Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Płyty główne

Polecane posty

Czesc jestem tu nowy i ogólnie nowy jeżeli chodzi o składanie kompów.Mam pytanie co powiecie o płytach Asusa?Paru znajomych ma płyty tej firmy i są zadowolenie.Tym bardziej ze kumpel dostał 3 lata gwarancji wszystkie mozliwe kable (np:hdim) i parę fajnych funkcji dodatkowych wspierajacych osługę płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata gwary to akurat większość producentów daje (pomijając ASrocka).

Asrock zaczął dawać 3 lata gwarancji od wypuszczenia modeli pod Ivy Bridge (B75,P75,H77,Z77), to że niektóre sklepy to przemilczały (jak np. Morele czy Techplanet) świadczy tylko o ich trosce o klienta (po co mają się dłużej męczyć z obsługą serwisowania, skoro nie muszą...).

Osobiście polecam Asrocka, dobre płyty w dobrych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Extreme4 jest płytą dla profejonalistów z dużą możliwościa OC?

Słyszeliście może o terminologi SMART DIGI+? Dzięki tej tehnice procesor ma pobierac mniej energi i płyta bedzie bardziej stabilna?Tylko w jaki sposób to ma odbywac się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak to działa?

Dział marketingu Asusa wymyśla jakąś nazwę (koniecznie ze "smart" - przecież dzisiaj nawet muszla klozetowa musi być "smart"), dodaje ją do broszurek reklamowych. Kowalski kupuje płytę myśląc że to jakaś super technologia, a procesor magicznie pobiera mniej energii - przynajmniej w oczach oślepionego emejzingiem użytkownika, bo na watomierzu jest ta sama liczba...

Co do Extreme4 - powiedz, co rozumiesz poprzez "płytę dla profesjonalistów".

A możliwości OC są dosyć duże, ale jeśli się trafi na dobrą sztukę procesora i porządnie schłodzi, no to różnice będą widoczne, między nią, a płytami z wyższej półki (Asus M5E, Mpower Z77, Z77X-UP7 itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej mowiac DIGI+ zapewne odnosi sie do cyfrowo sterowanej sekcji zasilania. Szczerze, to to jest standardem juz w plytach nawet ze sredniej polki wiekszosci producentow (juz np. Z77 Extreme3 za 400-450zl ma cyfrowa sekcje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Z87 Extreme3, ponoć tamta MSI ma jeszcze jakieś błędy w UEFI.

Wstawka o płycie MSI Z87-G45 Gaming. Czy to oznacza, że bezpieczniej jest wziąć tańszą Z87 Extreme3?

-Pytam, bo MSI wydaje się być ciekawszą ofertą - choćby ze względu na dobre audio (jest dużo lepiej zrobione niż w Asrocku?) wg pclab, ale z kolei napisali również o czymś takim, jak 'tylko jedna kość UEFI i brak jakiegokolwiek zabezpieczenia na wypadek uszkodzenia jej zawartości'. Co to znaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale dalej nie wiem:

1. Jeśli tamten cytat odnosił się do Z87-GD45 Gaming, czy można jakoś szybko sprawdzić, czy jest w pełni sprawna i ewentualnie ją zareklamować sklepowi?

2. Aktualizacja tego UEFI jest co jakiś czas mile widziana, czy niepotrzebna?

3. Czy Z87-GD45 Gaming ma lepsze zintegrowane audio od Asrocka (czytałem, że ma podobno świetne w porównaniu do innych zintegrowanych dźwiękówek)?

Cały czas mam bowiem dylemat między Extreme3 a GD45.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cięzko powiedzieć, ja kontaktu z tą płytą nie miałem, mówię tylko co przyuważyłem na PCLabie. Błąd ten rzekomo ma leżeć w oprogramowaniu, więc może zostać naprawiony.

2. Generalnie zasada jest taka, że bez potrzeby BIOSu/UEFI się nie aktualizuje.

3. Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ASRock Z87 Extreme4, to w następnym cdaction będzie recenzja tej płyty głównej (?) Nie przypominam sobie żeby CDA kiedykolwiek zrobiło recenzje płyty głównej (i jestem ciekaw co o niej napiszą, pewnie policzą fazy sekcji zasilania i ilość FPS w grach, gdzie na końcu podsumują, że faktycznie płyta nie ma bezpośredniego wpływu na wydajność), a mam prawie wszystkie wydania od 2011...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...