Jump to content

Recommended Posts

Mój problem polega na tym że gdy gram w większość gier, co kilkanadziesiąt sekund mam spadek fps z powiedzmy tych 50-60 na aż kosmiczną liczbę 2-3, oczywiscie to trwa tylko (naszczęście) 5 sekund, lecz po kolejnej chwili znów to samo. Problem zaczął występować już dawno, lecz nie ma go np w Gothic 3 a pojawia się w Skyrim - Deus Ex (tak, z cda wink_prosty2.gif ) i co najbadziej mnie dziwi , w tak starej grze jak Half-Life : Opposing Force.

W stresie mam takie temp.:

procesor : 69 *C

grafika : 56 *C

płyta główna : 63 *C

Po czyszczeniu kompa, nic się nie zmieniło. Sterowniki mam najnowsze, poniżej specyfikacja kompa :

AMD Athlon 64 X2 6400+ - 3.2GHz

NVIDIA Geforce 550ti 2gb ram

2 Gb ramu

ASUS M2N-MX-SE

Edited by kuba8835
Link to comment
Share on other sites

Zasilacz do bani, a procesor jest trochę za ciepły. Wcześniej też tak miałeś, ale nie można wykluczyć, że poprzedni procesor też się grzał i przykładowo nawala chłodzenie. Podaj jeszcze S.M.A.R.T. dysku (możesz np. skorzystać z programu HD Tune, znajduje się w zakładce Health), jeżeli w nim będą nieprawidłowości, to już zupełnie nie będzie wiadomo w czym tkwi problem. =]

Link to comment
Share on other sites

@up

Ty to zawsze musisz z tą obudową... =) acz nie uważam, że także musisz się na pewno mylić, tylko owa raczej należy do mniejszych czynników, które mogą powodować przegrzanie procesora (żebym był dobrze zrozumiany - oczywiście kiepska obudowa może powodować wzrost temperatur, jednak zwykle nie na tyle, iż z tego - jednego - powodu nastąpi przegrzanie, zresztą najmniejszym problemem jest sprawdzenie, jak przedstawiają się temperatury przy otwartej), ponadto zauważ jaka jest temperatura karty graficznej (niska), jeśli byłaby to wina tylko obudowy, to i owej temperatura byłaby wyższa.

@kuba8835

26885 błędów CRC i 17379 błędów zapisu (które mogą wynikać z tych pierwszych), czyli - tak jak wieszczyłem (niestety jestem wielkim czarnowidzem, natomiast jasnowidzem już nie ;)) dysk staje się także podejrzanym (zasilacz dodatkowo bardziej poniekąd też). Być może czeka Cię wiele podmian podzespołów (jeśli chcesz dojść do "clou" problemu domowym sposobem). Na razie proponuję wymianę kabla SATA (od dysku), względnie dodatkowo - jeżeli masz taką możliwość - i podmianę zasilacza na próbę.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem w życiu co najmniej 2 komputery w typowo marketowych iboxach czy tracerach w których jakiegokolwiek przepływu powietrza brak i nawet dobry cooler na procesorze nie pomagał, to że karta się nie grzeje to nic nie znaczy bo z kartą też nie było problemów :)

Link to comment
Share on other sites

Podstawowe pytanie, jaką masz obudowę? Jeżeli także iboxa to nie dziwie się że komputer się grzeje.

iBox ma beznadziejne zasilacze, ale akurat obudowy aż tak tragiczne nie są. Nie jest to może nic wybitnego, ale też nic co należy bezwzględnie tępić.

Link to comment
Share on other sites

Raczej wina obudowy to nie jest, gdyż komputer stoi otwarty od kilku miesięcy (tak , właśnie dlatego że była wysoka temperatutra wczesniej :D ) Myślałem nad zakupem jakiegoś porządnego chłodzenia, gdyż to stare boxowe też może nie wyrabiać. Lecz w obecnej chwili żadne wymiany części nie wchodzą w grę, bo każdy grosz leci na telefon (naprawa sporo kosztuje). Jeszcze za tydzień podmienie zasilacz od znajomego i wtedy sprawdzę czy to jego wina, jeśli tak to za miesiac czeka mnie kolejna inwestycja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...