Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goliat

Rozwiązany: Windows 10 - czy warto zainstalować?

Polecane posty

Zauważyłem, że po aktualizacjach mam możliwość pobrania Windows 10. Zastanawiam się jakie będą konsekwencje tego działania, czy np. zostanie zmuszony do instalacji sterowników, gier, czy też przydatnych programów użytkowych od nowa?

Wiem, jak wygląda kwestia DRM gier w przypadku tego systemu, ale są jakieś inne niemiłe zdarzenia, na jakie warto zwrócić uwagę? A poza tym, co się stanie, jeśli system będzie miał awarię i trzeba będzie go przeinstalować, czy będę miał możliwość wtedy przeniesienia się do dziesiątki?

Proszę was o doświadczenia z tą aktualizacją, bo chcę wiedzieć, w co się pakuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na kompa. Musisz szybko nad czymś popracować. Nagle przed oczami pojawia się komunikat, że aktualizacja jest dostępna. Wkurzasz się i wywalasz komputer za okno, bo w Win10 nie ma opcji: przypomnij za 4 godziny i przez pół godziny nie możesz korzystać z komputera bo się aktualizuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phatee

Co ty za androny pleciesz? Ja używam Windowsa 10 od początku i mogę spokojnie w ustawieniach ustalić wszystko dotyczące aktualizacji. Trzeba tylko chwilę posiedzieć nad tym.

Co do Windows 10 nie mam z nim żadnych problemów. Parę gier gryzło się z nim na początku, ale teraz wszystko jest w porządku. Windows 10 włącza się w 5 sekund i od razu możesz działać (tzn. jak programy Ci komp powczytuje, ale to też szybko następuje). Nic nie musisz instalować od nowa. Na Steam sprawdzasz co najwyżej spójność plików i wszystko hula, jak należy.

Co do DRM to inne systemy też to weszło, więc nie ma sensu brać to pod uwagę w tym momencie.

Najlepiej znajdź instalkę w formie pliku iso., i nie będziesz miał problemu z awariami (można go znaleźć na stronie MS lub pokrewnej). Zgrywasz na płytkę i masz z instalatorem święty spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restartować sam z siebie się nie restarcie - zresztą, jak kogoś irytują aktualizacje (i ich czas), to wyjście (skrócenie czasu) jest w sumie proste i znane - SSD.

Kreator upgrade'u informuje cię lokalnie o niekompatybilnym oprogramowaniu i raczej nie powinno być problemów z typowym softem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji w Windows 10, to jedyną opcją na ich zastopowanie jest wyłączenie usługi Windows Update. Samo odroczenie w opcjach nie da nic, bo Windows ma to ustawienie kompletnie gdzieś - tak przynajmniej było w moim przypadku na dwóch komputerach. Z Windows Defenderem jest tak samo - można go wyłączać do woli, a za jakiś czas i tak się sam włączy z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restartować sam z siebie się nie restarcie

Restartuje się sam. Tzn. wyrzuci Ci komunikat, że musi się zrestartować i czy chcesz zrestartować teraz, czy zapisać pracę i zrestartować o wskazanej przez niego godzinie (po 15 minutach). W jednym i drugim przypadku zrobi restart bez dodatkowych pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np wróciłem do Windows 7 bo gry mi działały słabiej a do tego występował tzw screen tearing mimo włączonego vSync. Po powrocie do Win7 wszystko działa bez problemów.

Może kiedyś wrócę do 10 ale poczekam, aż bedzie wystarczająco długo na rynku aby sterowniki i gry działały jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...