Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamiladam

Jaki antywirus?

Polecane posty

Ja tez polecam albo COMODO, albo Nortona. Sam od kilku lat korzystam wlasnie z Nortona i infekcji w tym czasie nie mialem ani jednej. Z tych dwoch pewnie wybralbym COMODO, ale juz sie przyzwyczailem do tego, ze co roku sciagam sobie najnowsza wersje Nortona i korzystam z niego za darmo. A ze tak jak napisalem wczesniej przez te 4-5 lat Norton mnie jeszcze nie zawiodl, to na sile przesiadac sie na inny program antywirusowy nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam mieć włączone dwa antywirusy jednocześnie. Bardz one obciążają system, iwem to po własnych doświadczeniach. A ze swojej strony polcecam darmowy Avast Antywirus w wersji 7.0, zaś z płatnych opcji antywirus Kaspersky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam COMODO i działa lepiej niż AVG którego miałem wcześniej (wcześniej połączyłem AVG z bodaj coś od kasperskiego, jakiś trail czy coś takiego i musiałem robić format kompa.. ) Wracając, COMODO jest bardzo "przyjemny", łatwo się zaznajomić i co najważniejsze działa jak powinien. Co do obciążenia PC, nie widziałem aby on jakoś obciążał PC w widoczny sposób a mój "piec" nie jest za dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym uzasadnisz polecenie Avasta?

Mnóstwem flase positive'ów?

Praktycznie zerowym wykrywaniem wirusów?

Czy brakiem podstawowej ochrony typu firewall, HIPS?

Avast jest dobrym darmowym antywirusem, miałem go przez jakiś czas i ani tony false-alarms nie miałem, ani na wirusy nie narzekałem

Temat jest o antywirusie, nie o pakiecie ochrony, więc trzeci argument jest kompletnie nie na temat.

Jak to coś wykryje jakiegoś wirusa, to można świętować.

A to niby czemu ?

MSE jest jednym z najlepszych darmowych antywirusów, w dodatku nie ma wersji płatnej (pomijam EPP, bo to kompletnie inny kaliber).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nortona, unikam wszystkich aplikacji firmy Symantec od dawna, bo w młodym wieku ich RegCleanerem uwaliłem Windę, a wtedy był płacz i zgrzytanie zębów.

AVG parę lat temu był całkiem niezły, lecz miał dość irytujący system reklam. Nie wiem jak sprawa ma się teraz. Do niego dobrym zestawem był Sygate Personal Firewall i Spybot - Search and Destroy.

Teraz w zasadzie ograniczam się do pakietu COMODO. Istotny jest inteligentny użytkownik z dobrym wsparciem rezydenta (jak np. Defence+ z ich pakietu). Nie wiem, czy inne są dokładniejsze, ale nic nie cieszy oka jak komunikat "aplikacja wordpad.exe próbuje zainstalować globalne przechwytywanie do dwmapi.dll". :)

Uważam, że soft antywirusowy nie jest niezbędny, czasem szkoda cennych zasobów, a zasada nie ściągania/otwierania podejrzanych plików całkiem skutecznie ogranicza ryzyko złapania wirusa, no ale wiadomo - strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Pozdrawiam

DZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast jest dobrym darmowym antywirusem, miałem go przez jakiś czas i ani tony false-alarms nie miałem, ani na wirusy nie narzekałem

Temat jest o antywirusie, nie o pakiecie ochrony, więc trzeci argument jest kompletnie nie na temat.

Cóż, widać Ty na wirusy nie narzekałeś, tyle, że jakoś ludzie używający go, szukają nim, nic nie znajdują, a tu nagle - bum, użyli malwarebytes/dr.web/cce i wyskakuje im mnóstwo wirusów. Ja też tak miałem, jak czyściłem kompa z zainstalowanym Avastem, oraz u siebie, po Avast IS.

No i jeszcze jedno pytanie - czy to, że w nazwie tematu jest napisane "antywirus", znaczy że HIPS (który jest zawarty w Comodo Antyvirus) działać nie będzie?

MSE jest jednym z najlepszych darmowych antywirusów, w dodatku nie ma wersji płatnej (pomijam EPS, bo to kompletnie inny kaliber).

Co z tego, że nie ma wersji płatnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno pytanie - czy to, że w nazwie tematu jest napisane "antywirus", znaczy że HIPS (który jest zawarty w Comodo Antyvirus) działać nie będzie?

W związku z tym, że napisane jest "antyiwrus", chodzi o... antywirus. Antywirus comodo jest akurat gorszy od MSE, a porównywalny do avasta (comodo ma strasznie dziwny silnik heurystyczny), ale firewall comodo jest dobry.

użyli malwarebytes/dr.web/cce i wyskakuje im mnóstwo wirusów

To może być spowodowane wieloma czynnikami, generalnie wejście jednego wirusa = wejście nieskończonej liczby wirusów (jedna podmianka w rejestrze i hulaj dusza).

Co z tego, że nie ma wersji płatnej?

Generalnie tyle, że mając darmową wersję antywirusa, który ma swoją wersję płatną, dostajesz jakiś półprodukt, nie masz pełni wsparcia. Przy MSE czegoś takiego nie ma. Co więcej MS naprawdę dba o silnik jak i bazy wirusów MSE, bo... MSE zbiera informacje o infekcjach, i przekazuje je do centrali MS, gdzie to wszystko jest analizowane, a następnie przekazywane bazom danym... Microsoft End Point Protection, czyli komercyjnego antywirusa od MS przeznaczonego dla korporacji (jest zawarty w pakiecie administracyjnym razem z 6 innymi centrami obsługi). Tylko tak jak pisałem, to już jest inny kaliber i kompletnie inna półka cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Zasadniczo sprawa wygląda tak: jak długo użytkownik nie jest zagrożony na infekcję, tak długo soft zabezpieczający jest zbędny. A teraz, gdy pojawia się zagrożenie, to od użytkownika zależy, jakiej pomocy oczekuje. Są programy, które śledzą wszystko i zużywają cenne zasoby. Są programy, które śledzą tylko potencjalne miejsca infekcji. Są programy, które działają w tle i są takie, które wywalą na ekran tysiące komunikatów o tym, co się dzieje z systemem.

Każdy ma nieco inne preferencje, także trochę niepotrzebnie się licytujemy z różnymi programami, skoro nie wiemy, czego tak naprawdę chce OP.

Stąd teraz moje pytanie, kamiladam, czego oczekujesz od antywirusa? W jaki sposób wykorzystujesz Internet? Bardziej obawiasz się infekcji z pendrive'a, czy poprzez spreparowaną witrynę? Na ile znasz swój system? Czy może inaczej, na ile aktywnie potrafisz dbać o swój system i go zabezpieczać?

Pozdrawiam

DZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

@up

Polecasz instalować dwa antywirusy jednocześnie ? ciekawe...

"Compatibility


  • Perfectly Working with Other Antivirus, Provides Outstanding Protection to End Users."
    Przetestowałem z avast 7.0 nie było żadnych problemów z działaniem tych dwóch programów razem. Do tego dochodzi niskie zużycie zasobów systemowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki program polecacie Panowie do kompleksowej ochrony Win7 HP 64bit? Zależy mi na małym obciążeniu systemu (wykorzystanie chmury?)

Wcześniej używałem Avasta i gdyby nie zawirusowanie komputera pewnie dalej bym go używał :) System działał na nim stabilnie, nic się nie gryzło, ale jednak okazał się być nieskuteczny.

Teraz na drugim komputerze mam zainstalowane Comondo. Denerwuje mnie jego nadgorliwość, pyta się o zaufanie do oryginalnych gier, a do dzisiaj nie udało mi się z tym antywirusem zainstalować Diablo II (całość usuwa się po instalacji). Na lapku nie chcę mieć takich problemów, więc co instalować? Na innych forach polecają Avirę, tutaj widzę Kingsoft?

Jeśli firewall na Win7 jest skuteczny, to może coś bez jego obsługi/wyłączyć go w antywirusie, by odciążyć komputer?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

-> Sevard - Używam miesiąc te programy i na razie żadnych objawów gryzienia się tych konkretnych antyvir'ów nie zauważyłem.

-> Piecho3 - Jeśli zależy ci na chmurze to kingsoft antywiurus, avira także będzie dobrym rozwiązaniem

-> Hakken : te 2 antyviry może to głupie rozwiązanie ale nie szkodliwe. Ja też mogę tak stwierdzić: "dopóki nie zobaczę jakiegoś poważnego testu dowodzącego, że ten antywirus gryzie się i innym tego typu oprogramowaniem..."

Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią jasno: jeden antywirus > dwa antywirusy.

Może to i prawda, ale zanki na niebie i ziemi to dziwny argument. Lepsze by były jakieś testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...