Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eart

Rozwiązany: uTorrent laguje całą sieć

Polecane posty

Problem jest prosty uTorrent po włączeniu natychmiast freezuje mi neta, nie moge zalogować sie na xfire, team speaka itp. Strony czasami działają a czasami się ładują z 20 sekundowym opóźnieniem i to dość powoli. Z ciekawości podpoiłem laptop koleżanki pod mój internet i dzieje się to samo, natomiast u niej smiga wszystko git.

Nawet nie wiem czy nie poruszałem kiedyś tego tematu gdzieś przy okazji ale odpowiedzi nie dostałem.

Więc tak internet radiowy z anteny 5,6Ghz wygląda tak http://antenykierunkowe.pl/2011/11/22/ante...-4ghz-nz-fv-pn/

W środku jest jakaś płytka z systemem tkliwa do tego podłączany jakiś czip, wiem bo sam montowałem kiedyś takie anteny. I teraz czy możliwa jest jakaś blokada na samej antenie? Kolega ma tego samego net providera i torrenty mu nie lagują.

Próbowałem skonfigurować utorrenta ale nic to nie dało. Inne programy typu Azerus BitTorrent itp. działają identycznie. dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co pobiera tym programem to jego prywatna sprawa i nie powinno to nikogo obchodzić. Oczywiście panuje mentalność, że Torrent = Piractwo, Piractwo, Piractwo. Nie przeczę - w 90% przypadków tak jest. Ale jest też te 10%, które pobiera z Torrentów rzeczy legalne. Niektórzy to wpadają w jakąś PIRACKĄ paranoje.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to GamersHell, który oferuje pobieranie Zwiastunów, Łatek i Wersji Demonstracyjnych. I choćby właśnie ten serwis powoli przechodzi z tradycyjnych serwerów na system torrentowy.

-------------------------------------------

Nawet jeśłi pobiera nim nielegalne pliki, to się tym nie pochwalił, a pytanie dotyczyły działania SAMEGO PROGRAMU ;-) Więc wypadałoby pomóc. A nie już uprawiać herezje dotyczącą Piractwa ;-)

------------------------------------------

Co do problemu, to też tak mam. Od czasu do czasu uTorrent wiesza mi Neostradę, i muszę restartować cały modem. Jest to jednak problem symboliczny i rzadko się zdarza. Niestety nie wiem z czego wynika. A jak z innymi programami? Próbowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CriX - czyszczę rejestr regularnie, pliki tymczasowe też. Ściągam teraz np. z prędkoscią 330 kB/s pewien film instruktażowy. I strony działają w miare normlane natomiast xfire sie nie włączy nie zaloguje sę na żadną platformę gier. Np. Radia nie odpale internetowego o to też takie może ważne w winampie np. nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eart

Nie zauwazylem, zebym w swoim poscie Cie zaatakowal, wiec nie rozumiem dlaczego na moje pytanie nie potrafisz odpowiedziec kulturalnie i bez agresji.

@Graczdari91

O piractwie w swoim poscie nie wspomnialem, ale w takim przypadku dobrze jest wiedziec wiecej o tym, do czego taki program jest wykorzystywany, tym bardziej ze na necie zlosliwego oprogramowania raczej nie brakuje, prawda? Skoro ma problem i prosi o pomoc czy rade, to raczej nic dziwnego, ze staram sie uzyskac wiecej informacji, tak by miec pelny obraz sytuacji. Niestety, dosc agresywna odpowiedz autora tematu (z ktorej przy okazji wynika, ze brakuje mu wiedzy o tym czym jest opodatkowanie i o aktualnym ukladzie sil w polskim parlamencie) nie zacheca mnie, by mu pomagac w jakikolwiek sposob. Odnosze za to wrazenie, ze mamy tu do czynienia nie tylko z brakiem kultury, ale tez z prawdziwoscia przyslowia "Uderz w stol...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu - owszem. Autor tematu był mało kulturalny. Ale Ty za to swoim tekstem też nie pomagasz. Nie odniosłeś się to piractwa, ale tą wypowiedzią:

"A do czego wykorzystujesz te programy? O jakich plikach tu mowimy? "

Delikatnie coś zasugerowałeś. Tak między wierszami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie bawić w detektywa.

CriX - czyszczę rejestr regularnie,

To przestań. W krótszej perspektywie nie daje to nic, a w dłuższej spowalnia system (większa fragmentacja rejestru). Czyszczenie rejestru bez jego zdefragmentowania to bardzo zły pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jeśli masz na antenie walnięty dodatkowo jakiś chip może on robić za moduł ograniczający połączenia klientów P2P zmuszając cię tym samym do zrezygnowania z tego typu sieci. Mój dawny admin miał coś podobnego tylko na Mikrotiku. Spróbuj się skontaktować z ISP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...