Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amdarel

Problemy z uruchomieniem komputera

Polecane posty

Witam.

Dziś doświadczyłem (dwukrotnie) dziwnych problemów z uruchomieniem komputera. Po uruchomieniu słychać było dziwne "pykanie", po czym pisk charakterystyczny dla błędów komputera (np. przy wciskaniu zbyt wielu klawiszy). System w ogóle nie chciał się uruchomić, a na monitorze nie pojawiał się nawet ekran ładowania czy biosu.

Po parokrotnym resecie komputer uruchomił się normalnie (w obu przypadkach) i do zakończenia sesji działał bez zastrzeżeń. Dodam także, że ok tygodnia temu wymieniłem dysk na nowy.

Wiem, że piszę bardzo ogólnikowo, ale więcej symptomów nie doświadczyłem. Ma ktoś z was jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele - od najbardziej prostych, czyli wciśnięciu zacięciu się przycisków na klawiaturze (rzadkość), przez typowe - problemy przy podłączeniach i połączenia sprzętu z MB, po problemy z samym sprzętem. Sprawdź na początek, czy wszystko jest dobrze podłączone - wyjmij RAM i włóż z powrotem, podobnie jak kartę grafiki (jeśli to nie problem) i tym podobne, a przy okazji sprawdź, czy wszystko jest kabelkami dobrze podłączone i czy nic przez przypadek nie odłączyłeś, gdy wymieniałeś dysk, ale to mało prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tak późną odpowiedź.

Konfiguracja komputera:

Procesor: Core 2 Duo E6750@ 2666MHz

Płyta: Gigabyte P35-DS3L

Ram 2x1 GB DDR2-SDRam

Grafika: GF 8800GT

Dysk: Western Digital WD10EALX

Zasilacz był zmieniany ok roku temu przez znajomego. Niestety nie umiem podać nic poza nazwą PFC która na naklejce zasilacza.

Kabelki są dobrze podłączone. Schemat powtarza się ten sam: pierwsze uruchomienie to opisane wyżej objawy. Gdy po tych dźwiękach wcisnę reset drugie uruchomienie przebiega już zupełnie normalnie. W przypadku resetów/ponownych uruchomień w tracie działania komputera problemy nie występują.

System instalowany był półtora tygodnia temu (nowy dysk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...