Jump to content
  • entries
    199
  • comments
    775
  • views
    67,505

Czas na odważne decyzje. ocb ?


Spriggs

286 views

 Share

Ostatnio w telewizji można zobaczyć nowy spot PISU, w którym zwykli aktorzy którzy udają że są za PiSem, mówią że nie są ciemną masą itp. Pomijając fakt, że niedługo mamy faktycznie wybory parlamentarne należy się zastanowić. Na kogo będziemy głosować ? I co najważniejsze, komu nie będziemy chcieli dać dojść do władzy ? Według ustawy, w dniu wyborów nie wolno zachęcać do głosowania na tego czy owego kandydata, oraz nie można rozwieszać wtedy już ulotek reklamujących danych kandydatów. Jak przypomnę sobie ostatnie wybory prezydenckie, to aż mam ochotę strzelić facepalma a dlaczego ? Może krótka historia.

W moim mieście, co drugi mieszkaniec zarzeka się że jest za SLD, nie wiem jakim cudem ale mniejsza oto. Sprawa jest o tyle ciekawa, że w dniu rozliczenia głosów z pierwszej tury, większość mojego miasta głosowała na pana Komorowskiego ! :laugh: I ja tu się pytam... To jest lojalność czy głupota ? Mnie się wydaje że to głupota ale dobra jedziemy dalej.

Jak wielce ostatnio PiS się zarzeka, PO chce wykorzystać prezydencje w UE jako dowód że potrafią coś zrobić. Przepraszam bardzo ? KE ? W moim mieście akurat rządzi członek z PO, a jakoś nie widzę by palił się do roboty. Tak było też w przeszłości Zielonej Góry z członkami PO, gdyż jeden budował masakryczną liczbę hipermarketów i tym podobnych. Inny z kolei stawiał szkoły, a o reszcie nawet nie wspominam.

Druga sprawa, to Smoleńsk. PiS zarzuca ostatnio partii rządzącej, że mają spisek z Rosjanami i dlatego nie chcą ujawnić raportu Milera. I PiS z swojej inicjatywy zrobiło Białą Księgę Smoleńska. ocb ?!

Panowie ! Na jaką cholerę przed wyborami, mącicie ludziom w głowach ! I tak przeciętny Jan Nowak będzie głosował na tego, kogo lubi i tyle. Ta walka o głosy mija się z celem, zwłaszcza dla PiSu. Starsi ludzie odwrócili się o Jarosława Kaczyńskiego ? Można ich zastąpić młodymi ! Tak było na konwencie PiSu bodajże w czerwcu.

Jeszcze jedna ciekawostka ale to śmieszna. Jak nie raz słyszymy z ust polityków, że do tej czy do tej partii nie pójdą bo nie podoba im się ich pogram a tu co ? Pani Joanna Kuzik Rostowska w barwach PO wręcz z banalnego powodu. By dokopać Jarosławowi Kaczyńskiemu ! Który i tak w ciągu roku dostał od życia kopa w tyłek.

O i jeszcze ciekawostka jedna z ostatnich dni. Otóż pan Kalisz chce poddać Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobrę pod trybunał stanu ! Ciekawe muszę przyznać, bo powodem tego jest zakończone śledztwo śmierci Barbary Blidy. A nawet lepiej, pan premier Tusk prawdopodobnie poprze wniosek ten.

Powiem jedno, nudzić się z naszymi politykami nie można, nawet europosłowie musieli mieć niezłą frajdę, jak pan Kamiński i Pan Ziobro zrobili szopkę za granicą. Aż przykro mi jest, że nasza nienawiść musi wychodzić poza kraj.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Jesteśmy pośmiewiskiem na zawsze...

 Share

6 Comments


Recommended Comments

O i jeszcze ciekawostka jedna z ostatnich dni. Otóż pan Kalisz chce poddać Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobrę pod trybunał stanu ! Ciekawe muszę przyznać, bo powodem tego jest zakończone śledztwo śmierci Barbary Blidy. A nawet lepiej, pan premier Tusk prawdopodobnie poprze wniosek ten.

Nie wiem jak z TS, ale gdyby tylko politycy nie byli wyposażeni w dobrodziejstwo zwane immunitetem, to PiS prawdopodobnie już by nie istniał. W życiu nie myślałem, że niczym dzieci z przedszkola, dorośli ludzie mogą bezkarnie obrzucać kogoś oskarżeniami bez żadnych konsekwencji. Mówienie, że ktoś jest winny śmierci 96 ludzi (guzik mnie obchodzi czy "mentalnie" czy inaczej) nie mając dowodu jest przestępstwem. Mam w sumie w nosie na kogo ludzie głosują - PO, SLD czy PSL, ale ktoś kto głosuje na PiS musi mieć klapki na oczach. Każdy polityk jest od czasu do czasu hipokrytą, ale Ziobro, Kaczyński, Kurski czy Błaszczak przechodzą ludzkie pojęcie. Nie wiem jak na innych wydziałach prawa, ale u mnie non stop są wylewane pomyje na pisowców. Ich wypowiedzi (+popisy Giertycha) bywają podawane jako przykład bzdur. Zachęcam np. do zapoznania się ze sprawą Karty Praw Podstawowych. Pamiętajmy, że Kaczyński czy Ziobro to prawnicy, a czasem nie wiadomo, czy z głupoty czy specjalnie zachowują się po prostu żenująco.

Link to comment

PIS eh partia nazistowska/komunistyczna żeruję na nienawiści wszelkiej maści + gratis kocha żerować na trupach .{nikt normalny by na nich nie głosował}

Link to comment

Dziwić się że ludzie nie chodzą na wybory jak mamy tylko wybór między złym, a jeszcze gorszym :sad: . O ile PO jakoś ujdzie chociaż może nie jest najlepiej, to za PiS zwyczajnie się wstydzę jako Polak. Reszta partii póki co nie ma jakiś realnych szans na wygraną więc ich nie biorę pod uwagę póki co[chociaż od czasu do czasu sprawdzam co takiego wymyślili ;p].

Link to comment
A gdzie te 3 miliony mieszkań obiecane przez PiS?

A gdzie kilometry autostrad? Gdzie ułatwienia dla przedsiębiorców? Gdzie obniżka podatku? Gdzie zmniejszenie biurokracji?

Każda partia w sejmie jest taka sama. Każda obiecuje co zrobi przed wyborami. Obiecują nam, że będą budować drogi, szpitale, stadiony, mieszkania, zapewnią wysokie emerytury i dobrą służbę zdrowia w której nie czeka się miesiącami na zabieg. Jednak ludzie są głupi i się nabierają. Nigdy nie słyszałem żeby wyborcy się pytali skąd oni chcą na to wziąć pieniądze. Niejednokrotnie usłyszymy, że dodatkowo obniżą podatki aby ludziom żyło się lepiej. Prada jest taka, że politycy kłamią, a my się dajemy okłamywać. Może zacznijmy się ich pytać jak oni chcą to zrobić? Jak chcą zrealizować swoje obietnice?

Ja wiem na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach, ale na pewno nie będzie to żadna z partii znajdujących się w sejmie. Wszystkim którzy będą głosować radzę niech też zagłosują na ludzi z poza tej sitwy sejmowej.

Link to comment
Ja wiem na kogo zagłosuję w najbliższych wyborach, ale na pewno nie będzie to żadna z partii znajdujących się w sejmie. Wszystkim którzy będą głosować radzę niech też zagłosują na ludzi z poza tej sitwy sejmowej.

:ok:

PO mnie zwyczajnie rozczarowało, ale to, co wyprawia PiS...

W każdym razie pora dać szansę jakiejś małej partii, która nie miała jeszcze szansy mnie do siebie zniechęcić.

UPR? PJN? Jeszcze się zobaczy :icon_rolleyes:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...