Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alaknar

Rozwiązany: SpinPoint F2 vs F3

Polecane posty

Witam,

Brat chce sobie kupić dysk twardy, znalazł fajną ofertę Samsunga SpinPoint F2. I tu moje pytanie - na forum bardzo polecacie F3, a mi się coś obija o mózg, że któraś poprzednia generacja Samsungów była badziewna i awaryjna. Mogło mi się jednak coś pochrzanić.

Jest sens kupować teraz SpinPoint F2, czy lepiej go olać i szukać F3?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie jest istotna. Chodzi mi o różnice między F2 i F3, a konkretnie - czy F2 jest znacząco gorsze od F3 i czy jest ryzyko nacięcia się na jakiś fabrycznie uszkodzony model (jak to miało niedawno miejsce z jedną serią Seagate'ów, bodaj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne oznaczenie dysku i jakie ma być jego zastosowanie. Jedyne Samsungi F2 jakie przychodzą mi do głowy to dyski z serii EcoGreen, które są całkiem szybkie jak na dyski 5400RPM, ale siłą rzeczy przegrywają z nowoczesnymi dyskami 7200RPM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o ten dysk.

Zastosowanie - przechowywanie danych (muzyka, dokumenty, zdjęcia, być może trochę gier, ale raczej niekoniecznie), a wszystko w zewnętrznej obudowie na USB. Dlatego prędkość transferu samego dysku ma raczej znaczenie drugorzędne, bardziej istotne będzie stabilne i bezawaryjne działanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...