąć kapsel.

Tym razem gra logiczna - robaki złapały się w pajęczą sieć, a naszym zadaniem jest je uratować. Musimy w taki sposób przecinać nici, żeby pająk nie zdołał się do nich dostać. Z początku wydaje się, że gra jest całkiem prosta, ale z każdym poziomem ilość kombinacji wzrasta, a AI nie odpuści żadnej okazji. Dodatkowym utrudnieniem jest gęstość upakowania nici, przez co czasami gra błędnie interpretuje nasze wskazania i przerywa nie tę, co trzeba. Na szczęście do dyspozycji mamy nożyczki, płomień (wypalający wszystkie nitki połączone z danym punktem), koło ratunkowe i robaka-kukłę.

Ciekawe połączenie klikanej przygodówki z grą logiczno-muzyczną. Przechodzimy przez pokoje, szukając fragmentów nut, kawałków płyt i innych wskazówek, które pozwalają nam układać piosenki. Piosenki składamy z podobnych do tetrisowych klocków. Każdy klocek do jeden instrument wygrywający różne akordy. Należy je dopasować do formy tak, aby powstały popularne melodie. Nie wystarczy przy tym że będą po prostu pasować - akordy muszą być odegrane w odpowiedniej kolejności, a jeden muzyk nie może grać dwóch partii jednocześnie.

Suchy opis niestety nie oddaje przyjemności z gry (a jaka jest radocha jak wszystko brzmi jak trzeba :D).

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...