Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Po dłuższym graniu wywala do Windowsa.

Polecane posty

Mam pewien dziwny problem. Ostatnio zauważyłem, że po dłuższym czsie grania (ok. 2 godzin) wywala mnie do pulpitu i wyświetla się zwykły komunikat o błędzie (typu: "Program ... przestał działać. System Windows może wyszukać rozwiązanie tego problemu w trybie online." i do wyboru: "Wyszukaj rozwiązanie w trybie online i zamknij program" lub "Zamknij program") Dzieje się tak z nowymi grami np. Wiedźmin, Just Cause 2, chociaż może gdybym grał w starszą grę tak długo, to też by mnie wywaliło.

Mój sprzęt:

Windows Vista Home Premium (32 bit)

2046 MB RAM

procesor AMD Phenom 9500 Quad-Core 2.20 GHz

karta graficzna ATI Radeon HD 3800 Series

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien system na windows7 bo Vista to jest jedna wielka tragedia (Pierwszy krok.)

Drugi zrob aktualizacje sterownikow karta graficzna i directx.

Przeczysc system z wirusow i spyware.

Jezeli nic z tego nie pomoglo znaczy ze problem lezy w plikach windows ktore mogly sie uszkodzic przeprowadz naprawe systemowa moze pomoc.

Jeszcze mozesz przeczyscic komputer z kurzu ktory moze zalegac na procesorze, zasilaczu, karcie graficzne i powodowac przegrzewanie sie podzespolow komputer.

Wroc do kroku pierwszego zmien system:]

To tyle mam nadzieje ze cos z tego pomoze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sterowniki do Radeona HD 3800 Series : 8.661.0.0

2. Póki co nie zamierzam odkręcać obudowy (plomby) żeby sprawdzić jaki mam zasilacz. Chyba, że można to sprawdzić w jakiś papierach.

3. Żadnych wirusów nie mam.

4. Na razie nie zamierzam zmieniać systemu na Windowsa 7.

5. Oczywiście mam DirectX 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Cooler Master. Może to głupie pytanie, ale gdzie mam sprawdzić model komputera ?

Kreator aktualizacji sterowników twierdzi, że oprogramowanie sterownika jest aktualne. Czyli chyba muszę ściągnąć stery z internetu. Ale jakie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jaką mam płytę główną (GA-MA770-DS3) i ściągnąłem sterowniki do chipseta. Zainstalowałem też sterowniki do karty graficznej ( teraz mam wersję 8.712.0.0 ).

Model komputera: Sensilo ST - 505 VP [K020]

Napiszę jeśłi znajdę informacje o zasilaczu na fakturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem temperaturę przed i po godzinie grania w Just Cause 2.

Oto wyniki:

przed:

temp1 - 30*C temp2 - 38*C temp3 - 81*C (przy tej temperaturze wyświetlał się płomyczek) core - 32*C

po:

temp1 - 34*C temp2 - 42*C temp3 - 81*C (znowu płomyczek) core - 37*C

Jutro podam wyniki po 2 godzinach (chyba, że te wystarczą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź - na którymś komponencie możesz smażyć jajka. Szkoda, że program nie wykrył nazw czujników, to by ułatwiło sprawę. Pozostaje otworzyć obudowę, odpalić kompa i jak SpeedFan pokaże te 80 stopni sprawdzić, która część się grzeje. Tylko ostrożnie - przy tej temperaturze możesz się już porządnie sparzyć.

Aha - właśnie doczytałem to o plombach... Wyślij kompa do serwisu. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi. Najprawdopodobniej jest to czujnik, którego nie ma. Temperatura na nim jest stała, niezależnie od tego, czy komp jest obciążony, czy nie. SpeedFan czasem takie cuda pokazuje.

Zaproponowałbym sprawdzenie temperatur w inny sposób, ale boję się, czy zasilacz to wytrzyma, więc może rzeczywiście serwis jest najlepszym wyjściem, choć jak znam życie stwierdzą, że nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie HW Monitor też nie rozpoznał tych 3 czujników (wykrył temperaturę rdzeni, karty graficznej i czegoś jeszcze: ST3250410AS, ale przy temperaturach tych niezidentyfikowanych czujników wyświetla się: TMPIN0 , TMPIN1 , TMPIN2 ).

Na razie nie zamierzam oddawać komputera do serwisu, bo ten problem nie jest aż tak poważny i nie występuje aż tak często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st3250410AS to bedzie dysk... samsunga bodajrze... :) mogę się mylić, ale strzelam że to 320GB :)

jeżeli temp są ok to może problem tkwi w systemie?

Jak byś nie miał plomb poleciłbym przedmuchanie kompa sprężonym powietrzem i wyciągnięcie/włożenie Ramu.

czasami niezbadane sią ścieżki MOCY :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...