Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeadWarrior

Rozwiązany: Nowy komputer do gier do 3200zł (przejście z i5 + gtx960)

Polecane posty

Witam

Po sprzedaży starego kompa mam chęć kupić kolejnego jednakże liczyłbym na sporo lepszy komfort grania. W poprzednim zestawie miałem evgę gtx960 4gb i i5 6400. Poniżej zapisuję wymagania:

  • Budżet na komputer:3200zł - do drobnych dopłat.
  • Części do kupienia:Sama skrzynka - wraz z napędem dvd oraz odpuścimy sobie ssd, wystarczy talerzowy 1tb. Komponenty wraz zasilaczem względnie dobrej jakości.
  • Czy wliczyć system w cenę:Nie.
  • Zastosowanie komputera:Gry,przeglądanie internetu oraz oglądanie filmów.
  • Preferowany sklep: Tylko i wyłącznie komputronik. Mam pod nosem i jestem zadowolony z poprzednich transakcji.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:Nie,posiadam w10.
  • Dodatkowe uwagi: Zestaw będę kupował za ok 2 tygodnie-w razie jakiś ciekawych zmian w peryferiach pc mogę się wstrzymać do początku maja. Posiadam monitor aoc i2369vm , będę grał w rozdzielczości full hd. Fajnie jakby w zestawie znalazł się gtx1060 6gb  lub coś innego jeżeli warto czekać. Obudowa bez żadnego okna- ostatni zalman z3 plus mnie drażnił- może być SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black, płyta na chipsecie b250m i najnowsza generacja intela.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za szybką reakcję, bardziej chodziło mi o zaoszczędzenie z deka sporej sumy i dołożenie ssd w późniejszym czasie. W tym momencie pewnie znacznie obniżyłoby to ogólną wydajność kosztem pozostałych podzespołów. Właśnie zapoznaję się z podaną przez Ciebie konfiguracją - jeżeli upchałbyś tam kosztem czegoś jakiś ssd to możemy spróbować chociaż już wyszło 3350zł. Czy RX jest faktycznie dużo lepszym wyborem, przeglądam wszelkie materiały i oglądam testy jednak nie widzę jakiś kosmicznych korzyści a nawet w wielu tytułach radzi sobie sporo słabiej niż gtx1060.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 480 lepiej wypada w grach napisanych pod DX 12, GTX 1060 ma za to przewagę w DX 11. O ile GTX 1060 jest fajną karta na teraz, tak w przyszłości pewnie będzie coraz bardziej odstawać od RX 480.

Testy porównawcze GTX 1060 i RX 480 są nie do końca miarodajne, bo od ich wykonania wydano sporo nowych sterowników, które dały dość niezłego kopa Radeonowi.

Ogólnie obie karty są w porządku, ale jak nie chcesz wymieniać grafiki za ~ półtorej roku to wolałbym Radeona.

Co do SSD - z 5 dych można oszczędzić na płycie głównej, ale to w sumie wszystko co da się uciąć, więc wielkiego pola manewru nie ma. Ew. procek na i5 7400 no ale to raczej średnia opcja. Może lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z HDD i wzięcie samego SSD ~ 250 GB a później dokupienie twardziela? Nie będziesz musiał wówczas stawiać systemu na nowo, a przy odwrotnym manewrze (dokupienie SSD) byłoby to nieuniknione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądra opcja z tym ssd - obecnie moje gry+ system zajmują ok 270gb więc jestem w stanie w przypadku większych plików korzystać z dysku przenośnego na jakiś czas. Proszę więc podaj jakiś przykład ssd który mógłbym tam upchnąć- tyle, że budżet już w tym momencie jest lekko naciągnięty. Mimo wszystko zdecyduję się jednak na kartę  GTX 1060 od gigabyte, mam nieprzyjemne wspomnienia z amd i raczej po przeczytaniu opinii i zapoznaniu się z ewentualnymi plusami wybiorę gf. Za sam zestaw bez dysku wyszło już 3182zł więc prosiłbym o jak najlepsze zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - ktoś się na forum aktualnie "buja" z działaniem integry w procesorach Kaby Lake na systemie Windows 7 i wychodzi na to, ze nie ma poprawnie działających sterowników do tej zintegrowanej karty graficznej pod systemy Windows 7/8/8.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem autor ma Windowsa 10.

Chyba, że to rzeczywiście w jakiś sposób dotyczy podkręcania:

Dnia 15.03.2017 o 23:20, DeadWarrior napisał:

Czy sprzęt będzie podkręcany:Nie,posiadam w10.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...