Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Płyty główne

Polecane posty

Tak ale spójrz na to z tej strony - do obróbki grafiki oraz gier, które wymagają prawdziwego, czterordzeniowego procesora wydajniejszym rozwiązaniem będzie Phenom. Wydaje mi się, że rdzenie są wydajniejsze od wątków.

Poza tym za Phenomem stoi OC, pewnie bez problemu pójdzie na 4ghz przy dobrej płycie głównej.

Za i3 stoją temperatury oraz przyszłościowe rozwiązanie (dokupienie i5) lecz, aby to zrobić trzeba też wymienić płytę główną - to znowu dodatkowy wydatek, dlatego warto budować komputer na solidnej płycie. Ja przynajmniej bym tak zrobił - i3 + P67 PRO3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiać grafiki nie mam zamiaru, ew. programować w pascalu/C++, ale na poziomie technikum.

Rdzeń w rdzeń na tym samym taktowaniu i3 wygrywa, a rdzenie logiczne są na tyle wydajne, że do gier wystarczą.

Po za tym jak sam wspomniałeś jeśli wezmę i3 i pro3 to za 2-3 lata kupię używanego i5 2500k lub nawet i7 2600k i podkręcę.

Jak by się ktoś pytał dlaczego chcę przyciski na MoBo to informuję, że nie chcę początkowo kupować obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mam testów poszczególnych kompilatorów, ale na moje, to i3 powinien być wydajniejszy, ew. jeśli będziesz programował w M$ Visual Studio Express (które ma ograniczenie, do tworzenia aplikacji, tylko pod Metro), lub płatnym, to możliwe, że Phenom dogoniłby i3, a w przypadku Phenoma, wątpię, by chociaż.

Co do przycisków - rzecz przydatna, nawet jeśli ktoś z obudowy korzysta (jak komp się nie chce uruchomić, to można sprawdzić, czy najzwyczajniej włącznik nie jest uszkodzony.

BTW, możesz kupić włącznik do byle jakiej obudowy i podłączyć pod płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taką możliwość to na strychu mam jakąś rozwaloną obudowę, więc może by się dało włącznik uratować, ale jeśli wizja zmiany procesora na i5 z K bez konieczności wymiany płyty powoduje, że nie zejdę niżej niż pro3 jeśli wezmę i3, więc to jedynie wyjście dla platformy AMD, która wyjdzie taniej choć summa summarum mniej opłacalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym w praktyce różni się Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 od, przykładowo, niewiele droższej Asrock Z77 PRO3 Intel Z77 oprócz nieposiadania zintegrowanej karty graficznej?

Czytałem, że Z77 to już nieco wyższa półka (wystarczy spojrzeć na ceny niektórych, chociażby tej), ale w jaki dokładniej sposób się to przejawia?

I czy P67 jest w stanie w jakiś (w jakiś, bo nie do końca wiem nawet, 'jak' jest od nich gorsza) sposób je dogonić (słyszałem o aktualizacji BIOSu, ale nie jestem pewien, czy spełniłoby to swoje zadanie?) i czy ma to w ogóle sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipset Z77 ma więcej opcji, poza integrą to jeszcze np. Lucid Virtu (pozwalające na przełączanie między integrą a kartą graficzną w locie) oraz SRT (czyli możliwość używania zwykłego dysku SSD jako Cache). Poza chipsetem, to P67 Pro3 jest technicznie dużo lepszy od Z77 Pro3 - ma znacznie mocniejszą sekcję zasilania, w dodatku z lepszym chłodzeniem. Na tej płycie można osiągać lepsze wyniki w podkręcaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie!

3_long_25344.jpg

MSI Bigbang Z77 MPower trafiła do sprzedaży.

Wszyscy (pisząc "Wszyscy", mam na myśli "Ja") na tą chwilę czekali.

Najważniejsze cechy płyty głównej, to eee...

A kogo to obchodzi!

Poza drobnymi akcentami na radiatorach, ta płyta jest cała czarna :)

Oczywiście, jest też mocna sekcja zasilania, trzy sloty PCI-E, wyświetlacz i wiele innych funkcji.

Płyta kosztuje ~750zł (przynajmniej w Niemczech i reszcie cywilizowanej Europy, u nas jeszcze nie wprowadzili).

Gigabyte, też wprowadził swoją topową płytę, pod Z77, jest to Gigabyte Z77X-UP7, też właśnie wprowadzaną do sprzedaży - jednakże, ze względu na różnice pojęć między producentami, tej płyty jeszcze nie kupimy.

GigabyteZ77X-UP7_1.jpg

Został na niej pobity (kolejny) rekord podkręcania.

Użyty do tego celu, został i7-3770K. Widać, że jak się je porządnie schłodzi, to nieźle się kręcą.

Ale, żeby nałożyć lepszą pastę termo-przewodzącą (co mocno pomaga na tempy, redaktorom z PCLol'a, niezbyt to wyszło, bo nie zakładali IHS'a z powrotem), trzeba stracić gwarę...

Rekord bito w siedzibie Gigusia, ze względu na trudności z dostaniem płyty.

A sama płyta... fajnie wygląda, czarne PCB z pomarańczowymi akcentami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiesz, problemem dużym aż tak nie jest, porządne schłodzenie, ln2, "gąbka" i pasta silikonowa (ceramique to najgorsze, czego można używać na azocie, inne pasty też gorsze od zwykłej) majątku nie kosztują, ale też z reguły znaleźć kogoś do kręcenia w okolicy trudno jest (najlepiej to trzy osoby, przy czym jedna wielkiej wiedzy nie musi mieć), no i sprzęt - okazuje się, że akurat ten 3770K ma coldbuga...

Ale to w ramach hobby/sportu, bo normalnie, to przecież nie da się tak chłodzić (chociaż, na LC też nieźle się kręcą IB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty żyjesz :) !

[Przynajmniej w tym wszechświecie, bo na pclolu i overclock'u już wcześniej żyłeś]

W każdym razie - możesz poczytać o tym m.in. w temacie ivanovoa z ppc, w dziale "Ekstremalne podkręcanie.

BTW - kiedyś, się tego używało, a później zobaczyli że słabo się sprawdza.

A Gelid nie ma takiej słabej dostępności (angela.pl choćby), EVGA, to tak (a na powietrzu i LC niezbyt dobrze wypada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pclolu denerwuje ludzi, na ovc drę koty, coś robić muszę.

Zobaczę ten temat

Używało się bo nic innego nie było oprócz tworów opartych na sylikonie które jednak nie zawsze są lepsze

Ten lepszy gelid ma marną dostępność a EVGA była tylko pod zimno robiona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obiły mi się o uszy płyty główne, które dostarczają prąd do wejść USB (w celu ładowania np. komórek) bez potrzeby włączania całego komputera - to funkcja jakiegoś chipsetu, czy bajer jakiejś firmy? Jakie modele płyt obsługują tą funkcję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...