Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elosa

Dwa windowsy na 2 różnych dyskach na 1 komputerze ?

Polecane posty

Czyli, że wkładasz płytkę do napędu i instalator nie startuje tylko normalnie System się ładuje? Musisz ustawić napęd jako pierwsze urządzenie w boot device menu, a dysk twardy jako drugie. Wtedy komputer będzie startował z płyty. A więc wejdź do biosu i szukaj opcji Boot sequence, first/second boot device, lub coś w ten deseń, poszukaj w zakładce advanced bios features. Można to zrobić również przy pomocy skrótu klawiszowego, ale to zależy jaką masz płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Ja mam inaczej. Ja mam odpalonego XPka i wtym czasie wkladam płytkę do napedu. Wyświetla sie menu i mam do wyboru 3 dyski na których chce zainstalować. Na 2 pozostałych mogę ale na 3 już nie bo coś że jest nie zbootowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mówimy tu o dyskach fizycznych, czy o partycjach? Jeśli o partycjach, to ta ostatnia partycja jest partycją podstawową, czy dyskiem logicznym?

Druga rzecz - nie instaluj Windowsa 7 z poziomu XPka, lepiej jest zmienić kolejność bootowania i uruchomić instalator z pominięciem OSa (czyli po prostu zbootować z płyty instalacyjnej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o 3 dyskach fizycznych. Kolejno: 120gb; 60gb; 40gb. Chodzi mi o to że ja mam aktualnie tylko Xpka zainstalowanego. I chcę zainstalować 7. Więc wkładam płytkę i próbuję zainstalować. Na 2 pierwszych dyskach mogę. Jednak ja chce na tym 3. Jednak jest to nie możliwe. Może przytoczę dokładnie co tam pisze:

Windows cannot be installed to this hard disk space. Windows must be installed to a partition formatted as NTFS.

Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o 3 dyskach fizycznych. Kolejno: 120gb; 60gb; 40gb. Chodzi mi o to że ja mam aktualnie tylko Xpka zainstalowanego.

Windows cannot be installed to this hard disk space. Windows must be installed to a partition formatted as NTFS.

Partycja docelowa jest sformatowana z systemem plików NTFS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trafił się problem. Coś podczas instalacji nie pykło i cały system się nie zainstalował. Dysk jest pusty a przy starcie mam wybór Windowsa Xp i 7. Przy wyborze 7 nie działa. Czy da się ustawić żeby automatycznie ustawiało XPka? I w ogóle jak usunąc rejestry 7-ki ?

@edit

To znaczy źle sie wysłowilem.

Chcę aby nie było do wyboru 7 i mozna było od nowa zainstalować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ponowić próbę instalacji, to nic nie musisz robić. Po prostu instaluj. Windows 7 i tak wgra swój bootloader. W najgorszym przypadku będziesz musiał usunąć nadmiarowy system z listy, co je dużo łatwiejsze niż przywracanie bootloadera Windowsa XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...