Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    239
  • views
    15,843

Recenzja - Cyrodiil


mistrzu6

719 views

 Share

Faktem jest, że już raz o tej grze pisałem - w przeglądzie gier przeglądarkowych. Jednak postanowiłem was do tej gry zachęcić, ponieważ jest wyjątkowo warta uwagi.

Akcja gry, toczy się w świecie The Elder Scrolls, konkretniej w V erze. Rozgrywkę będziemy toczyć w tytułowym Cyrodiil, oraz Hammerfell. Na początku standard - wybieramy jedną z dziesięciu ras, klasę (jest 6), płeć i wiek oraz religię. Każda rasa i klasa ma inne bonusy. Klasy często blokują nam jakieś umiejętności, np. będąc magiem nie możemy strzelać z łuku, a maruder nie może używać uroków, czyli magii wspomagającej bohatera. Jest standardowo sześć statystyk, i co najważniejsze od groma umiejętności. Tak więc można być drwalem, alchemikiem, wojownikiem, górnikiem, myśliwym, hodowcą. Ogólnie :

czego dusza zapragnie. Możemy zarządzać winiarnią, rzeźnią, kopalnią, a nawet mieć własny okręt, którym będziemy łowić ryby, bądź będziemy się bawić w pirata. Można nawet penetrować ruiny, czy założyć klan. Możliwości są nieskończone. To fundamenty pod naprawdę genialną grę, która wyróżnia sie zdecydowanie na tle innych.

Jednak prawdziwą esenscją rozgrywki są sesje. Mogą być i takie na PW, i klanowe, i publiczne. Przypomina to trochę sesję RPG. Nawet podczas gry mechanicznej możemy liczyć na ciekawe opisy naszych działań. Sesje są tak czy inaczej jedyną drogą do ważniejszych stanowisk. Nie trzeba się nawet bawić w grę mechaniczną - wielu graczy skupia się tylko na fabule.

Prawdziwą wadą gry jest naprawdę mała ilość graczy. Spowodowane jest to problemami z rejestracją - czasem link aktywacyjny trafia do spamu. Gra moze też przerazić dużymi wymaganiami wobec graczy. W ciągu 14 dni MUSIMY sobie stworzyć profil, a także znaleźć awatar, więc nie jest łatwo. Ale zazwyczaj wystarczy prosta karta postaci oraz jej historia, co dla wielu jest dużym problemem. Niedopuszczlne są też historie typu : jestem zaginionym synem cesarza, albo, jak byłem mały to orki wyrżnęły mi wioskę/wpadłem do kotła z miksturą mocy. Jednak dzięki temu, naprawdę niewiele n00bów i dzieci neo zaczyna w to grać. Jest to wspaniały filtr - serio. Kolejną wadą, jest niepisany obowiązek znajomości świata TES - to znaczy, jeżeli kiedykolwiek nie graliśmy w Arenę, Daggerfala, Morrowinda, czy Obliviona, to możemy mieć poważne problemy ze zrozumieniem tego świata. Zdarzają się też, na szczęście tylko drobne błędy w kodzie gry, ale nie uprzykrzą nam znacząco rozgrywki.

Całe szczęście, zarówno Mistrzowie Gry, jak i Straż Cesarska służy radą w niemal każdej kwestii, więc możemy liczyć na pomoc w każdej sytuacji. Oczywiście, będą bardzo ostro reagować, jak zaczniemy przeginać pałę - dla takich nie ma litości, więc lepiej uważać na słowa.

Cyrodiil cierpi na brak graczy z jednego ważnego powodu - nikt jej nie reklamuje. Dlatego jeżeli ktoś już w to zacznie grać, albo i nie, to proszę, o polecenie jej przyjaciołom - szczególnie tym, którzy z niecierpliwością oczekują na premierę Skyrim - to będzie dla nich wyjątkowo miłe doznanie.

link : www.cyrodiil.pl

Pozdrawiam

mistrzu6

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Akcja gry, toczy się w świecie The Elder Scrolls, konkretniej w V erze.

Historiografia Tamriel nazywa dwie pierwsze ery specyficznie - Erą Świtu oraz Erą Meretyczną. Prawidłowo powinieneś napisać, że akcja gry toczy się w Trzeciej Erze - tak jak to jest robione w samych grach TES.

Link to comment

Na kalendarzu pisze, że akcja toczy się w V erze i jest to raczej prawda, ponieważ wtedy Kvatch jest już zniszczone, a więc akcja toczy się na pewno po III erze, która się skończyła po inwazji z Otchłani. W każdym razie nie chcę się kłócić - radzę to wszystko zobaczyć samemu.

Link to comment

Mistrzu napisał wpis poprawny ortograficznie i ciekawy? Oczom nie wierzę i ze szczęścia skaczę. Amdarel, chodź zobacz, nasz mały sukces dydaktyczny!

Serio, oby tak dalej, fajny temat :-).

Link to comment

Nie wiem za bardzo, jaka gra przeglądarkowa nadawałaby się do większej recenzji. Może w najbliższym czasie zacznę dodawać recenzję normalnych gier, jednak, po pierwsze, wolałbym, aby ktoś określił, czy woli te nowsze, czy starsze, a mało znane lub zapomniane też mu będą się podobać. I od razu ostrzegam, że w moim przypadku będzie można liczyć głównie na gry strategiczne lub RPG-i. Ewentualnie będę się wyżywał na grach dołączonych do CD-action. :)

Link to comment

A nie możesz po prostu pisać o tych, które lubisz? Chyba teksty na tym zyskają, a pisanie "pod publiczkę" nie zawsze jest najlepszym pomysłem.

IMHO ;-).

Link to comment

Osobiście miałem ostatnio dość gier przeglądarkowych. Większość z nich to śmieci, a reszta wciąga tak niemiłosiernie, że aż strach. ale przyznam, że mnie zachęciłeś tym wpisem.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...