Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NoNamePL

AMD Phenom II X3 720 BE - pytania

Polecane posty

Mam kilka pytań... Kolega mi powiedział że przy używaniu odblokowanego procka będę miał "niespodzianki" I twierdzi że mój proc z 4 rdzeniami @ 3,0 GHz ogranicza mi HD6870. Ja się z tym nie do końca zgadzam. I kolejna sprawa, bo uważa że Q9950 jest O WIELE lepsze od mojego phenoma =,= Proszę o odpowiedzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Rdzeń nie zawsze jest sprawny na przykład może działać niestabilnie itp.

2.na 3.0Ghz trochę może go ograniczać przydało by się trochę wyżej

3.Quady i Phenomy II są zbliżone zegar w zegar tzn Phenom II taktowany na 3Ghz jest podobny wydajnością Quadowi taktowanemu ~3GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Niespodzianka" jest taka, że odblokowany procesor (jeśli uda się go odblokować) może źle wskazywać temperatury lub mieć problemy ze stabilnością.

2. A w którym momencie ogranicza?

3. Q9950 - co to za procesor? Ostatni jaki znalazłem na stronie Intela ma numer 9650. I zapytaj kolegi ile to jest te "o wiele".

Chciałem podkręcić wyżej to mi Bluescreen'a wywaliło przy 3,2 GHz i 1,4 V

A zegary pamięci, NB i HT przed podkręcaniem zmniejszyłeś? Inna sprawa, ze lepiej najpierw podkręcać, a potem odblokowywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No przecież proc mi tak chodzi ponad pół roku bez problemów =,= A przy odblokowaniu temp. rdzeni wynosi 0

Nie wiem po co zmieniać pamięć, ht i nb bo:

1.Nie wiem zbytnio jak

2.To podkręcenie o tylko 400MHz

3.Poza tym jadę przez mnożnik

//Edit: Przy 3,2 GHz i 1,45V przez 15 minut w OCCT nie było problemów, ale komp się wyłączył bo temperatura była za duża...

@down: yojo2 mnie wyprzedził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt, nie zauważyłem, że to BE. Coś mi na oczy padło :smile:

Spróbuj lekko podbić napięcie procka, może uda Ci się przekroczyć te 3,2 GHz. Jakby nie wyszło, zrób taki numer - zablokuj ten czwarty rdzeń, podkręć mnożnikiem procka na maxa i odblokuj rdzeń

A przy odblokowaniu temp. rdzeni wynosi 0

No i masz "niespodziankę". Tak chłodny procek to rzadko spotykana rzecz. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...