Jump to content
  • entries
    345
  • comments
    4,878
  • views
    461,465

Graficzne dewiacje, część II


Qbuś

930 views

 Share

Dawno, dawno (dwa lata!) temu napisałem wpis, w którym zaprezentowałem paru ulubionych artystów z portalu DeviantArt (patrz Graficzne dewiacje, część I) Miałem w planach napisanie drugiej części, ale jakoś się nie zebrałem, zapomniałem i porzuciłem. Przez dwa lata nazbierało się jednak nieco nowych 'podglądanych' i lubianych. Pewnie nie wszyscy siedzą na DA, ale dobrym zdjęciem/artem warto podzielić się z każdym.

Nie będę w bawełnę owijał. Nie będę też za bardzo rozpisywał się o twórcach i ich działach, gdyż brak mi do tego wiedzy i warsztatu. Pokazuję po prostu to, co mi się podoba. Link do profilu w nazwie użytkownika, pełna rozdzielczość po kliknięciu w obrazek. Enjoy.

Portrety, portrety i piękne kobiety. Bardzo podoba mi się stylistyka, kolorystyka i 'to coś' zdjęć Pani Aleksandry z Ukrainy.

Robert Lubański dużo podróżuje, dużo fotografuje i dzieli się zdjęciami na DA. Czasem pstryknie ciekawy samochód, czasem ustrzeli piękną kobietę, a czasem toskański krajobraz, który wyląduje u mnie na tapecie.

Profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem. Mieszanka Hiszpana, Australijczyka, muzyka i romantyka. Mieszanka dziwna, ale zdjęcia świetne. I kobiety też piękne. Zaczynam dostrzegać pewną prawidłowość...

Prawidłowość złamana. Tym razem artysta komputerowo-graficzny z Turcji. Fantasy, SF, okładki, karty, gry... Do wyboru do koloru, a często po prostu zapiera dech w piersiach.

Dwudziestoletnia Gabriela Mester, która - jak sama pisze - uwielbia czarować za pomocą aparatu. I trzeba przyznać, że czary wychodzą jej bardzo sprawnie i uroczo. Zwłaszcza, gdy rzuca uroki na naturę oraz... piękne kobiety.

_________

Mam nadzieję, że i Wam się (choć trochę) spodoba. A może dorzucicie coś od siebie? W swoich DeviantArtowych kolekcjach zdjęć mam wiele - zastanawiałem się nad wpisami tematyczny, stylistycznymi i temu podobnymi, ale nie wiem, czy kogokolwiek to zainteresuje. Interesują Was takie wpisy?

Są takie oczy, nie pozna pan po nich, że płakały. Wystarczy je otrzeć. A są takie, że płacz długo w nich stoi, nawet gdy dawno płakały.

Wiesław Myśliwski

Traktat o łuskaniu fasoli

 Share

11 Comments


Recommended Comments

Jeśli chodzi o Panie-Ważące-32-Kilogramy piękne zdjęcia same się robią (tak, tak - zgryźliwość i doświadczenie - mój ulubiony obiekt do fotografowania), aczkolwiek pan artysta z Turcji urzekł mnie niesamowicie... nigdy nie widziałam tak wspaniałego operowania światłocieniem. Rzeczywiście zapiera dech w piersiach.

Link to comment

MyLoginIsFaint - Hmmmm... Same się robią? Muszę spróbować!

Są tu jakieś Panie-Ważące-32-Kilogramy? Może któraś chętna na sesję? Zastrzegam, że nie umiem robić zdjęć. Ale te ponoć same się robią!

A tak serio - skąd zgryźliwość i cóż to za doświadczenia?

Sir Zir - Całe szczęście nie tutaj.

Link to comment

Często robię zdjęcia. A kiedy punkt centralny obrazu jest piękny, wysoki, długonogi, szczupły i zadbany, nie wymaga ani większego dopieszczania, ani rekwizytów, ani zbędnej scenerii i można osiągnąć naprawdę dobre efekty bez wariackiego wysiłku. ;)

A zgryźliwość oczywiście bierze się z zazdrości.

Link to comment

Jestem pod ogromnym wrażeniem, naprawdę niektóre fotki/grafiki są genialne. Już dawno DA nie przeglądałem, czas nadrobić zaległości. Mam nadzieję, że będzie kolejny wpis o podobnej tematyce. ;)

Link to comment

Polecam OmeN2501 - okładki (sporo dla Fabryki Słów), arty promocyjne i inne, warto rzucić okiem.

Radojavor - ciekawe m.in. sceny batalistyczne, arty promocyjne Empire: Total War.

freelancah, joshushund - głównie terragen, space art.

Fishbot, Bimberion, Tomer - po starej 'znajomości', chociaż niektóre prace nadal robią na mnie wrażenie.

Znalezione w swoich favach, teraz dużej części prac bym tam nie dodał, ale cóż, na dA nie siedzę od prawie 3 lat, jedynie czasem wejdę i poprzeglądam, nie dodając nic i nikogo do ulubionych.

Link to comment

MyLoginIsFaint - A można gdzieś te zdjęcia zobaczyć? Czy tylko dla siebie robisz? Wariacki wysiłek może i potrzebny nie jest, ale umiejętności nieco i tak mieć trzeba.

BiBiS - Pewnie będzie... Ale kto wie - może za kolejne 2 lata?

LokuS - Dzięki. Będzie co oglądać. Czemu porzuciłeś DA?

Rankin - ;-(

Link to comment

Nigdzie nie publikuję ani swoich prac (z małym, niewielkim wyjątkiem - avatar) , ani zdjęć, chociaż nie powiem, że mnie ciągnie. Żaden ze mnie profesjonalista czy wielki talent, raczej nazbyt zainteresowany tematem amator i zdjęcia, które robię nie mogą się równać z tymi powyżej.

Dużo umiejętności nabywa się z czasem, ogólną wiedzę o kompozycji można zdobyć czytając pierwszą lepszą książkę poświęconą tej tematyce, ważniejsze jest chyba "to coś", co sprawia, że zdjęcia naprawdę przemawiają do odbiorcy. ;)

Link to comment

Tebeg - Odpowiedz jasno i przejrzyście: i tak, i nie.

MyLoginIsFaint - Ja tam czasem tylko pstrykam wycieczkowo i rodzinnie-okazyjnie, ale zdecydowanie przydałaby mi się jakaś książka. Czasem mi coś wyjdzie (nawet tu pokazałem), ale to raczej wyjątek. A z 'nazbyt zainteresowanego tematem amatora' droga to profesjonalisty chyba nie aż tak daleka.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...