Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Tajny Przekaz w 10/2011

Polecane posty

Wbrew pozorom ma sens i ten tekst na okladce ukrywa pewien przekaz, dodam ze dosc ironiczny.

Kto potrafi go rozszyfrowac - co mielismy na mysli puszczajac wlasne ten tekst. Bo nie jest to po prostu jakis surrealistyczny belkocik. Mozecie poguglac ale to chyba nie wystarczy, bo trzeba jeszcze umiec kojarzyc pewne fakty i byc troszke oczytanym w dosc specyficznej literaturze.

Ktos sie podejmie wyzwania - "jaki jest prawdziwy przekaz Tajnego Przekazu"?

Ew. moge ufundowac jakis mily prezencik-niespodzianke, za rozszyfrowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hameryki może nieodkryję, ale jest to chyba cytat z "Cyberiady" Lema -> czyżbyście szykowali dla nas CyberOlimpiadę ? :)

Nie wystarczy wiedziec skad to przekaz, trzeba go jeszcze UMIEC ZROZUMIEC. A skojarzenia, ze skoro "cyber" to moze "cyberpunk" wiec pewnie dadza Deus Ex III na plycie - zapomnijcie.

Ten przekaz adresowalem do nielicznych - i bystrych.

Kto podejme wyzwanie Actimela?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumieć, że cytat jest zapowiedzią następnej pełnej wersji w CDA? Skojarzeń można mieć tysiące. Każdy będzie interpretował ten krótki tekścik na różne sposoby.

Przekaz zawiera ukryty przekaz. Czego dotyczy to sie dowiecie jak rozszyfrujecie. O ile rozszyfrujecie. Trzeba tylko wiedziec jak go odczytac. I tu cala sztuka jest wlasnie.

Od razu mowie, ze proste skojarzenia sa bez sensu. To nie zgadywanka. To moj tajny przekaz do czytajacych tajne przekazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co napiszę wyda, się trochę dziwne ale zaryzykuję.

W opowiadaniu list którego częścią było to zdanie można było rozwiązać na 318 sposobów, a po dodaniu do siebie liter, i innych kombinacjach wychodziło hasło "Krucafiks" a w książce adresowej widniało nazwisko Krucafuks, więc żeby było wygodniej aresztowano właśnie jego bo uznano za błąd że jest i a powinno byc u.

Podsumowując ukryte przekazy i doszukiwanie, się w czymś na siłę sensu jest bez sensu :tongue:

Nie wiem jak to, się ma do samego pisma może po prostu koniec z ukrytymi wiadomościami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ukryte przekazy i doszukiwanie, się w czymś na siłę sensu jest bez sensu :tongue:

I to jest wlasnie moj tajny przekaz :)

Gratulacje dla wszystkich, ktorzy do tego doszli.

I ciesze sie, ze nie zajelo wam to duzo czasu.

:thumbsup::klaszcze:

Bardzo ciekawe, doprawdy nie trzyma się to kupy, z jakiej strony by nie spojrzeć sensu to nie ma, próbowałem przetłumaczyć czy coś lecz nic, pierwsza część teksty z drugą się nie "łączą" jak by.

@UP

Wydaję mi się że to raczej nie ta droga ;P Koniec z ukrytymi przekazami? Hmm szczerze mówiąc KARALUCH Z MŁĘKOCINA DOJECHAŁ SZCZĘŚLIWIE ALE SZAMBO ZGASŁO, nasuwa mi się myśl że dotąd wszystko szło bez problemów a teraz wygasło nagle? Cóż to moja jedyna myśl na tą chwile.

jakbys poczytal podlinkowane opowiadanie tobys zrozumial, ze robisz dokladnie to, czego nie powinienes. :) Nie doszukuj sie ukrytych znaczen tam, gdzie ich nie ma, bo otrzymasz jakies absurdy...

Tajne Przekazy beda, ale nalezy je traktowac z dystansem, jako zabawe i nie rozkladac kazdego slowa na drobne i szukac w nim dodatkowych znaczen.

A tak poza tym

Wesele masla sie nie odbedzie, bo zagwozdzono szlafmyce

Ciotke parowozu przetaczac na sznyclach

Kto ma albo nie ma, zawisnie pod obiema

Z agrestu poddanego torturom mozna wiele wycisnac

:)

Przekaz z tego prosty - czytajcie "Cyberiade" oraz "Bajki robotow" St. Lema a niezle sie ubawicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop przeczytał książkę podjarał się niesamowicie i oto mamy temat :trollface:

Ja tam do chlopow nic nie mam, jak lubia czytac Lema, to prosze bardzo.

A jesli do mnie pijesz, to moj osobisty egz. Cyberiady jest z autografem Lema i data znacznie wyprzedzaja narodziny wiekszosci z was. Do tego przeczytalem wiekszosc ksiazek Lema (spasowalem tylko przy niektorych traktach filozficznych) po kilka(nascie) razy.

Wiec daruj sobie takie protekcjonalne komentarze... Lem jest dla mnie wazny i tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...