Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jeme

Rozwiązany: Nowy monitor - przesiadka z CRT

Polecane posty

Witam,

Mam następującą zagwozdkę:

Mój stareńki CRT Sony E220 dożywa swoich dni.

Broniłem się długo, ale teraz już muszę się przesiąść na coś 'współczesnego' - i pytanie jest takie:

Jaki monitor, żeby odbyło się to w miarę bezboleśnie?

Monitor w okolicach 22", do grania oczywiście, filmów, amatorsko grafiki, plus standardowe zastosowania uczelniano - biurowe. Jestem totalnie nie na czasie jeśli chodzi o sprzęt. Tyle wiem o aktualnościach, co wygooglowałem.

Dodam że istnieje pewna szanse że firma w której pracuje 'dorzuci' mi się nieco - czyli w rachubę ewentualnie wchodzą monitory w okolicach 1000PLN.

Zastanawiam się poważnie nad 22'' Dell'em 2209WA

Ewentualnie, jeśli będzie trzeba ograniczyć koszty, to BenQ E2220HD.

Co sądzicie o tych monitorach?

Jakieś alternatywy?

Czy różnica jest na tyle duża, że warto naciskać w kierunku tego Dell'a - zwłaszcza biorąc pod uwagę mój CRTowski background?

Pa

BTW: jadę teraz na C2D E6600 z GF8800GT, z perspektywą na upgrade :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ten twój 8800GT ma pamięci?

zdaje się że giga, ale nie mam teraz jak sprawdzić

myślisz że może nie pociągnąć natywnej?

aaa btw, teraz większość jadę na 1280x1024, bo w takiej rozdziałce pulpit mi pasuje - a nie lubię jak mi monitor pyka przy zmianie trybów graficznych jak coś odpalam w innej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - w/g danych te dwa monitory zasadniczo niczym się nie różnią.

LG nie ma huba USB i jest brzydki - dwa punkty na korzyść Della :)

Nie znalazłem nigdzie warunków gwarancji LG - ale jakby mieli taką fajną jak Dell to by się pewnie chwalili?

(3 lata z możliwością rozszerzenia na 5, w tym gwarancja na 0 badpixeli :D)

@Doman - do czego się odnosisz? Zasadniczo parametry ten LG ma takie same jak Dell. A karty na AGP - gdzie ja ostatnio takie widziałem? Aaa - na emeryturze, powtykałem je w komputery biurowe w mojej firmie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18

jeśli filmy w jakości SD to praktycznie dowolna

@jeme

hmm ja bym powiedział że wygląd LG bardziej mi się podoba ale o gustach się nie dyskutuje ...

LG dużo lepiej sobie radzi ze skalowaniem obrazu, czyli używaniem innych rozdzielczości niż natywna

co do gwarancji LG to jeśli w ciągu 30 dni wyskoczy nam uszkodzony piksel lub subpiksel to wymieniają na nowy

Dell ma bardziej gwarancje biznesową, ale wcale warunki MR czy NBD nie są tak różowe ... np. monitor może być wymieniony na używany po serwisowy (mogą występować rysy i przebarwienia na obudowie) tylko matryca musi być czysta, poza tym nie wiemy w jakich warunkach i jak długo wymieniony monitor był używany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeme

hmm ja bym powiedział że wygląd LG bardziej mi się podoba ale o gustach się nie dyskutuje ...

LG dużo lepiej sobie radzi ze skalowaniem obrazu, czyli używaniem innych rozdzielczości niż natywna

co do gwarancji LG to jeśli w ciągu 30 dni wyskoczy nam uszkodzony piksel lub subpiksel to wymieniają na nowy

Dell ma bardziej gwarancje biznesową, ale wcale warunki MR czy NBD nie są tak różowe ... np. monitor może być wymieniony na używany po serwisowy (mogą występować rysy i przebarwienia na obudowie) tylko matryca musi być czysta, poza tym nie wiemy w jakich warunkach i jak długo wymieniony monitor był używany

Hm. Nie jestem onanistą sprzętowym :) - jak działa to może być nawet wyciągnięty z bunkra w Kambodży :D byle by za bardzo nie śmierdział.

Obejrzałem sobie na żywo obydwa, i ostatecznie postawiłem na Della.

Nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić jak sobie radzą z nienatywną rozdziałką... Wychodzi brak otrzaskania z LCDkami - po prostu założyłem że oba radzą sobie tak samo źle :/

Nic to - przeżyje jakoś.

temat zasadniczo do zamknięcia, ale jeśli nie będzie działał za bardzo moderowi na zęby, to można zostawić - będę się dzielił swoimi wrażeniami z użytkowania pierwszego własnego LCDka :)

pa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...