Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Monitory, projektory

Polecane posty

IPS może i ma ładne kolory ,ale nie nadaje się do gier. A jeżeli już to ceny są od 2k wzwyż. Czas reakcji matrycy jest ważny dla gracza, gdyż to co robi jest wyświetlane przez monitor w danym czasie. Im szybsza reakcja monitora, tym większe szanse gracza. Mój LG z matrycą IPS ma niby 5ms ,a odczuwam raczej coś pokroju 20ms.

Podsumowując:

<1500zł

IPS= Filmy, programy, wolniejsze gry

TN= Gry typu FPS. Kolory nie są duuuużo gorsze ,a kąty widzenia tylko ograniczają jak ktoś ogląda filmy w kilka osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może napiszę teraz jakąś bzdurę, bo nie jestem zbyt obeznany w temacie monitorów, ale weźmy pod uwagę np. ping. Załóżmy, że twój to 70 ms, a przeciwnika np. 30 ms. Ty masz super hiper gejmingowy monitor TN z reakcją na poziomie 2ms, a przeciwnik IPSa z 5ms. Co wtedy?

Inna sprawa to łatwość dostrzegania, bo chyba snajpera w krzakach łatwiej dostrzec na IPSie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slowsmoke

Znowu siejesz jakieś bzdury, które więcej wspólnego mają z vodoo-gamingiem niż z rzeczywsitością.

5ms (chyba że mierzone w jakiś dziwaczny sposób) spokojnie wystarcza do grania, ba - nawet poniżej 8ms powinno być ok dla większości ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz np. monitory gamingowe na matrycy TN posiadają "prawdziwe 2ms" bez żadnych przekłamań

No tak, bo znaczek "4games" na pudełku oznacza że coś jest najlepsze i wszystko co jest na pudełku, jest prawdą.

A monitor 20ms nie wystarczy do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest sprawdzone testami ,to owszem w to wierze.

Jedyny wiarygodny test to udać się do sklepu i samemu pogapić się w monitor. Każdy patrzy inaczej i jeden widzi różnicę a inny nie. Dla mnie np przekłamania w kolorach są nieakceptowalne i monitora TN nie kupię.

Tak, gdyż matryca TN ma to do siebie ,że posiada niski czas reakcji. I to nie jest żadna nowość. A to ,że producent nas o tym uświadamia jest normalne w celu reklamy produktu ,poza tym jest poparte przez wiele testów i recenzji.

Nie bądź naiwny... jak Ci producent coś uświadamia to niekoniecznie tak musi być. Masz myśleć i wierzyć że tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS nie do gier? Może kiedyś... A co powiecie na Eizo Foris FS2333? Czas reakcji na poziomie 3.4 ms i to zmierzony - KLIK. Sam się zastanawiam nad kupnem takiego monitora, bo dość mam już szajskich matryc TN. Na pcab-ie dowiedziałem się jeszcze o fajnym monitorku NEC EA244WMi, ale sam nie jestem do końca przekonany. Ogólnie to chciałem zapytać czy 24" to nie jest za dużo na rodzielczość 1920x1200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ezio to bardzo dobry monitor, ale nie do gier FPS. Mimo ,że ma wspomaganie do odkrywania ciemnych miejsc w grach typu cs, to i tak 60hz go ogranicza i jest dla "normalnych graczy". W sumie to jak nie grasz zawodowo w Counter-Stike'a, to bardzo dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG IPS224V-PN (5ms, IPS) i osobiście nie widzę najmniejszego dyskomfortu grając w CS czy BF3 jak również w inne gry typu Torchlight 2, Spec Ops: The Line czy Saints Row: The Third. Co prawda mam porównanie tylko do monitora z 4ms i nie jestem wrażliwy na płynność (kiedyś nawet rozwalałem bossa w Torchlight 2 w 20-35fps i nawet bym tego nie zauważył gdybym akurat nie miał włączonego Mirillis Action).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 60hz a 120 jest bardzo znacząca ,jeżeli bierzemy pod uwage gry typu FPS ,gry szybko zmieniające pozycje ,szybie obroty itp. Wtedy to jak najbardziej widać. Przy 120hz jest to bardzo komfortowe i płynne, w 60 czuć dyskomfort w postaći szarpań ekranu. 120hz wykorzystamy w momencie ,gdy nasz sprzęt jest w stanie uciągnąć gre na 100fps'ów ,najlepiej więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...