Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NaBekonie

komputer ~6500

Polecane posty

Witajcie, potrzebuję komentarza odnośnie skompletowanego sprzętu. Szukam komputera, który podniesie najnowsze gry na jak największych ustawieniach i który będzie bardzo dobrze służył do montowania filmów (na raczej podstawowym poziomie - bez tysięcy timelinów, które w tym samym czasie generują miliard różnych efektów). Rozważam procesor z możliwością podkręcania, zaś w dalszej przyszłości - dokupienie drugiej karty graficznej. Mam nadzieję, że to co wybrałem uniesie wszystkie moje zachcianki:

https://www.morele.net/inventory/info/KMXzUQ/

+ ewentualnie jakiś niewielki i niedrogi (poki co) monitorek, ale to już będę szukał na własną rękę.

Jesli jest coś, o czym nie wspomniałem, to dajcie znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jakościowo jak na tę cenę przeciętny, weź np. Bitfenix Whisper M 550W.

Jest jakiś konkretny powód, dla którego wziąłeś procesor poprzedniej generacji? ;)

Dorzucił bym parę dyszek do lepszego chłodzenia, np. SilentiumPC Grandis

Nie mam żadnego zaufania do SSD Kingstona po ich oszustwie z serią V300. Proponowałbym podmianę na np. GoodRAM Iridium Pro.

Jakiej rozdzielczości monitor planujesz używać? Pamiętaj, że musi mieć cyfrowe złącze.

Co do drugiej karty graficznej - zapomnij, na 99% to się nie będzie opłacać i nie ma sensu tego z góry planować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o procesor - to kierowałem się podstawowym kryterium - $ ;) po jaki lepiej sięgnąć?

Co do ramu - Goodram podobno jest dobrą polską firmą, ale nie chcę musieć się przekonywać o tym "podobno" - wolę brać jakieś sprawdzone firmy.

Jesli chodzi o monitor, to na początek chcę brać coś w miarę taniego jak np AOC i2369VM (rozdz. 1920 x 1080).

A czemu twierdzisz, że dwie karty nie są opłacalne? lepiej odłożyć w dalekiej przyłości na 1080 niż montować 2x 1070?

Jesli chodzi o termin zakupu - jak najszybciej :) Jednak wolę inwestować w spradzony sprzęt. Nie chcę się bawić w nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, NaBekonie napisał:

Jesli chodzi o procesor - to kierowałem się podstawowym kryterium - $ ;) po jaki lepiej sięgnąć?

i5 7600K ;)

23 minuty temu, NaBekonie napisał:

Co do ramu - Goodram podobno jest dobrą polską firmą, ale nie chcę musieć się przekonywać o tym "podobno" - wolę brać jakieś sprawdzone firmy.

Iridium Pro to akurat bardzo dobre SSD. No a Kingston... Cóż.. O ile ich pamięci są popularne i zazwyczaj dobre to z kolei na ich SSD od zawsze były narzekania.. Nie pamiętam aby kiedykolwiek mieli w ofercie jakiś nośnik, który podbiłby rynek jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. No może jedynie pierwsze rewizje V300, z którego potem zrobiono jeden z najgorszych SSD na rynku o czym już Yojc wspomniał. Sukces sporej sprzedaży SSD Kingstona tkwi głównie w szeroko zakrojonych działaniach marketingowych i upychaniu go wszystkim nieświadomym klientom, którym wystarczy pokazać wywalone w kosmos dane producenta żeby zaczęli klaskać uszami ;)

23 minuty temu, NaBekonie napisał:

Jesli chodzi o monitor, to na początek chcę brać coś w miarę taniego jak np AOC i2369VM (rozdz. 1920 x 1080).

Ok.

23 minuty temu, NaBekonie napisał:

A czemu twierdzisz, że dwie karty nie są opłacalne? lepiej odłożyć w dalekiej przyłości na 1080 niż montować 2x 1070?

W dalekiej przyszłości to najlepiej będzie kupić kartę kolejnej generacji czy tam dwie generacje do przodu zamiast montować kolejnego GTX 1070. SLI się robi od razu albo wcale.

23 minuty temu, NaBekonie napisał:

Jesli chodzi o termin zakupu - jak najszybciej :)

Jak ja uwielbiam to stwierdzenie.. Konkrety.. Dla jednego "najszybciej" to będą dwa dni, dla innego pół roku..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - miesiac to jest maksymalny czas jaki jestem w stanie wytrzymać (na obecnym gracie mogę jeszcze grać, fakt, ale podpierając na nim ręce w których trzymam 3dsa ;)). Planowałem mieć jednak zestaw gotowy "na wczoraj" aby móc przez jakieś 2 tyg przeglądać różne oferty w różnych sklepach - bo te, jak wiadomo, czesto się znacznie zmieniają.

A czy jeśli bym brał wspomniany procesor, to jest on kompatybilny z płytą główną? Jestem kompletny laikiem w tej sprawie, więc nawet nie wiem czy wybrane przeze mnie komponenty będą ze sobą współgrać :(

EDIT: własnie sprawdziłem - aby mieć ten procesor, nalezy dokupić do wybranej przeze mnie płyty akrualizację biosu. OCB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NaBekonie napisał:

Co do ramu - Goodram podobno jest dobrą polską firmą, ale nie chcę musieć się przekonywać o tym "podobno" - wolę brać jakieś sprawdzone firmy.

Jeśli bardziej sprawdzona jest dla Ciebie firma, która kłamie w żywe oczy z parametrami SSD, to spoko ;)

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/kingston_v300_uwazajcie_na_wersje_z_asynchronicznymi_nand

Godzinę temu, NaBekonie napisał:

A czemu twierdzisz, że dwie karty nie są opłacalne?

Gdyż jest to spory koszt (a wzrost wydajności daleki od dwukrotnego), sporo się zwiększa wydzielanie ciepła (czyli też hałas) i pobór mocy, pojawiają się dodatkowe problemy (np. mikroprzycięcia), no i z obsługa SLI w grach też nie jest jakoś super. Ogółem - jak na tak kosztowne rozwiązanie, to jest zbyt problematyczne. To miałoby jako taki sens, gdybyś już tu i teraz potrzebował czegoś mocniejszego niż GTX1080 - wtedy bierzesz od razu dwie karty i jest spoko, bo innej alternatywy nie ma. SLi jako opcja przyszłościowa (gdzie drugą kartę zamierzałbyś dokupić pewnie dawno po premierze wydajniejszych i oszczędniejszych kart nowej generacji) jest trochę niedorzeczne ;)

Godzinę temu, NaBekonie napisał:

lepiej odłożyć w dalekiej przyłości na 1080 niż montować 2x 1070?

Zdecydowanie nie GTX1080 - w przyszłości należy przejść na kartę nowej generacji (AMD Vega, nVidia Volta lub też ich następcy)

Godzinę temu, NaBekonie napisał:

EDIT: własnie sprawdziłem - aby mieć ten procesor, nalezy dokupić do wybranej przeze mnie płyty akrualizację biosu. OCB?

Nalezy wziąć płytę z chipsetem Z270 (skoro i tak planowałeś wydać ~600zł, to i tak lepiej wziąć nowszy chipset) i problem znika. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yojc napisał:

Bitfenix Whisper M 550W.

Niestety już średnio (jeśli nie powiedzieć, że wcale) jest dostępny. Polecasz coś innego?

Z tego, co polecacie wyszło mi coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/z6JI5A/

Trzyma się to jakoś kupy? PS. pytanie może i głupie, ale czy do procesorów są dodawane pasty termoprzewodzące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia dodawane do procesorów mają fabrycznie nałożoną pastę termoprzewodzącą, ale do tego procesora nie dodają chłodzenia, ale do chłodzenia które kupujesz (jak praktycznie do wszystkich) dodają pastę. Więc nie masz się co o to martwić.

Co do zasilacza, to w takim razie jest np. https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/ - ewentualnie można poszukać jakiejś tańszej alternatywy, np. SilentiumPC Supremo M2 550W.

Na zestaw powinien ktoś bardziej na czasie ode mnie rzucić okiem, może się znajdzie coś lepszego w kwestii płyty głównej i karty graficznej. Poza tym (i zasilaczem) OK ;) W sumie może by można było pomyśleć też nad lepszą obudową, bo taka w zestawie za >6k może trochę nie przystoi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że obecnie obowiązuje cashback, to nieco więcej sensu mają płyty od MSI - Tomahawk, SLI Plus, czy Gaming M3.

Moim zdaniem niegłupim pomysłem byłoby dołożenie do cichszego Macho, a jako że do M35 wchodzi ponoć na styk, to pomyślałbym o dołożeniu do szerszego X70W, czy z wyższej półki choćby Enthoo Pro.

No i miałbym spore wątpliwości, czy jest sens ładować się w GTX 1070 - jeżeli i tak planujesz grać w rozdzielczości FullHD, to RX 480 (czy ew. GTX 1060) powinny zapewnić w pełni satysfakcjonującą wydajność, a dodatkowo jeżeli już planujesz późniejsze zmiany w tej kwestii, to kupowanie na zapas 1070tki ma jeszcze mniej sensu, niż zwykle. Czyli sugerowałbym wzięcie RX 480 8GB od MSI, której wycena sprawia, że 1060tkami nie za bardzo jest sens się interesować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma u mnie jedynie wszystko pomieścić i - przy okazji - mieć jakiś filtr, który zapobiegnie dostawaniu się kota do środka ;) nie potrzebuje ani świecidełek ani innych bajerów.

4 minuty temu, webtom napisał:

No i miałbym spore wątpliwości, czy jest sens ładować się w GTX 1070 - jeżeli i tak planujesz grać w rozdzielczości FullHD, to RX 480 (czy ew. GTX 1060) powinny zapewnić w pełni satysfakcjonującą wydajność, a dodatkowo jeżeli już planujesz późniejsze zmiany w tej kwestii, to kupowanie na zapas 1070tki ma jeszcze mniej sensu, niż zwykle. Czyli sugerowałbym wzięcie RX 480 8GB od MSI, której wycena sprawia, że 1060tkami nie za bardzo jest sens się interesować.

Cóż, planowalem w późniejszym czasie rozwinięcie grafiki o drugą kartę 1070 - jak się tu dowiedziałem - raczej nie ma to sensu ;) w tym przypadku skupiłbym się jednak na jednej karcie i wolałbym kupić już coś, co byłoby nieco na zapas (kolejny zakup za 4 lata najwczesniej). Czy w tym przypadku 1070 nadal nie ma sensu? Jak już wspomniałem - wybrany monitor jest trochę na chwilę, dopóki nie uzbieram na coś lepszego (może jakaś fajna, zakrzywiona panorama? I dunno. )

15 minut temu, webtom napisał:

Jako że obecnie obowiązuje cashback, to nieco więcej sensu mają płyty od MSI - Tomahawk, SLI Plus, czy Gaming M3.

A pomijając cashback, która z tych płyt jest lepsza? Dość mało ocen, więc trudno mi wybrac odpowiednią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NaBekonie napisał:

wolałbym kupić już coś, co byłoby nieco na zapas (kolejny zakup za 4 lata najwczesniej)

Raczej nie ma obecnie karty z aż takim zapasem. ;) Zdecydowanie lepiej po 2 latach sprzedać kartę mającą jeszcze roczną gwarancję i dołożyć 400-700 zł do nowej, niż czekać aż sprzęt straci ponad 70% na wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie, która karta jest wydajniejsza - 1060 czy 1070? Szczerzę, to wolę nieco dopłacić i cieszyć się grami w mega detalach + pewnie z jakimiś modami, które będą dodatkowo obciążać pamięć karty g. :)

Czekam na dalsze opinie - im wiecej, tym lepiej! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NaBekonie napisał:

A pomijając cashback, która z tych płyt jest lepsza? Dość mało ocen, więc trudno mi wybrac odpowiednią.

W przypadku M3 obowiązuje i cashback i dodatkowo For Honor. Wtedy możesz wziąć Ghost Recon Wildlands za grafikę i na dodatek Season Passa do tej gry od MSI.

https://www.msi.com/Promotion/for-honor-bundle-motherboard

https://www.msi.com/promotion/for-honor-ghost-recon-wildlands-bundle

Także widziałbym to jakoś tak:
http://www.morele.net/inventory/info/r3Jugr/

Czy lepiej wziąć GTXa 1070, czy RXa 480, to zależy od ciebie. Musisz poprzeglądać testy i samemu zdecydować czy warto dopłacać ~70% kasy za dodatkowe ~30% wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko przyczepię, że ten SSD w takim budżecie trochę zaczyna kłuć w oczy (szczególnie, że modele ~250GB nieco podrożały) - dopłata do MX300 525GB (znacznie lepszy współczynnik cena/pojemność), bądź Mushkina Reactor 500GB (trwalsze kości MLC, cena za GB nadal dużo lepsza niż w mniejszych modelach) IMHO miałaby sporo sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, webtom napisał:

Ja się tylko przyczepię, że ten SSD w takim budżecie trochę zaczyna kłuć w oczy (szczególnie, że modele ~250GB nieco podrożały) - dopłata do MX300 525GB (znacznie lepszy współczynnik cena/pojemność), bądź Mushkina Reactor 500GB (trwalsze kości MLC, cena za GB nadal dużo lepsza niż w mniejszych modelach) IMHO miałaby sporo sensu.

Z tym, że nie chcę przekraczać (już i tak dawno przekroczonego z założenia) progu 6,5. Niby jest to pewnie tylko 200/300zł więcej ale tak można ciągnać wszystko bez końca - myślę, że na początek wystarczy, to co mi poleciliście. Z czasem (jak odnowię swój budżet [czyt. Żona sypnie kieszonkowym]) to będe mógł co nieco powymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NaBekonie napisał:

(jak odnowię swój budżet [czyt. Żona sypnie kieszonkowym])

Ehh :D

Generalnie koszyk podany przez @2real4game wygląda optymalnie

http://www.morele.net/inventory/info/r3Jugr/

 

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ationx napisał:

+ montaż

A właśnie, jak wygląda precyzja montażu w morele? Wiem, że komputerów montują pewnie na pęczki, stąd - rzeczą ludzką - nie zawsze wykona się daną usługę na wysokim poziomie. Innymi słowy - nie chcę żeby mi wszystko latało w obudowie jak w kinder niespodziance ;) Ktoś zetknął się może z jakimiś problemami po montażu? Może lepiej jednak zrobić wszystko samemu?

Ps. Idzie utargować w morele jakieś zniżki w przypadku zakupów za taką cenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam z problemami z montażem zapewne się zetknął, ale zdecydowanie więcej osób z takimi problemami się nie styka. Bo wiesz, jak usługa jest wykonana dobrze, to klient włącza komputer i korzysta mając to gdzieś. Jedynie taki, który będzie miał pecha lata potem po internetach i wiesza psy na sklepie, bo jako jeden na kilkuset klientów trafił na "gorszy dzień" montującego i dlatego cała usługa jest do kitu choć 99% osób będzie zadowolonych.

Utargować zniżki możesz, ale nie przejdzie wtedy kod na montaż, także jeśli chcesz się bawić to zapytaj o jakiś rabat, może akurat będzie go więcej niż byś na tym kodzie zaoszczędził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o montaż należy się obawiać o dostawę, bo niestety tutaj się potrafią zdarzyć niemiłe niespodzianki. Złożone komputery niespecjalnie dobrze znoszą transport w zamontowanej postaci, szczególnie takie duże chłodzenie na procku oraz cięższe karty graficzne. Koniecznie sprawdź sprzęt przy odbiorze, czy wizualnie jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak na marginesie dodam, że z tego co się orientuje morele mają montażownie w Sosnowcu w wydzierżawionych od ABC Daty magazynach, także jeśli weźmiesz montaż i odbiór w którymkolwiek z netpunktów to i tak do tego netpunktu komputer będzie transportowany już złożony, a nie będzie składany na miejscu ;) No ale chociaż taki plus, że możesz sobie na miejscu przy pracownikach obejrzeć czy wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NaBekonie napisał:

A właśnie, jak wygląda precyzja montażu w morele?

Z mojego doświadczenia - tak sobie. Tzn. komp po zmontowaniu działa, ale niekoniecznie w sposób optymalny. Parę razy spotkałem się z tym, że dysk podpięli do pierwszego lepszego gniazda SATA, zamiast do najszybszego. Czyli jest OK, ale po otrzymaniu przesyłki warto jeszcze dla pewności zerknąć, czy wszystko jest podłączone tam, gdzie trzeba.

Przy czym w Twoim przypadku pojawia się problem - Macho waży 880g i tak szczerze - bałbym się przesyłać kompa z założonym tak ciężkim chłodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej złożyć to wszystko samemu? Byłem przekonany, że kompy składają w każdym z wybranych punktów odbioru :( Mam nadzieję, że sobie z tym poradzę - ostatni raz składałem kompa z 15 lat temu ;) ale w dobie wszechobecnych instrukcji na YT nie powinno być z tym problemu.


Rozumiem, że wszystkie części, które pomogliście mi dobrać sa ze soba kompatybilne? Typy złącz itp? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...