Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Divico

Rozwiązany: Brak rozdzielczości

Polecane posty

Witam

Problem jest taki, że nie mam możliwości ustawienia rozdzielczości 1920x1080

post-1162533-0-74270200-1452007360_thumb

Jak widać na screenie pokazuje mi "Rodzajowy monitor inny niż PnP" kiedy podłącze go do płyty głównej wszystko pięknie działa - pokazuje model monitora i jest upragniona rozdzielczość. Wszystkie sterowniki do karty graficznej są aktualne. Model monitora to BenQ GW2255, a karty graficznej Radeon R9 380.

Znalazłem również temat z tym samym problemem z 2012, ale nie do końca rozumiem jak został rozwiązany tam problem http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=177208

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj sterownik od monitora.U mnie na sterowniku amd i win10 bez sterownika(LG system nie rozpoznawał monitora a ster karty rozpoznał) w panelu pokazywał monitor standardowy PnP a w amd LG Ultrwide mimo braku sterów(LG) po wgraniu od LG pokazuję w systemie już LG Ultrawide(displayport) bez PnP więc ster powinien wszystko załatwić i powinny być rozdzielczości do wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, ale teraz obraz mi się cały lekko "trzęsie", a częstotliwość odświeżania zmieniła mi się na 25/29/30 z przeplotem(?), a wcześniej była 60. No i w polu monitor nadal nie ma modelu chociaż we właściwościach jest model. Ktoś wie jak temu zaradzić?

post-1162533-0-11679900-1452087773_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprwadziłbym na innym kablu.

Jeśli nie zadziała, to w obecnych sterownikach można ręcznie dodefiniować brakującą rozdzielczość, ale to wymaga nieco kombinowania i jeśli problemem jest kabel, to może to nie pomóc, więc lepiej zacząć od kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt lepiej sprawdzić bo coś się dzieje z kablami w tym nr cd action jest test monitorów pisali i sami byli zdziwieni czemu niektóre kable nie chciały współpracować z niektórymi monitorami chodzi o DP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam kabel VGA podłączony do przejściówki DVI-I Dual Link spróbowałem podłączyć inny VGA nadal się wszystko trzęsie. Mam kupić cały kabel DVI?

^2up Rozdzielczość już jest, ale obraz się trzęsie.

Czy jest możliwość, że źle zainstalowałem sterowniki albo były przestarzałe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Kablu DVI-D DualLink@60Hz i starym Radeonie 4850HD musiałem włączyć w sterowniku "Ustawienia biblioteki OpenGL- potrójne buforowanie(synchronizacje pionową) bo miałem fale przy przewijaniu na białym tle było to widoczne po tym problem zniknął.Na D-Sub starym monitorze tego nie miałem efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...