Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hellraiser

WWWekendowe konkursy w CDA- Parodia, żart, przeoczenie?

Polecane posty

Witam forumowiczów. Z góry zaznaczę, że pisząc ten temat NIE MAM ZAMIARU NIKOGO OBRAZIĆ, FLEJMOWAĆ, OSKARŻAĆ O PRZEKRĘTY. Obiektywnie wyłożę sytuację która w cotygodniowych WWWekendowych konkursach staje się już notoryczna.

~Chapter I~ o oszustwach słów kilka~~

Nie oszukujmy się- przekręty są na porządku dziennym. Wysokie pozycje w głosowaniu zdobywają niekiedy prace miałkie- prace z ukrytym przesłaniem, ale wręcz genialne- spadają często na sam dół. Kiedy praca ambitna. ''trudna '' wygra- oskarżają ją o cziterstwo, łamanie zasad fair play, itp.

Sorry: ostatnie głosowanie mnie rozbiło. Kto pogrywał w papierowe D&D wie, do czego piłem, jeden z userów nawet napisał mi wprost: ''Twoja praca jest za trudna, zrozumieją ją tylko koneserzy, a szkoda'' ale?... Ale wygrał ze mną otwarty kibel. Nie, nie chodzi o ten obsmarowany ketchupem. Zwykły, otwarty kibel. NIE WYLEWAM ŻALI że poniosłem porażkę, ALE CHWILUNIA MOMENTO? o_O Czy ja coś przegapiłem? 2,xx dla pracy, w którą ludzie wkładają dużo serca i pracy- a była taka niejedna- przegrywa z kiblem czy potwierdzeniem aktu małżeństwa? Doceniam ten ''bawarski'' humor - ale nie do przesady.

Jeden z userów nawet film na YT zapodał, by pokazać jak się męczy... i przegrał, ale co tam... ;) Niech żyje prostota :D

A może prostactwo? Whatever.

System głosowania jest bezmyślny- wystarczy parę dziesiątek pod koniec głosowania i wskakujemy na 1 miejsce- bo system liczy średnią głosów. A czy jest ich 10 tysięcy czy dwa- żadnej różnicy. BEZ SENSU! BEZ SENSU! LUDZIE! OGARNIJCIE TO!

~Chapter II- Goła baba, dobra baba!~~

Tu nie będę się rozpisywać. Każdy temat, w którym pasuje zdjęcie tapeciary, jest już przesądzony. Czy to w głosowaniu, czy w wyborze redakcji, wygrywa plastikowa lala. Nie zaprzeczajcie, choćby z grzeczności, bo jak zobaczyłem MISS CDA to zachciało mi się płakać. Serio. Ze śmiechu.

~Chapter III- flejm łor for de łin~~

Flejmować każdy może, ale gnojenie prac innych na potęgę to przesada, system pozwalający głosować w skali od 1 -10 jest CHYBIONY i gwarantem jest, że coraz mniej uczestników zechce brać udział przy takim stanie rzeczy. Z wiadomych wzgędów.

~Chapter IV- YAY ZNÓW WYGRAŁEM!~~

Tutaj panowie: nie bierzcie tego do serca, to nie jest żadna złośliwość:

jest grupka userów, która OWNI konkurs za konkursem, co jest trochę przesadą. Ja wiem, konkurs powinien być dla wszystkich, ale wdg mnie, grupka osób która wygrała w konkursie, powinna mieć zablokowany udział w przyszłym głosowaniu (no chyba 1 tydzień bez wygranej dacie rade, chłopcy? ;p) z czysto logicznych względów: inni też chcą porywalizować. Kiedy widze pracę takich jak alexkaktus czy olszes, z góry zakładam kto zwycięża i wcale się nie mylę ;/

A wybór redakcji, to jak kupon w totolotku, co im przypadnie do gustu- nie wie nawet kobieta.

Wiem, zacznie się flejm. Ale panowie, Redakcjo, to TRZEBA zmienić!

Jeżeli głosowanie się nie zmieni, zwycięzców będą gnoić (nawet jeżeli grali uczciwie) tylko dlatego, bo wygrali!

Wiem, bo mam to za sobą...

Zapraszam do KULTURALNEJ dyskusji, bez mięsa i żadnych oskarżeń. A jeżeli panowie z punktu 4 czują się urażeni, że ich tak ''obsmarowałem''- to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie wyłożę sytuację która w cotygodniowych WWWekendowych konkursach staje się już notoryczna.

... i irytująca.

System głosowania jest bezmyślny- wystarczy parę dziesiątek pod koniec głosowania i wskakujemy na 1 miejsce- bo system liczy średnią głosów. A czy jest ich 10 tysięcy czy dwa- żadnej różnicy. BEZ SENSU! BEZ SENSU! LUDZIE! OGARNIJCIE TO!

________________________________________________________________________________

>>> Wiem, że było to już wałkowane 9x1000000 razy, ale czas by W KOŃCU wprowadzić zmiany w systemie głosowania w życie:

-system 'podoba się', dodaj punkcik, 'nie podoba się' - nic nie dajesz (zniknie wtedy syndrom 'sobie dychę, innym na pohybel!');

-niepokazywanie kto ile punkcików ma;

-alfabetyczne ułożenie prac;

-brak możliwości głosowania na siebie.

________________________________________________________________________________

Flejmować każdy może, ale gnojenie prac innych na potęgę to przesada, system pozwalający głosować w skali od 1 -10 jest CHYBIONY i gwarantem jest, że coraz mniej uczestników zechce brać udział przy takim stanie rzeczy. Z wiadomych wzgędów.

Jeśli wskoczysz na najwidoczniejsze miejsce (czyli pierwsze 4 prace), możesz być pewny, że przy obecnym systemie głosowania zlecisz z maxymalnym hukiem hojnie obdarowany życzliwie danymi 'pałami'. Jeśli nic się nie zmieni, ja odpadam (szkoda nerwów na to co się wyrabia).

jest grupka userów, która OWNI konkurs za konkursem, co jest trochę przesadą.

Zgadza się.

Byłem z tymi konkursami od początku (pal licho, że nic nie wygrałem!), każdemu kolejnemu dawałem szansę (głupi byłem!), ale sytuacja sięgneła dramatycznego dna. Fajnie było popatrzeć, jak ktoś docenia wysiłek... ale tak chyba było w pierwszych trzech konkursach. WWWekendowe konkursy potrzebują reform, i niech ktoś z góry spojrzy na problem oczami zwykłego usera, który natyrał się niemiłosiernie tworząc genialne dzieło, ostatkiem sił zapodał zdjęcie na forum, a wyprzedził go kibel pospolity...

Ostatnio Hut pisał o tym co się wyrabia. I chyba padło tam pytanie, czy warto dalej inwestować w te konkursy. Tak, warto, ale trzeba je gruntownie zmodernizować, aby nadawały się do użytku.

@GarosS - to, że głosować mogą tylko zarejestrowani użytkownicy, zostało już wprowadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Moim zdaniem kompletną klapą jest zasada, że prawo głosu mają wszyscy. Takie konkursy moim zdaniem powinny być przeznaczone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Z tego co wiem to wystarczy zmienić IP i można głosować na jedną pracę, na jednym komputerze ile razy się chce. Albo zatrudnić znajomych, ale z tym są większe problemy. Zasady trzeba zmienić, bo w innym przypadku owa zabawa zmieni się w ''zabawę''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował, by zmienic nieco głosowanie. Najważniejsze, by tak jak zaproponowali koledzy wcześniej - zamiast ocen 1/10, zwykłe plusy i minusy. Wtedy nie będzie się dało kilkoma ocenami negatywnymi zrównać z ziemią czyjaś pracę. Ale jeśli system "dziesiatek" zostanie, to proponuję...by znikła średnia ocen. Tzn. znikła teoretycznie - średnia nie będzie pokazywana, dopiero na koniec konkursu, gdy nie będzie się dało glosować. Oceny będzie można widziec, tylko przy swoim zdjęciu. Wiem, pewnie zrobienie takiego systemu jest czasochłonne, ale powinno pomóc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że średnia ocen jest bardzo, ale to bardzo krzywdząca.

Dlaczego ?

Dając jedynkę konkurencji obniża się sztucznie jej miejsce w szyku i leci w dół wartość punktów. Tyko dla tego by pogrążyć pracę kogoś innego.

Do teraz jest to LEGALNE.

Gdyby można było sumować punkty wówczas nie było by procedury i manipulacji pracami innych. Przy sumowaniu można jedynie podnieść stan punktów pracy ale o zgrozo nie obniżać już zdobytych.

Hierarchia wyświetlanych prac powinna zależeć od sumy zdobytych punktów, a nie np. alfabetycznie. Powstawały by konta zaczynające się na A lub cyferką aby być pierwszym na liście itp....

Losowo też nie było by w porządku, bo niby czemu ktoś miałby być na górze, a inny na dole?

Co do uczciwości to powiem tak:

Startuję drugi raz w konkursie i już udało mi się wygrać ( dziękuję za docenienie ).

Bardzo się z tego cieszę.

Z całą odpowiedzialnością moja wygrana jest uczciwa i bez żadnych kombinacji. Jedyną osobą jest mój brat który również ma konto. Powtarzam jest to jedyna osoba która się interesuje grami i z jaką mam kontakt odnośnie konkursu (mieszkamy razem).

Nie mam znajomych z kontem i nie prosiłem nikogo kto ma konto w CDA by na mnie głosował. Zmiennego IP też nie mam.

Głosów jednak otrzymałem sporo z wysokimi notami.

Co było powodem?

Myślę , że powodem było docenienie jakości i trudu w włożoną pracę.

Więc uczciwie da się wygrać.

Naprawdę da się uczciwie wygrać!!!

Pozdrawiam Jabba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się obrażony, a wręcz przeciwnie - mile połechtany :happy: Serio. Moze to lekka przesada z mej strony, ale teraz w konkursach nie chodzi o to by zmierzyć się z tematem, tylko o to by zmierzyć się z Olszesem. Przyczepiono mi jakąś metkę niszczyciela konkursów, co jest miłe, ale i irytujące.

Prawdą jest to o czym wspomniał Hellraiser, że za sam fakt wygrania w poprzednim konkursie na starcie masz kilka jedynek w następnym głosowaniu, bo wygrałeś :down: (Dlatego po Gadżetach z E3 zrobiłem sobie przerwę :laugh: )

Nie jest prawdą też, że ciągle wygrywam, bo klika konkursów przegrałem sromotnie.

Nie zgadzam się również z zakazywaniem brania udziału zwycięzcom. Za takimi pomysłami przemawia chyba strach, ze ktoś znów wygra, bo jest dobry (jak alexkaktus i ja, a co! :ninja: ) + argumenty, ze się nachapał nagród :confused: No bo skoro "owni" raz za razem...

Wywalenie mnie z konkursów nie sprawi, że nagle wzrosną komuś szanse zwycięstwa, To zalezy tylko od Waszej kreatywności i pomysłowości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie że wywalanie z konkursów jest średnim pomysłem ale jestem za tym by gruntownie zmienic system ocen bo to fakt że ten ssie i tyle.Ja bym chciał jecze wprowadzić coś takiego aby nie możliwe było by kalkowanie pomysłów bo jak praca udana to mogą ja skalkować.Takie zapożyczenia powwnny być wykluczone z konkursu bo zwykły user który chce tylko zagłosowac nie będzie przecież patrzył kto pierwszy umieścił prace tylko jak mu się spodoba zagłosuje,a jak zobaczy jeszcze raz taką samą siłą rzeczy da niższą ocenę.I zmienić system tak żeby to nie były oceny tylko jakieś plusiki albo co bo tak większość ocen to 1 albo 10.Większość ludzi w tego typu konkursach nie zna innych ocen a jak wiadomo parę pałek przekreśla szansę na wygranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, zamiast użytkowników powinni głosować redaktorzy albo moderatorzy. Jeżeli zostawić taki sposób, jaki jest, to:

Po 1: wprowadzić system: podoba się: dajesz +. Nie podoba się- nara, olewasz;

po 2: zabronić głosowania na siebie;

po 3: nie pokazywać średniej ocen i nie ustawiać prac według punktów, tylko alfabetycznie;

po 4: nie mówić, kto wygrał( niech to jest sprawa między redakcją, a tym delikwentem, jeżeli zwycięzca zadecyduje, powie o zwycięstwie).

Osobiście brałem udział w 1 wwwe(a)kendowym konkursie, ale jak zobaczyłem aktualny wtedy system, zwątpiłem i zrezygnowałem z udziału w konkursach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczy kogoś z konkursu bo cały czas wygrywa. Ma dobre i ciekawe pomysły to forumowicze to doceniają i w ten sposób wygrywa. Jak olszes w nastepnym konkursie bedzie chciał to wygra (o ile bedzie miał dobrą prace) I nikt mu tego nie zabroni. Ludzie dają sobie 10 a wszystkim przed nimi 1 i za nimi też 1 (nie wiem czy robią tak wszyscy mam nadzieje, że nie) Moja wypowiedz w sprawie głosownie nic nie zmieni więc się nie wypowiem. Redakcja zdecyduje czy tak ma by czy nie.

Vojasek- Redakcja mowiła już, że chce aby forumowicze głosowali i wybierali dwie prace, a oni jedna. Z tym ostatnim się nie zgadzam w tedy forumowicze robili by więcej hałasu niż do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już widzę jak płacisz by dać komuś innemu nagrodę :dry: Albo jak koszt SMSów przewyższa nagrodę.

Nie wydaje mi się mądrym pomysłem układanie prac alfabetycznie, dyskryminujemy tych z ksywkami na X, Y i Z :happy:

Mam inny pomysł, niech wyniki głosowania NIE BĘDĄ POKAZYWANE, niech ludzie nie wiedzą na jakiej są pozycji. Wyniki mogłyby być ujawniane dopiero po wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałem tych konkursów (brakowało pomysłu, nie chciało mi się myśleć itp. :happy:) Jednak ostatnio się przemogłem i wziąłem udział. Niestety, moje wrażenia są bardzo negatywne. W takim cyrku baaaaardzo dawno nie brałem udziału. Na przykładzie mojej pracy (którą, z wiadomych powodów, uważnie obserwowałem :P). Wygladało to mniej więcej tak: 2,2 --> 2,8 --> 2,2 --> 2,5 --> 2,3 itd. Wniosek jest prosty: kiedy moja praca znalazała się wyżej spadała prędzej czy później (raz zaobserwowałem, że po dwóch-trzech minutach). To chore.

Wiadomo, że w konkursach są ludzie, którzy oszukuja. Tak niestety było i będzie. Jednak jak już wspominaliście wcześniej jest to bardzo wkurzające dla tych uczciwych. Dlatego pomysł olszesa wydaje mi się bardzo dobry. Niestety nie rozwiąże to problemu dodatkowych kont czy stawiania pozostałym uczestnikom samych jedynek.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby redakcja sama wybierała pracę. Nie tylko część z nich. Tylko redaktorzy raczej się na to nie zgodzą. Powód jest prosty: mniejsza poularność, a tego nikt z nich nie będzie chciał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wyróżniony - moje imię wymienione tyle razy w temacie - huhuhu...

Ale teraz poważnie. Fakt - wygrałem 3 razy z rzędu, ale to dlatego, że naprawdę się starałem. Wygrałem witchera, gadżety z Bioware i Blood Bowla (którego nadal nie dostałem...). System głosowanie jest słaby. W poniedziałek, wtorek wahania 4-8 pozycją. Przez noc spadek na prawie 30 pozycję...

Co do głosowania można by stworzyć "naturalną selekcję". np. 20-30 prac przechodzi dalej i wtedy dopiera zaczyna się walka o nagrody. Bez słabych zdjęć ludzi którzy celowo zaniżają. Aczkolwiek najlepszy system głosowania to poprostu - jedno konto - jeden głos (nie wolno na siebie głosować). W ostateczności - uczestnik konkursu MUSI zagłosować na innego uczestnika, ale nie na siebie. W ten sposób unikniemy xxx liczby fikcyjnych multikont. Rozmieszczanie losowo - np. ja byłbym prawie zawsze z przodu, gdybybyło alfabetycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ilu ludzi puszcza "wici" po kumplach żeby się zarejstrowali i "dali dyche, a reszcie pałki". Osobiście wziąłem udział w konkursie dwa razy ale gdy widziałem co się dzieje dałem sobie spokój. Też jestem za zmianami w aspekcie głosowania ale nie będe się rozpisywał, bo temat został już chyba wyczerpany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na swoją - zdecydowanie TAK

Jeśli na innych - warto by na przykład mieć do wykorzystania jeden głos i wykorzystać na najlepszą pracę. Niestety, ciężko będzie walczyć z "kolegami kolegów", jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł z tym, aby wyniki głosowania nie były pokazywane. Zdjęcia mogłyby być ułożone w kolejności dodania. Jak wiadomo, kto pierwszy ten lepszy. I to prawda, że "Goła baba- dobra baba".Wystarczy popatrzeć chociażby na konkurs o skrytobójcach. Wiadomo, dziewczyna zdejmie bluzkę, weźmie pistolet, zrobi zdjęcie, da na forum i już ma nagrodę. Kto inny musi wszystko przemyśleć, zdobyć potrzebne rzeczy, namęczyć się. I co? I tzw. gó*no...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i pani... eee, pań nie ma.

Oczywiście z zainteresowaniem czytam wszystko, co dotyczy konkursów weekendowych, nawet jeśli nie z wszystkim się zgadzam.

Punkt wyjścia postu Hellraisera jest z góry błędny - tak, jak i wielu innych głosów krytyki tych konkursów - tzn. konkursy są do bani, bo wygrywają nie te prace, które bym chciał. Rozumiem, że przegrana z kiblem musi boleć, ale zapewniam cię, że książki noblistów są mniej popularne niż harlequiny - dobrzy autorzy, którym zależy na masowym poklasku (a nie wystarcza im, że dostaną 10 od garstki, która ich doceni) potrafią więc pisać tak, żeby zadowolić publiczność i artystyczne ambicje. A "sex" - czyli dziewczyny - sprzedaje wszystko od zawsze. Także prace w konkursie. I patrzysz na rzeczy ze swojego punktu widzenia - akt małżeństwa akurat był całkiem bystrą pracą... ale może jeszcze nie jesteś w targecie ;-)

W chwili obecnej system jest całkiem sprawiedliwy, niweluje większość możliwyych nadużyć, a propozycje, jakie składacie, otwierają drogę do innych machlojek. Od razu dodam, że nieprawdą jest, jakoby wystawienie 10 pod koniec pozwalało wskoczyć do góry - to tak nie działa. MAmy też jeden nieujawniony system, który największych oszołomów automatycznie "bastuje", plus jak pisałem w poście na stronie - jeśli dzieją się rzeczy podejrzane, możemy je własnoręcznie sprawdzić i "naprawić".

Jedyny minus, to możliwość zaniżania średnich prac innych użytkowników. To najprawdopodobniej zmienimy, ale... nie w tym tygodniu (bo nie ma ze względów urlopowych, naszego programisty od strony, cichego bohatera tego, co się na niej dzieje), a może i nie w przyszłym )bo będzie gamescom i deadline). Będziecie zadowoleni.

A na razie proponuje nie narzekać i nie biadolić, tylko wziąć się do roboty. Kolejny konkurs już dziś.

PS. Olszes i Alexkaktus - wy z kolei "uważajcie". Były kiedyś w stanach bardzo prestiżowe zawody dla didżejów, DMC, w których przez pewien czas non-stop wygrywała jedna ekipa (Invisibl Skratch Picklz). W końvu organizatorzy poprosili ich, żeby nie startowali, a żeby zostali jurorami. Jak wam dołożymy obowiązków związanych z konkursami i forum, cieniutko zapiszczycie ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim konkursie było dośc dobrze tzn. bez oszustwa. Redakcji spodobał się kibel i tyle bez dyskusji ;D No a jak Hut napisał, że zamierzają zrobi coś z sposobem zaniżanie ocen to pozostaje tylko uwierzyć redakcji i czekać no to kiedy to zrobią i zobaczyć co będzie dalej z konkursami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...