Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guild Wars (1, 2)

Polecane posty

Szczerze? Nie mam pojęcia. Wchodząc do gry podając account number nadawany przy rejestracji także nie działa. Więc coś musi być na rzeczy.

Dostałem taką treść maila:

Someone -hopefully you!- has requested to change the email address associated with your Guild Wars account.

Need help or have questions about your Guild Wars account? Visit our support site: http://support.guildwars2.com/.

Thanks!

-The ArenaNet Team

Do linka nie wchodziłem, odczytałem go dopiero później, jak zorientowałem się, że nie mogę wejść do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gracie już kilka dni w GW2 co możecie powiedzieć o grze? Czy nie żałujecie 200 zł wydanych na tą grę? Czy level nie bije się za szybko? Jest co robić po osiągnięciu maksymalnego poziomu? Jak tam eventy? Nie powtarzają się zbyt często? Farmi się nieźle?

Generalnie, chciałbym wiedzieć jak najwięcej, gdyż wydanie takiej kwoty na grę dla osoby uczącej się jest dość sporym wydatkiem, dlatego chciałbym być pewien, że ta gra nie znudzi mi się za szybko, gdyż słyszałem wiele pochlebnych opinii, jednak w GW1 nie grałem..

Będę wdzięczny za poświęcony mi czas i odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak dla mnie najlepiej ulokowane 200 zł ostatnimi czasy biggrin_prosty.gif Wybaczcie - ponad 800 zł...

Levele nie biją się za szybko, ale nie wchodzą też za długo. Nie jest tak że musisz walczyć tydzień żeby wbić 1 poziom - a było już kilka takich głupot w kilku tytułach.

Po za tym gra nie ogranicza się do grindu na mobach. Świat jest żywy i cały czas jest co w nim robić. Twórcy naprawdę postarali się, żeby urozmaicić rozgrywkę. Od prostego tłuczenia mobków po etapy z zagadkami.

Dla przykładu - misje w których np. musisz przybrać formę jakiegoś zwierzaka i polować na króliki biggrin_prosty.gif

Inne to zbieranie przedmiotów porozrzucanych po okolicy, a do tego na przykład przeszkadzające ci króliczki biggrin_prosty.gif Jeśli cię podetnie to zje ci worek który akurat niosłeś.

Jest naprawdę spora liczba różnych misji.

Jest bardzo dobry poziom trudności - o ile z pojedynczym przeciwnikiem sobie poradzisz to już grupa może cię naprawdę zaskoczyć.

Podczas wracania do poprzednich lokacji jest coś takiego jak skalowanie twojego poziomu. Dzięki temu nie zabijasz wszystkiego od razu, a dzięki temu zabijanie mobków nie nudzi się.

Mamy masę itemów, które jak w GW1 nie wypadają raz na chiński rok. Skille które naprawdę fajnie wyglądają. Kilka genialnych ras do grania o unikatowy wyglądzie - dla każdego coś. Świetna fabuła.

Na razie tyle. Znikam do roboty więc niech ktoś inny się pojawi.

A no i oczywiście - ogromne, urozmaicone i przepiękne lokacje.

@DOWN

Dzięki - poprawione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]zagatkami[...]

Co wolisz? Pociąg włoski czy za gatki?

A tak na poważnie: ciężko powiedzieć jak jest na 80, ale z tego co ludzie mówią to jest chyba raczej gra nastawiona na pvp. Zresztą jak idziesz na pvp typu 8vs8 to masz od razu 80 lvl, odblokowane wszystkie skille i podstawowy set do pvp. Brzmi to może dziwnie, ale z drugiej strony jest balans, dzięki czemu każdy ma równe szanse, bo w pvp powinien się przecież liczyć skill, a nie epic gear.

Oprócz 8vs8 jest jeszcze World vs World. 4 wielgachne mapy, na których między-serwerowo ludzie się piorą o zamki, wieże i inne kluczowe miejsca na mapie, aby dostać więcej punktów, które przydzielane są co jakiś czas. Żeby nie było nudno, codziennie losowane są 2 inne serwery (poza tym na którym grasz), z którymi trzeba walczyć o wspomniane wyżej miejsca.

Nie wypowiem się na temat end-game pve, bo jeszcze tak daleko nie doszedłem, ale na 42 lvlu mam możliwość wejścia do jednej z dwóch instancji na 30 i 40 lvl. Byłem na razie tylko na tej na 30 i muszę powiedzieć, że poziom trudności jest strasznie wysoki. Stworki mają dużo hp i ściągają każdego na 2-3 hity, więc trzeba uważać. I bardzo dobrze, bo nie ma takiej sytuacji jak w WoWie, że każdy gra na pałe i insty przechodzą się same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie istnieje coś takiego jak endgame PvE. "Cała gra to endgame", że pozwolę sobie zacytować twórców. Po 80-tce możemy szukać materiałów do legendarnych broni, robić różne wersje dungeonów, questować w krainach, które wcześniej ominęliśmy (bo level skaluje w dół) i brać udział w eventach w krainach dla 80 poziomu. Więc szczególnie się to nie różni od tego, co robimy wcześniej (poza tym crafceniem legendarnych itemów). To nie jest MMO, w którym po osiągnięciu maksymalnego poziomu nagle gra zupełnie się zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano

właśnie zaopatrzyłem się w tą gierkę zachęcony licznymi filmikami na yt pokazującymi innowacyjność tej produkcji, na razie mój zapał do gry powstrzymuje pobierający się update (wygląda na to że waży 5gb, bo mam pobrane 500mb tj. 10%).

Na jakich serwerach gracie? Jakie klasy wybraliście i dlaczego? No i najważniejsze, co powiecie na organizację jakiejś wspólnej gildii? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja uważam że wymiatać można wszystkim jeśli ktoś potrafi używać swojej klasy choć nie w każdej grze jest to prawda, ale ważne jest żeby cieszyć się tym czym się gra a nie robić postaci bo ktoś powiedział że 'ta klasa wymiata' :).

Mi właśnie pobrał się update i b kombinować coś z rangerem / elementalem bo po prostu lubię takim czymś grać ale nie wiadomo czy nie skończy się na jakimś guardianie, szczególnie jak wszystkie spoko nicki będą zajęte :P

@Pablo min. wymagania to top pc z przed ~5/4 lat, wyszukanie tego w google zajmuje 2 sekundy no chyba że nabijasz posty, ale to nie ta sekcja :) Core coś tam duo i 2gb ram to pamiętam z pudełka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo tu masz minimalne wymaganie GW2:

  1. Procesor: Core 2 Duo 2.0 GHz / Athlon 64 X2
  2. Karta graficzna: 256 MB (GeForce 7800 / Radeon X1800 lub lepsza)
  3. System operacyjny: Windows XP Service Pack 2 lub nowszy
  4. Dysk twardy: 25 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na listę serwerów, dodali podział na narodowości (mocno wczas...). Full są 3 serwery amerykańskie, 1 EU i 3 niemieckie, troche mnie to wpędza w depresję :D No chyba że 50% graczy tych serwerów właśnie się dowiedziała że grają na niemieckim serwerze ^^

Nie mnie to oceniać ale uważam że to trochę strzał w kolano robić takie sztuczne podziały, teraz zaczną się dramaty i roszady bo ktoś będzie chciał koniecznie grać na 'krajowym' serwerze a ktoś inny wręcz przeciwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowym ostrym graniu w GW2 powiem tylko tyle i bez przesady: zastanawiałem się nad MoP (grałem w betę) a GW2. Kupiłem GW2 zachęcony zapowiedziami i gameplayami z bety Rocka, praktycznie moje obowiązki do dnia dzisiejszego zeszły na bok a nie jestem typem no lifa-gra bije to co widziałem w MoP na głowę i sprawia, że sni się po nocach. 200 zł niecałe kosztuje z przesyłką ale jeśli będą wybierali grę roku wydaje mi się, że ani d3 ani MP3 ani MoP nie dadzą GW2 rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że waży 5gb, bo mam pobrane 500mb tj. 10%

To jest procent obliczany chyba od ilości plików, a nie od ich wagi. Jak instalowałem grę tydzień temu to update ważył coś koło 2 GB. Procentami się nie przejmuj, bo u mnie w pewnym momencie od razu wyskoczyło 80% po 50%.

jakimi gracie klasami i jak wasze wrażenia

Na początku rozpocząłem human guardianem, ale gra nim była nudna jak zupa ogórkowa. Przedwczoraj zacząłem sylvari warrior i mimo że nie miałem czasu za dobrze się "ograć" tą postacią, to gra mi się dużo przyjemniej. W planach mam jeszcze jakiegoś thiefa zrobić, ale to później, jak będę miał więcej czasu na granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Full są 3 serwery amerykańskie, 1 EU i 3 niemieckie, troche mnie to wpędza w depresję biggrin_prosty.gif No chyba że 50% graczy tych serwerów właśnie się dowiedziała że grają na niemieckim serwerze ^^[...]

Polskiego serwera oczywiście nie ma... Dużo polaków z tego co widzę siedzi na blacktide, ale jest też sporo anglojęzycznych graczy i jak ktoś się coś zapyta na czacie po polsku, albo zareklamuje swoją gildię po polsku to od razu zaczyna się wielki flame.

Tworzenie podziału to wcale nie jest strzał w kolano, bo jak ktoś chce to zawsze może się przenieść na inny serwer. Na razie przenosiny są darmowe, a nawet jak będą płatne to będzie można zawsze kupić przeniesienie za walutę w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery mniej więcej podzielili na 3 części, niemiecką, francuską i bez podziału. Dziwne to bo 1) teoretycznie anglicy nie mają swoich sererów bo to są ogólnie EU, 2) realistycznie ile FR serwerów padnie po jakimś czasie? Aż tylu franków nie gra żeby zapełnili 1/3 serweró gry (niemcy może dadzą radę) 3) zamyka to w pewnym sensie te serwery przed innymi graczami, bo skoro to już oficjalnie serwer tej narodowości (plus nie wiadomo czy im go nie zlokalizują całkowicie za jakiś czas) to gracze z innych krajów nie mają tam czego szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo na serwerach English na global czacie należy pisać po angielsku. Jak tam sobie w party się piszę czy w gildi to inna bajka. Bodajże pisanie w innym języku jest jakimś tam wykroczeniem. Więc pamiętajcie, fajnie mieć narodowy język ale z tym jak z przyrodzeniem. To, że jest fajne i w ogóle nie usprawiedliwia wyciągania i machania wszędzie gdzie to możliwe. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. A mianowicie - czy warto w tej chwili kupować pierwszą część Guild Wars? Dużo jeszcze graczy można spotkać na serwerach, czy większość wyemigrowała do sequela?

Inna sprawa, że ludzie ludźmi, ale w grę można też grać solo, więc aż ciśnie się na klawiaturę pytanie - jak prezentuje się gra pod tym względem? Czy można powiedzieć, że to po prostu kawał dobrej, cRPGowej roboty, czy jednak siła produkcji leży we współpracy z innymi graczami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwójka jest o wiele lepsza od jedynki, walka jest bardziej dynamiczna, krainy są o wiele ciekawiej ukształtowane, a na planszy cały czas coś się dzieje. W jedynce to wszystko było statyczne. Poza tym wątpię żeby było tam wielu graczy. Co do expienia, to można i solo i w grupie. I to na wiele sposobów. Można tradycyjnie biegać i wypełniać zadania, można też odkrywać obszary czy opracowywać przedmioty z craftingu. Ja obecnie mam 74 poziom i bardzo rzadko potrzebowałem pomocy, ale w grupie też fajnie się walczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]czy warto w tej chwili kupować pierwszą część Guild Wars? Dużo jeszcze graczy można spotkać na serwerach, czy większość wyemigrowała do sequela?

Jeszcze przed wyjściem sequela w jedynce było mało graczy, a większość i tak tylko robiła achievementy, żeby odblokować sobie pierdoły w GW2, więc na pogranie na niższym lvlu niż 20 nie było co liczyć. Przypuszczam, że teraz sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

Jeżeli chodzi o granie solo to w sumie można, ale zbyt szybko się nudzi i najlepiej zaczynać od kampanii Nightfall, ponieważ tam dostajemy bohaterów, którzy są o niebo lepsi od zwykłych henchmanów. Bywają jednak dosyć trudne misje, gdzie nawet z nimi możemy mieć problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...