Jump to content
  • entries
    53
  • comments
    207
  • views
    24,361

Kartki na zdrowie


the Mon

449 views

 Share

W czasie PRL-u funkcjonowały słynne "kartki" na mięso, nabiał i inne produkty. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, z podobnym pomysłem wystąpiło ministerstwo zdrowia. Każdy obywatel miałby otrzymać kupon, który pozwalałby na wizytę u specjalisty raz w roku i 5 wizyt u lekarza pierwszego kontaktu. Po każdej wizycie, lekarz odrywać będzie odpowiednią część kuponu. Jak argumentuje Ministerstwo Zdrowia "W ten sposób, każdy będzie wiedział czy limit na posiadane choroby został już wykorzystany i w razie potrzeby będzie mógł podjąć leczenie".

 Share

8 Comments


Recommended Comments

Ja nie zajmuję się polityką, a skoro ludzie nie potrafią myśleć racjonalnie i wziąć sprawy w swoje ręce to ich wina( ja nie mam takiej charyzmy i pomysłu, jak mogłaby wyglądać dobra polityka. Jednak np. Wielkiej Brytani się udało mieć w miarę dobry rząd. Choć to może być przyczyna innego ustroju politycznego.). Wystarczyłoby, żeby ktoś się temu przeciwstawił. Pokazał prawdziwie dobrą politykę, wtedy by miał moje całe poparcie. Jednak dla naszej polityki jest już za późno i nie będziemy mieć już raczej na nią wpływu. Pełna korupcji, manipulacji, zabobonów i nieuczciwości wynikającej z przeszłości, kiedy to kręciliśmy w czasach okupacji niemieckiej i rosyjskiej. Do teraz się tego nie oduczyli i jedynym ratunkiem byłoby powołać nowy rząd. Choć może i to by było tak samo katastrofalne...

Uciec narazie nie zamierzam, lecz jeśli się zrobi, aż tak źle to ja dziękuję. Nie będę płacił za błędy polityków.

Błędem było też wpuszczenie kościoła do życia politycznego i publicznego. Powinien zaś zostać w sferze prywatnej. Teraz zaś gdy coś się nie spodoba ,,wiernym" to mają oni oczywistą ulgę i wpływ na politykę itd.

Przykładem może być tu zachowanie władz dot. ewidentnego chaosu, który był pod Pałacem Prezydenckim.

PS. Czy na zmianę ustroju jest jeszcze czas? Bo z tą demokracją coś nam nie idzie...

Link to comment

Wielka Brytania? Tam się na Polaka pluje i rzuca w niego kamieniem. Was też nie denerwował by napływ Brytyjczyków odbierających Wam stanowiska pracy (bo są tańsi)? Wielka Brytania to zły pomysł, podobnie, jak USA, gdzie jeśli nie masz ważnego ubezpieczenia, to możesz sobie zdychać na ulicy i nikt - powtarzam - NIKT (!) ci nie pomoże, nie możesz liczyć na żadne leczenie etc. Być może kraje skandynawskie byłyby tutaj w miarę dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek mnie odpycha wieczna zmarzlina.

Link to comment

Chyba, że jedziesz tam odpowiednio przygotowany ;] Wszystko zależy od tego, jak emigrujesz.

PS. Co kraj to inna sprawa. U nas praktycznie każdy kto ma choć trochę pieniędzy chodzi do prywatnego lekarza, a płaci jeszcze za służbę zdrowia...

Uniwersalnego systemu dla ,,wszystkich" nie ma, jednak to, co się tutaj wyprawia jest czasami poniżej wszelkich norm.

Link to comment
Ja nie zajmuję się polityką, a skoro ludzie nie potrafią myśleć racjonalnie

A mówi to osoba, która pod żartobliwym wpisem deklaruje wyemigrowanie do Emiratu Arabskiego.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...