Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mój problem polega na tym że gdy gram w większość gier, co kilkanadziesiąt sekund mam spadek fps z powiedzmy tych 50-60 na aż kosmiczną liczbę 2-3, oczywiscie to trwa tylko (naszczęście) 5 sekund, lecz po kolejnej chwili znów to samo. Problem zaczął występować już dawno, lecz nie ma go np w Gothic 3 a pojawia się w Skyrim - Deus Ex (tak, z cda wink_prosty2.gif ) i co najbadziej mnie dziwi , w tak starej grze jak Half-Life : Opposing Force.

W stresie mam takie temp.:

procesor : 69 *C

grafika : 56 *C

płyta główna : 63 *C

Po czyszczeniu kompa, nic się nie zmieniło. Sterowniki mam najnowsze, poniżej specyfikacja kompa :

AMD Athlon 64 X2 6400+ - 3.2GHz

NVIDIA Geforce 550ti 2gb ram

2 Gb ramu

ASUS M2N-MX-SE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do bani, a procesor jest trochę za ciepły. Wcześniej też tak miałeś, ale nie można wykluczyć, że poprzedni procesor też się grzał i przykładowo nawala chłodzenie. Podaj jeszcze S.M.A.R.T. dysku (możesz np. skorzystać z programu HD Tune, znajduje się w zakładce Health), jeżeli w nim będą nieprawidłowości, to już zupełnie nie będzie wiadomo w czym tkwi problem. =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ty to zawsze musisz z tą obudową... =) acz nie uważam, że także musisz się na pewno mylić, tylko owa raczej należy do mniejszych czynników, które mogą powodować przegrzanie procesora (żebym był dobrze zrozumiany - oczywiście kiepska obudowa może powodować wzrost temperatur, jednak zwykle nie na tyle, iż z tego - jednego - powodu nastąpi przegrzanie, zresztą najmniejszym problemem jest sprawdzenie, jak przedstawiają się temperatury przy otwartej), ponadto zauważ jaka jest temperatura karty graficznej (niska), jeśli byłaby to wina tylko obudowy, to i owej temperatura byłaby wyższa.

@kuba8835

26885 błędów CRC i 17379 błędów zapisu (które mogą wynikać z tych pierwszych), czyli - tak jak wieszczyłem (niestety jestem wielkim czarnowidzem, natomiast jasnowidzem już nie ;)) dysk staje się także podejrzanym (zasilacz dodatkowo bardziej poniekąd też). Być może czeka Cię wiele podmian podzespołów (jeśli chcesz dojść do "clou" problemu domowym sposobem). Na razie proponuję wymianę kabla SATA (od dysku), względnie dodatkowo - jeżeli masz taką możliwość - i podmianę zasilacza na próbę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w życiu co najmniej 2 komputery w typowo marketowych iboxach czy tracerach w których jakiegokolwiek przepływu powietrza brak i nawet dobry cooler na procesorze nie pomagał, to że karta się nie grzeje to nic nie znaczy bo z kartą też nie było problemów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale czy jeśli brać to na logikę, to nie sądzisz, że powinna także wzrosnąć temperatura innych podzespołów (badziewna obudowa musi wpływać na ogólny wzrost temperatur, a nie tylko procka)? =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, jaką masz obudowę? Jeżeli także iboxa to nie dziwie się że komputer się grzeje.

iBox ma beznadziejne zasilacze, ale akurat obudowy aż tak tragiczne nie są. Nie jest to może nic wybitnego, ale też nic co należy bezwzględnie tępić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina obudowy to nie jest, gdyż komputer stoi otwarty od kilku miesięcy (tak , właśnie dlatego że była wysoka temperatutra wczesniej :D ) Myślałem nad zakupem jakiegoś porządnego chłodzenia, gdyż to stare boxowe też może nie wyrabiać. Lecz w obecnej chwili żadne wymiany części nie wchodzą w grę, bo każdy grosz leci na telefon (naprawa sporo kosztuje). Jeszcze za tydzień podmienie zasilacz od znajomego i wtedy sprawdzę czy to jego wina, jeśli tak to za miesiac czeka mnie kolejna inwestycja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...