Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Dyskusja o sesji S.T.A.L.K.E.R.

Polecane posty

Chciałem coś ogłosić, speacjalnie dla wszystkich ubiegających się o miejsce na sessji. Czy wyraziłem się nie dość jasno pisząc, żeby początkowi Stalkerzy nie brali ze sobą zbyt dobrej broni na początek? Muszę określić to bardziej przejrzyście. Dostałem już dwie karty i muszę przyznać, że pomimo faktu iż nie były złe, a nawet całkiem dobre, to obydwie te osoby chciały sobie załatwić snajperkę. Najlepszą bronią jaką możecie mieć dopuszczam AK-74/U, czyli Kałasz z krótką lufą, który nie jest zbyt celny. Poza tym sa jeszcze vipery, shotguny, itd. Liczyłem na wasze samoograniczenie, ale się go nie doczekałem. Przypominam, że dopiero zaczynacie swoją przygodę w Zonie, więc lepszy sprzęt będziecie mogli zyskać już na samej sesji. Dlatego nie chcę, żebyście startowali ze zbyt wysokiego pułapu. Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno. Licze na to, że pozostali nie popełnią już błędów swoich poprzedników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem, zrozumiałem, zmodyfikuję kartę.

Tak z ciekawości chciałem jednak spytać: dlaczego akurat snajperki są uznane za zbyt dobrą broń? Fakt, celna broń może być zbawieniem w wielu sytuacjach, ale w walce na średni i krótki dystans karabiny wyborowe są prawie lub kompletnie bezużyteczne, więc w starciach w kanałach, budynkach, czy nawet na otwartej przestrzeni z mnogą ilością szybkich mutantów, nasz Stalker jest ostro na minusie, co wydawało mi się uczciwą wymianą w trakcie tworzenia karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yossarian

Snajperka jest zdecydowanie trudniejsza do zdobycia niż pospolity kałasz. W dodatku potrzebna jest też specjalna, droższa amunicja. Można zdejmować wrogów ze znacznej odległości, samemu pozostając niezagrożonym. Nie chciałbym, żeby początkujący Stalkerzy biegali z takim sprzętem. Nie rzuce na was od razu oddziałów Monolitu :tongue:

@Nick

Wbrew pozorom dobry snajper może zdjąć przeciwnika także z bliskiej odległości, więc to nie tak, że jest kompletnie bezbronny. Jedyna wada to konieczność przeładowania broni i może być krucho w przypadku walki z większą ilością przeciwników.

Niektórzy chyba w ogóle nie czytają tego co umieszczam w dyskusjach. Dostałem właśnie kartę amerykańskiego komandosa, który był przygotowywany do życia w Zonie i zaopatrzony lepiej od niejednego magazynu na Ukrainie. Ludzie ile mam wbijać wam do głowy, żebyście nie przesadzali przy tworzeniu postaci? To tak jakby w grze dostawało się od razu miecz magiczny +2, torbę mikstur uzdrawiających i bohatera na 5 poziomie. Trochę cierpliwości. Z czasem zdobędziecie lepszy ekwipunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nick

Potraktuję to jako żart. Powaznie odpowiadając - czekamy aż wszyscy chętni wyślą karty i zostaną one przeze mnie zaakceptowane. Jak na razie mogę powiedzieć, że karty Nicka, Black Shadowa, Artiusa oraz darkrice'a zostały wstepnie zaakceptowane. Oczywiście niektórzy powinni spodziewać się PW ode mnie jeśli jest jeszcze jakaś kwestia, która wymaga przedyskutowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Face'm przeprowadzam negocjacje na PW a tak przy okazji dodam coś od siebie, bo pewną styczność z karabinami wyborowymi miałem w symulatorach militarnych :)

Przede wszystkim posiadanie karabinu snajperskiego to nie sama broń, ale także sposób działania. Jakkolwiek brzmi to górnolotnie. Snajperzy, a przynajmniej ja pamiętam, mają dwie naczelne zasady pewnie pośród innych - "jeden strzał, jedna śmierć" oraz "snajper odkryty to snajper martwy"... to znaczy nie wiem czy to drugie nie jest moją radosną twórczością, ale faktem jest, że strzelec wyborowy jest w zdecydowanie lepszej sytuacji gdy ułoży się wygodnie pośród drzew albo innych rzeczy dających osłonę, sam zarzuci kamuflaż ghille i czeka niż na otwartej przestrzeni spotyka się chociaż z jednym gościem uzbrojonym w broń szturmową. Tu też zależy od wyszkolenia, ale zazwyczaj szturmowe są lżejsze, szybciej się z nich celuje i mają większą szybkostrzelność, a snajper potrzebuje czasu... którego w takiej potyczce nie ma ;] Niemniej faktem jest, że jeśli wie jak się z niej korzystać a postać na sesji gra z głową (unikając zamkniętych pomieszczeń do momentu zdobycia broni szturmowej) to spluwa na odległości daje mocną przewagę. Oczywiście nie namyślałem się nad tym aż tak bardzo podczas tworzenia karty ;p

A skoro już zahaczyliśmy o temat broni to zainteresowała mnie jedna sprawa. Co prawda nie pamiętam już jak było to rozwiązane u handlarzy w Cieniu Czarnobyla, ale jak wygląda dostępność na czarnym rynku broni z Zachodu? Byli/są jacyś ludzie, którzy sprowadzają taki towar? Oczywiście nie mówię tutaj o takich cudeńkach jak XM-8, M107 (rusznica przeciwpancerna...) czy DMR, ale chociażby poczciwym M16 bądź też któryś wariant z MP5-tek? Teraz jedynie kojarzą mi się spluwy wschodniej konstrukcji czyli wszelkiej maści Kałasznikowy, Groza (uwielbiałem ten karabin w grze ^^) i... na chwilę obecną tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie narzekajcie, że snajperek nie można dostać. Wy się cieszcie, że nie zaczynacie z obrzynem i pistoletem, albo viperem 5, bo dopiero po mojej długiej dyskusji z nim - i dowodach na S.T.A.L.K.E.R. wikia - zezwolił na posiadanie AKS-74U. Wcześniej chciał, żebyśmy nie mieli AK, albo mieli wersje rodem z 47, co uważałem za, delikatnie mówiąc, naciągane i stąd wynikła cała rozmowa, po której wywalczyłem dla AKS-74U status broni dostępnej dla początkujących graczy. Sam kartę wysłałem i jestem z niej zadowolony. Nawet nie przypuszczałem, że wpadnę na taki dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Oficjalnie zatwierdzam karty Yossa i Holy'ego. Jeszcze tylko poczekamy na InDyKa i możemy startować sesję. Będę musiał poprosić niziołkę o drobną korektę w niezbędniku, mam nadzieję, że nie obróci się przeciw mnie fakt, że przyjąłem aż 7 osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że lekko to wszystko opóźniam ale mam ostatnio mało czasu (uczelnia). Postaram się sklecić coś jutro/pojutrze :)

=====8 IV 2011

Z góry wybaczcie "dubla" , muszę zrezygnować z sesji bo ostatnio brakuje mi czasu na dosłownie wszystko. Wystarczy, że karta po dziś dzień jest nie do końca kompletna... życzę miłej zabawy i nie opóźniam startu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musimy tylko poczekać aż niziołka otworzy odpowiedni temat. Mam nadzieję, że o nas nie zapomniała, ale nawet jeśli to postaram się jej przypomnieć. W ogóle to miałem zamiar już dzisiaj robić dla was odpisy, ale się rozchorowałem i nie jestem w stanie myśleć nad sesją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niziołka już otworzyła temat. W zasadzie mógłbym pisać dzisiaj, ale nie chcę żeby wyszła jakaś taniocha. Na razie głowa mi pęka, a z nosa leci jak z kranu. Na szczęście to tylko alergia, więc być może jutro będę bardziej sprawny na umyśle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkiego powrotu do zdrowia ( odpisu :P )

Dołączam się do życzeń :) A ty, darkice, nie statsuj, nawet w słusznej sprawie - bo na 20 twoich postów żaden nie jest dłuższy, niż 2 linijki. Na całym forum patrzymy na jakość postów, a na Sesji RPG już szczególnie. Daj z siebie więcej, pozwól innym forumowiczom cię dobrze oceniać i zapamiętać ;) - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zanim odpiszę jeszcze jedna sprawa. Chciałbym, żeby wszyscy gracze napisali mi przez PW w jaki sposób mam się do nich zwracać na sesji. Dokładniej, do kogo mają być kierowane moje odpisy. Nie wszyscy muszą chcieć zdradzać swoje imiona, ale to nie znaczy, że każdy ma zamiar ukrywać się za pomocą ksywki. Jeśli mamy np. Maxa "Czachę", to mogę pisać "Max --->" albo "Czacha --->", dlatego chciałbym, żeby pod tym względem wszystko było zapięte na ostatni guzik. Im szybciej otrzymam wiadomości od graczy, tym krócej będziecie czekali na odpis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie ma jeszcze odpisu, ale od dwóch dni użeram się z wyłączonym światłem. Zupełnie tak jakby Zona chciała nam uniemożliwić rozpoczęcie sesji :tongue: Nie martwcie się postaram się coś skrobnąć, zanim znowu mu wyłączą.

Jeszcze dodam coś, co uświadomiłem sobie po poście darkrice'a. Jeszcze nie możecie mówić o Emisjach, bo ta była dopiero pierwsza po drugim wybuchu w Czarnobylu. Dopiero od niej Emisje zaczną być częstym zjawiskiem w Zonie. Dlatego pisałem wam w pierwszym poście o burzy i chmurach z Czarnobyla, a nie o Emisji. Jeszcze odnośnie postu darkrice'a to zdziwiło mnie, że patrzysz się w miejsce wybuchu skoro siedzicie w zezłomowanym statku Skadowsk, a tam nie ma żadnych okien. To wygląda zupełnie tak jak sporych rozmiarów statek, ale oczywiście jest mocno zardzewiały. Kolejna rzecz - jak chcecie możecie pisać własne imiona przed treścią posta tak jak zrobił darkrice, ale szczerze tego nie polecam. Nie będę miał większego problemu z rozpoznaniem imion postaci i myślę, że pozostali gracze też szybko się domyślą kto jest kto.

Wklejone na prośbę Face Dancera o godzinie 22:52 - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups.

Najwyraźniej źle zapamiętałem regulamin i nie wygwiazdkowałem przekleństwa. Jest po rosyjsku, ale zakładam, że też podpada pod łamanie regulaminu -_-.

Nie da rady zedytować posta, a skasować też go nie chcę, żeby nie było posądzania mnie o jakieś dziwne machinacje przy postach. Można prosić któregoś z moderatorów o wygwiazdkowanie przekleństwa? Obiecuję, że więcej tego błędu nie popełnię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz szlag trafi, głównie za sprawą ostatniego posta Artiusa. Czy naprawdę tak ciężko dokładnie przeczytać, to co przygotowałem. Nie posługuję się jakimś wyrafinowanym językiem dla wybranych. Później powstają takie kwiatki jak ów post, w którym bohater opłakuje śmierć Siergieja. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ów Siergiej siedzi sobie spokojnie obok i pije z pozostałymi. Wystarczy zacytować fragment z odpisu, który zamieściłem: "- Panowie, musimy coś zrobić, bo niedługo nie będziemy mieli tutaj żadnego życia! - zaczął zdenerwowany Sergiej. Z jego opowieści wynikało, że ledwo udało mu się uniknąć śmierci, a kule latały wszędzie dookoła."

Jasno z tego wynika, że Sergiej przeżył i ma się dobrze, choć ma zamiar dać popalić bandytom przez których stracił artefakt. Mam prośbę do wszystkich graczy, żeby uważniej czytali nie tylko moje posty, ale też innych graczy i żeby zastanowili się pięć razy zanim czegoś takiego nie opublikują. Nie wiem teraz czy prosić moderatorów o skasowanie posta, ale myślę, że to będzie najlepsze wyjście i niech Artius napisze jeszcze jednego, już poprawionego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Pomyliłem twoją postać, z Artiusem, który siedział w statku Skadowsk, a tam jak wiadomo nie ma okien. Jakoś ubzdurało mi się, że ty też jesteś na statku. Moja uwaga wobec ciebie tyczyła się tylko tego, że burzę nazwałeś Emisją, mimo że w odpisach dla graczy, które przygotowałem, nie było o nich żadnych wzmianek. Jako, że to pierwsza Emisja jaka ma miejsce w Zonie, nikt jeszcze nie ma pojęcia co się dzieje i nie istnieje jeszcze wśród Stalkerów świadomość o powtarzalności tego zjawiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...