Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Monitory, projektory

Polecane posty

Witam. Chce kupic monitor formy BenQ (GL2250) na agito.pl. W trakcie troche zwatpilem i zaczelem sie zastanawiac czy nie brac samsunga bo ma gwaranje "door to door". Zawsze to wygodniejsze i mniej problemow. Dzis znalazlem ze firma BenQ tez swiadczy taka usluge ale swoich produktow. Tyle ze chcialbym sie upewnic. Czy jak wezne monitor bedzie on objety wlasnie taka gwarancja? Bo nie jest to napisane na agito i w innych sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znalazlem ze firma BenQ tez swiadczy taka usluge ale swoich produktow.

no trudno zeby swiadczyli gwarancje door to door nieswoich produktow

podejzewam, ze nie jest ten monitor objety taka usluga bo zazwyczaj sie o tym informuje bo to zawsze plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

znalazłem taki niezły monitor z funkcją tv: LG DM2350d-pz i stąd moje pytania:

1. Czy tryb 3D bardzo obciąży kartę graficzną(mam gf 9500gt).

2. Czy konwersja z 2D do 3D odbywa się bez użycia komputera.

3. Czy takie "sztuczne" 3D daje dobre efekty.

dzięki za odpowiedzi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W nic raczej nie pograsz z włączonym 3D, może przy małych bitwach Mount&Blade na minimalnych by poszedł...

2. Tak.

3. Nie.

Nieopłacalny strasznie jest ten monitor, lepiej kupić jakiś porządny, 3D to tylko bajer, a w przypadku słabych kart graficznych, zbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machina marketingowa działa, tyle głupot plotą w reklamach o tym jakie to 3D jest fajne do grania, to nic dziwnego że się znajdzie parę osób które nabiorą ochoty to sprawdzić (i wydać kupę kasy na marny dodatek).

Oby tylko nie spotkało nas to, co się dzieje w kinach - do tej pory nie obejrzalem Avengers, bo w kinach były tylko seanse 3D...

Nie dość, że od grania w 3D boli głowa (kiedyś dorwałem w Saturnie czy innym MediaMarktcie stanowisko z piecem podłączonym do tv 3D i po 15 minutach odpadłem) to jeszcze efekt wcale nie jest zbyt zachwycający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crom3ll

Osobiście przeciw seansom 3D nie mam specjalnie nic przeciwko, jakoś mnie to nie męczy, ale szczerze mówiąc, w domu 3D to kompletny niewypał.

Aczkolwiek seanse dla dzieci w 3D, to przegięcie (3D bardzo negatywnie wpływa na wzrok - zresztą nie tylko - dzieci poniżej 7 roku życia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... ja mam. Noszę okulary więc seanse są niewygodne. Obejrzenie pełnometrażówki to katorga tongue_prosty.gif Do tego jeszcze po samym seansie boli głowa, oczy... not want.

A w domu to już w ogóle nie wyobrażam sobie, żeby siedzieć przed monitorem/tv w goglach i np grać w Wiedźmina 2 (który podobno ma ładnie wykonany efekt 3D) przez np 3h, bo mniej więcej tyle trwają moje posiadówki z RPG, jak już jakiegoś zacznę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połakomiłem się na promocję na allegro i kupiłem...Powiem tak: nie jest źle, choć do wrażeń z kina jednak daleko. Ale jako gadżet nawet fajny. Pewnie czasami załączę go i obejżę coś w 3D. Po 3 godzinach nie odczuwałem żadnych negatywnych konsekwencji grania w FIFE 11 w 3D. Ogólnie monitor w 2 D pracuje dobrze. Dobre kąty widzenia. W sumie to się opłacało i na pewno nie będę narzekał. Bo za takie pieniądze to normalny 24" tyle kosztuje w MediaMarkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do tomsto100:

Miałeś/widziałeś/korzystałeść kiedykolwiek z LG MD2350D-pz?

Jeśli nie,to nie możesz powiedzieć że ten monitor to badziew.

To po pierwsze.

I druga sprawa.

Dla mnie nie jest ważne czy monitor jest na matrycy IPS czy TN. Niedzielny gracz, który w tygodniu korzysta z monitora raptem 5-6 h grając w FIFE nie potrzebuje sprzętu dla architektów, grafików itp. Dla mnie najważniejsza jest dobra rozrywka, a taką na pewno daje mi gra w 3D w ulubioną grę z kolegami. I jeszcze jeden plus. Monitor ma funkcję TV, co w moim niewilekim pokoju to niewątpliwy plus dla tego modelu. I jeszcze coś. Znajdź mi model monitora na matrycy IPS z funkcją TV za 800 zł. I z dobrymi kątami widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, miałem (mam) budżetówkę LG z tunerem na TN (bodajże trochę ponad 1000zł kosztował), moi znajomi też parę modeli z segmentu "TN z tunerem" lub 3D mieli.

Mówisz o grze z kolegami. Raczej, z jednym/dwoma, ze względu na kąty widzenia.

Co do ostatniego zdania - za ~750zł kupisz dobry monitor IPS + 100zł przystawkę DVB-T, która możliwościami ten monitor przerasta dużo (o ile on w ogóle "rozumie" mpeg4), nagrywaniem, epg, timeshiftingiem (nie wiem, czy monitor ma te funkcje, zapewne epg ma, nie oglądam telewizji, poza kanałami popularno-naukowymi, więc dvb-t mnie nie interesuje).

A 3D w Fifie?

Grałem w parę gier w 3D.

Uncharted 3 - tylko się szybciej męczę, poza tym okulary mogą spaść, więc z rzucania granatami padem nici, trzeba analogiem celować.

Zresztą tylko utrudniają komunikacje, jak się przy jednej konsoli gra w co-opa.

Wierz mi, jak grasz na "miażdżącym", to chwila nieuwagi i przegrywasz.

Starczy parę strzałów z badziewnego pistoleciku.

Jakiś NFS - nuuuda, nic ciekawego w 3D.

Filmy - starałem się to 3D dostrzec, ale mi się to nie udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twojej wypowiedzi wnisoskuję, że jednak nie grałesz/widziałeś/oglądałesz czegokolwiek i kiedykolwiek na tym konkretnym LG, więc nie możesz ocenić go po tym, jak inne modele LG (nie)podobały się Tobie. To tak, jakby porównywać całą markę Fiata po Pandzie czy innym modelu, choć właśnie wyszła rewelacyjna Yeti. To po pierwsze.

Kąty widzenia w 3D są naprawdę dobre i na pewno bez problemu wykorzystam 5 par okularów przy wspólnej zabawie:)

Jeśli chodzi o granie na konsli to mam w pokoju gościnnym dużą 50" plazmę z Panasonica i osobiścię wolę ją niż małe monitorki:)

PS: Wiem, że problem z czytaniem to wielka bolączka polskiego narodu. Pytałem czy kiedykolwiek widziałesz ten konkretny model na oczy, a dostaję odpowiedz, że grałem w parę gier w 3D( nie można porównać efektu otrzymanego z pasywnego 3D z 3D anagliwfowym lub innym badziewiem) czy kolega miał kiedyś coś tam z 3D. Bo jak porównuje się model 3-4 letni z rocznym to no cóż....zawsze są jednak (nie)wielkie różnice:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ haamukuva - krótko i zwięźle: 3D to badziewie. Czy to w kinie, czy w domu. Oglądałem zarówno Avatara, jak i ostatnio Prometeusza (oba w 3D, ten drugi w IMAXie) - o ile Avatar był z całkiem niezłym efektem 3D, to mimo wszystko był ZBĘDNY. Prawdziwej głębi 3D to było może 20% filmu, a i to tylko dlatego, że były sceny kręcone tak, by tą głębie było widać - nonsens. W IMAXie też było może KILKA scen, które zrobiły na mnie wrażenie i rzeczywiście były "3D" - reszta to po prostu płaski film. To skoro IMAX nie daje rady, to co Ty piszesz o jakiś domowym ekranie 3D? I to nie tak, że ja nie potrafię dostrzec tego efektu, popytaj ludzi. Szkoda oczu, szkoda kasy. Zamiast wydawać na marketingowe bullshity, lepiej kupić monitor na porządnej matrycy IPS (kolory - miód! TN wygląda przy tym tak słabo, że aż szkoda słów, a czasy reakcji są już na identycznym poziomie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że 3D do rozrywki multimedialnej jest niezbędne. Jest to fajny efekt, który nie każdy musi lubić. Wiadomo, że i tak większość czasu spędzam w 2D:)

Tak samo z Kinecktem, nie każdy lubi się trochę poruszać przy grze:)

A co do BladyPitera:

Przy wyborze monitora sporo się nachodziłem po sklepach:)I naprawdę nie widziałem różnicy:)A ten monitor wybrałem, ponieważ była okazja na allegro:)

PS: prometheus, po co poszedłesz na prometeusza, skoro nie podoba Ci się 3D?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo chciał zobaczyć film? NIEE, to mało prawdopodobne.

Panowie wyżej chcą tylko uzasadnić, czemu NIE WARTO dopłacać do 3D.

Co do różnicy w kolorach TN vs IPS. Mam obecnie dwa monitory podpięte, stoją obok siebie. Jeden do Samsung z matrycą TN a drugi to nowiutki iiyama z matrycą IPS. Różnica jest po prostu KOLOSALNA. Miałem też okazję pracować na m. in. popularnym Dellu z matrycą TN, w tym wypadku było już nieco lepiej, ale wciąż IPS spisuje się dwie klasy lepiej. I ma zdecydowanie lepsze kąty widzenia.

Biorąc pod uwagę fakt że pieniądze, które wydało się na zbędny bajer (3D) na coś, co faktycznie byłoby LEPSZE i co ważne praktyczne (sensowna matryca...) to owszem, 3D jest badziewiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezrozumiałe, że poszedł na coś, co mu się nie podobało już w innym,wcześniejszym filmie. Skoro w Avatarze efekt 3D nie przypadł do gustu, to po co poszedł do kina na Prometusza w 3D. Nie lubię 3D w filmach=to chodzę na nie, żeby potem gadać, jakie to 3D było do kosza. A po za tym znów wyszła polska mentalność:pytam się Prometheusa, a odzywa się ktoś inny...Żenada...

Co do IPS-u. Byłem wczoraj u kolegi, który ma monitor DELL z matrycą IPS( muszę dodać, że jest grafikiem komputerowym). Patrząc całkowicie z góry albo z boku zachowywał świetne kolory(niespotykana przeze mnie nasycenie i głębokość). Ale był to monitor, który wykorzystywał GRAFIK do pracy, a nie typowy gracz. Chociaż monitor z tunerem TV ma lepsze kąty widzenia od zwykłych monitorów(skoro może pełnić funkcję TV), to ja i tak zazwyczaj gram siedząc naprzeciw niego(no chyba że przychodzą koledzy), więc nie patrzę na niego z ekstremalych kątów.

A na monitor z iiyama ja bym się nie zdecydował. Za bardzo egzotyczna jak dla mnie firma:)

A 3D to taki fajny bajer, który na pewno nie pogarsza satysfakcji z grania:)

PS:Crom3ll. Jeśli dla Ciebie 3D to zbędny bajer, to na pewno dla 20-30% korzystających z niego w domowym zaciszu to wyśmienita zabawa. A matryca LG jest dużo bardziej satysfakcjonująca od mojego starego monitora czy nawet 2-letniego telewizora:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że LG, Sony, Samsung, też pochodzą z Azji? tongue_prosty.gif

A odpowiadam bo mam alergie na bezsensowne pytania. Mógł pójść, bo mimo wszystko chciał zobaczyć film, a w jego okolicy nie oferowano seansów 2D. To chyba nietrudne do zrozumienia. No ale cóż, polska mentalność.

Tuner TV nie wpływa w ŻADNYM stopniu na kąty widzenia... to raz. A dwa, głębia kolorów przydaje się i w graniu, i w codziennym użytkowaniu, a IPS jest najtańszym rozwiązaniem dla grafika (nie każdego stać przecież na kosztujące grube tysiące bestie od np. Eizo).

I owszem, 3D to dla mnie zbędny bajer do którego w życiu bym nie dopłacił smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przyznasz, że telewizory mają lepsze kąty widzenia?:)

Ponieważ z samego założenia są przeznaczone do oglądania telewizji w różnych pozycjach:)

Powiedz mi, gdzie przyda Ci się głębia kolorów podczas grania w Battlefielda?Może przez bardziej nasycone kolory zobaczę ukrytego w krzakach wroga?A może broń stanie się bardziej relistyczna?WĄTPIĘ.

A co do LG,Samsunga czy Sony. Pochodzą z Azji, ale posiadają już pewną renomę(choć LG co prawda niezbyt pozytywną, ale według mnie niesłusznie) i są na rynku dłuższy czas.

I za ten 3D wcale dużo nie zapłaciłem. Podobny model bez 3D kosztował 150-200 zł mniej, więc osobiście zaryzykowałem ale raczej za dużo nie przepłaciłem.

A teraz krótka kalkulacja.

Chodząc z rodziną na film 3D trzeba zapłacić około 60-70 zł(opcja 2+2). Filmów z 3D wychodzi ok 15-20 rocznie. Zakładamy, że pójdziemy na 8-10 rocznie, co daje ok. 500 zł. Koszt wypożyczenia to ok 20 zł za film co daje ok 200zł. Róznica wynosi ok 300 zł za rok. Więc 300 zł do przodu po pierwszym roku użytkowania...Więcej nie trzeba dodawać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...