Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bulion1993

Restart komputera

Polecane posty

Mam następujący problem. Komputer restartuje mi się podczas przeglądania neta ( Mozila, Opera). Czasem następuje tylko crash przeglądarki, czasem całkowity restart PC. Dodam, że w grach nie ma tego problemu ( LoL, Battlefield BC2). Do tego doszło to, że kilka dni temu zainstalowałem Avasta na darmowej licencji trwającej 365 dni, a dziś uraczył mnie komunikat, że licencja wygasła. Nie wiem co robić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zainstalowałem Avasta na darmowej licencji trwającej 365 dni, a dziś uraczył mnie komunikat, że licencja wygasła

Pomijając kwestię "Avast jako antywirus", jeśli dobrze pamiętam wymaga on rejestracji. Jeśli jej nie dokonałeś, to stąd ten komunikat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za czas oczekiwania na odpowiedź ale pobyt w szpitalu skutecznie pozbawił mnie internetu.

Specyfikacja PC'a:

Płyta główna: Asus M2V TVM

Zasilacz Mode Com Feel II-350 ATX

Procesor : Athlon 64 X2 AM2 6000+

Karta graficzna: Radeon HD4550

System: Windows XP Profesional

http://imageshack.us/f/59/beztytuuykqy.jpg/ screen z programu CPUID HWMonitor zaraz po uruchomieniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedawnym restarcie uraczył mnie komunikat, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Kliknąłem, żeby zobaczyć raport i jest to coś takiego :

BCCode : 10000050 BCP1 : 8000000C BCP2 : 00000000 BCP3 : BA414B65

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Nie wiem, czy to coś pomoże ale warto o tym wspomnieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@update

Teraz do objawów doszedł jeszcze brak dźwięku na który pomaga tylko reset kompa. Nie dało się sprawdzić czy dźwięk jest w grach, bo żadna nie chciała się uruchomić. Panel sterowania też odmówił posłuszeństwa. Restarty i crashe przeglądarki występują nadal. Dziwne jest to, że jeszcze ani razu nie było restartu podczas gry ( a Bad Company 2 trochę zasobów zużywa)

@EDIT

Żeby było jeszcze "fajniej" przy ostatnim restarcie wyskoczyło mi okienko "BIOS recovery"

Coś takiego: http://www.xbitlabs.com/images/mainboards/asus-p7h55d-m-evo/bios_restore.png tylko że u mnie cały czas było: checking for cd-rom CD-Rom not found

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jeszcze "fajniej" przy ostatnim restarcie wyskoczyło mi okienko "BIOS recovery"

Bez paniki. Po pierwsze przywróc ustawienia biosu do domyślnych.

Czy te objawy masz też w trybie awaryjnym? Czy masz kopię rejestru lub punkt przywracania? Jak tak użyj ich. Jak nie to pierwsze co zrób to sprawdź dysk(i) Scan diskiem -> Prawy klik na ikonie dysku -> Właściwości -> Narzędzia -> sprawdź. Zaznacz aby automatycznie naprawił błędy i jeśli wyskoczy monit że system może sprawdzić dysk przy następnym uruchomieniu zaznacz to. Dla pewności że z systemem na 100% jest dobrze, wpisz polecnie sfc /scannow w Menu Uruchom. Polecenie to sprawdzi zgodność plików systemowych i tym samym wykluczysz np. uszkodzenie ważnych plików.

Teraz tak: odinstaluj używaną przeglądarkę, oczyść system Oczyszczaniem dysku i wybranym programem, polecam CCleaner. Sprawdź o co chodzi z tym Avastem, u mnie ten program rozjechał swojego czasu system, musiałem go usunąć a latami pracowałem z nim bez problemów. Jeśli chcesz możesz go usunąć a zainstalować np. Malware Anti Malware co jest nawet wskazane a zainstalujesz go na nowo jak system będzie pracował stabilnie.

Pobierz program AdwCleaner i wybierz opcję Szukaj. Plik log wrzuć na forum.

Koniecznie sprawdź czy nie masz czegoś podejrzanego uruchamianego wraz ze startem systemu. Odwiedź msconfiga i sprawdź pozycje autostartu, zostaw tylko to co potrzebne, reszte odznacz,

Czy Internet Explorer działa czy system też się na nim restartuje? Jeśli nie to wina leży po stronie twojej głównej przeglądarki a raczej dodatków do niej.

Sprawdź też zapisy w dzienniku systemowym i podaj co tam się niezgadza.

Napisz czy coś się zmieniło, będziemy myśleć dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk sprawdzony i oczyszczony, avast usunięty, Chrome usunięty, zainstalowana Opera ( nie mogłem pracować na IE)

Log z AdwCleaner

# AdwCleaner v2.115 - Log utworzony 21/03/2013 o 15:35:18

# Aktualizacja 17/03/2013 przez Xplode

# System operacyjny : Microsoft Windows XP Dodatek Service Pack 3 (32 bits)

# Użytkownik : Bulion2 - B-F0A0EF4DB4D94

# Tryb uruchomienia : Normalny

# Ścieżka : C:\Documents and Settings\Bulion2\Moje dokumenty\Downloads\adwcleaner.exe

# Opcja [szukaj]

***** [usługi] *****

***** [Pliki / Foldery] *****

***** [Rejestr] *****

Klucz Znaleziono : HKCU\Software\Softonic

***** [Przeglądarki Internetowe] *****

-\\ Internet Explorer v8.0.6001.18702

[OK] Rejestr w porządku.

-\\ Opera v12.14.1738.0

Plik : C:\Documents and Settings\Bulion2\Dane aplikacji\Opera\Opera\operaprefs.ini

[OK] Plik w porządku.

*************************

AdwCleaner[R1].txt - [1087 octets] - [21/03/2013 14:06:01]

AdwCleaner[R2].txt - [817 octets] - [21/03/2013 14:13:03]

AdwCleaner[R3].txt - [876 octets] - [21/03/2013 14:44:40]

AdwCleaner[R4].txt - [946 octets] - [21/03/2013 15:35:18]

AdwCleaner[s1].txt - [381 octets] - [21/03/2013 14:45:12]

########## EOF - C:\AdwCleaner[R4].txt - [1064 octets] ##########

Ostatnio zamiast natychmiastowych restartów mam blue screeny tego typu:

http://imageshack.us...image0006x.jpg/

http://imageshack.us...image0007e.jpg/

http://imageshack.us...image0008l.jpg/

http://imageshack.us...image0009d.jpg/

Dodam, że problem występuje podczas przeglądania internetu ( nasila się podczas pobierania), czasem w stanie spoczynku (rzadko ale się zdarza) i NIGDY podczas gry

PS. Podczas próby odpowiedzi BS obejżałem z 8 razy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Komunikaty są niepokojące, możliwe że jest coś nie tak z pamięcią RAM. Ile jej masz w komputerze? To jeden moduł czy dwa? Jak dasz radę zrób testowanie pamięci operacyjnej programem memtest86+ (uwaga - trzeba go wypalić na CD i uruchomić z jego pomocą system). Nie da się również wykluczyć problemów z kartą graficzną oraz procesorem. Sprawdź najpierw pamięc, nie zaszkodzi wyjęcie pamięci, przeczyszczenie jej i slotu oraz zamiana miejscami. Jeśli test pamięci skończy się pomyślne, w trybie awaryjnym odinstaluj sterownik karty graficznej i zainstaluj go ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram mam 2 GB po 1 GB na kość ( wyciągne je dziś, oczyszcze i zamienie miejscami), procesor niedawno był wymieniony. Podejżewam, że to może być też wina BIOS'u bo musiałem go zaktualizować ( starsza wersja nie rozpoznawała nowego procesora) a że nie jestem pr0 w tej dziedzinie to mogłem coś uszkodzić.

Screen ze S.M.A.R.T'a : http://imageshack.us/f/46/beztytuuxpm.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 relokowanych sektorów i 277 błędów CRC nie wygląda za fajnie. Zgraj z tego dysku wszystkie istotne dane.

Następnie wymień kabel łączący dysk z płytą główną na nowy i sprawdź, czy to coś pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...