Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Potfur

Słuchawki z odłączanym mikrofonem

Polecane posty

Witam, muszę kupić jakieś słuchawki, ale żeby zaoszczędzić i nie kupować osobnych do gry i do słuchania muzyki, chcę, aby miały odłączany bądź chowany mikrofon. Mój budżet to max. 200 (biorąc pod uwagę ceny z allegro). Jakie byście polecili, oprócz Creative Fatal1ty (są całkiem fajne, ale mają "kwadratowy" kształt i nie pasują do mojej jajowatej głowy :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1ty HS800 mają "kwadratowy" kształt? Chyba, że o jakieś inne chodzi. Z typowo "gejmingowych" poleciłbym GameComy 377 albo z racji tego, że chcesz słuchawki do grania i muzyki Sennheisery HD 201/HD 202 a do nich mikrofon Zalman ZM-MIC1 kosztujący ~25zł. Dzięki temu będziesz miał dobre słuchawki zarówno do grania jak i muzyki razem z mikrofonem bez kupowania 2 par. Poczekaj jeszcze aż inni się wypowiedzą bo z polecanych słuchawek pamiętam tylko te, które wymieniłem a jest tego jeszcze trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie polecam Kossy Ur-40 i do tego mikrofon Zalman Zm-Mic1, który można przypiąć do kabla słuchawek. Creative Fatal1ty sobie daruj, przegrywają z dowolnymi słuchawkami muzycznymi w podobnej, a nawet niższej cenie. Z tworów typowo gamingowych można się ewentualnie zainteresować GameComami 367/377, ale lepsze będą słuchawki muzyczne.

Przenoszę do tematów zakupowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto dodać, że Kossy UR40 kompletnie nie izolują dźwieku. Szajsowate wykonanie i strona głowna na muszli odpychają.

Zakres dynamiki dźwieku + ogólna jego jakośc i na prawde fajny bas jednak to rekompensują.

Jezeli to słuchawki jedynie do pc, nie będziesz ich brał w teren - bierz kossy, jak nie to...

HD438

Denon AH-D301

Jednak jakby to powiedzieć, nie okresli sie które z tych 3 grają lepiej, są to zupełnie inne dźwieki - inny typ grania. Najlepiej bedzie jak na nich coś posłuchasz, myśle, że jakiś dobry sklep muzyczny znajdziesz.

HD202 kompletnie odradzam, zabijają muzyke basami. Chyba najbardziej nieudany model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Sennheisery HD438 są fajne ale jednak za drogie. A Denony AH-D301 ma mój kolega, raz je zakładałem i mi nie do końca pasują. A więc znacie jeszcze jakieś inne modele?

Mam jeszcze jedno pytanko co do Fatal1ty, HS980 MKII są trochę lepsze od HS800, czy też lepiej ich nie kupować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe gamingowe Creativy rowniez nie sa dobrym wyborem. Ogolna jakosc dzwieku pewnie ulegla poprawie (o co nie trudno), ale nawet w CDA pisali, ze operuja mocnym basem. Widzac, ze kupujesz takze mikrofon, wnioskuje, ze chcesz grac w sieci i odradzalbym Ci takie 'basiaste' sluchawki, bo trudniej wtedy o dobre pozycjonowanie. Jest kilka wyjatkow takich jak np. UR40, ktore sa swietnymi sluchawkami, ale sam wystrzegalbym sie bardziej basowych sluchawek, jesli chodzi o graniu w multi. W singlu bas w niczym nie przezkadza, bo tam pozycjonowanie ma znacznie mniejsze znaczenie.

Polecilbym UR40 jak kilka osob wyzej. Pamietaj tylko, ze maja dosc krotki kabel. Warto rowniez rozejzec sie za AKG K514, ktore sa bardzo uniwersalnymi sluchawkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem parę artykułów o słuchawkach i już wiem, czego chcę. Teraz ostatnie pytanie, które z tych słuchawek wybrali byście na moim miejscu? Zależy mi głównie na słuchaniu muzyki, ale także na graniu.

AKG K 514

AKG K 512

AKG K 77

AKG K 518

Ewentualnie może macie do polecenia jeszcze jakieś słuchawki zamknięte lub półotwarte do 200zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AH-D301 :)

Sluchalem tych sluchawek i nie moge ich polecic. Nie sluchalem ich zbyt dlugo, ale juz na starcie zauwazylem, ze zwyczajnie nie sa dobrym wyborem. Za krotko ich sluchalem, zeby opisac ich dzwiek dokladnie i z analitycznego punktu widzenia, ale moge za to powiedziec, ze dzwiek byl strasznie plastikowy. Nie wiem jak to opisac, ale po prostu nie brzmialo to zbyt zbalansowanie i wszystko bylo czyms w rodzaju karykatury. Bas zmienial sie w lupanke rzy bardziej wymagajacych utworach (m.in. Walk this way), a wokale zdawaly sie byc strasznie nierealistyczne. Ogolnie odradzalbym budzetowe modele Denona.

K514 sa chyba najbardziej uniwersalnym (najlepszym? niekoniecznie) modelem w tej cenie i auor tematu bedzie ze wszech miar zadowolony. A ze moglby bardziej lubic inne? Coz, takie sa wady uzywania forum i kupowania w sieci - tego sie nie da obejsc.

BTW: Do konca roku planuje kupic kilka takich budzetowych (zalezy dla kogo oczywiscie) modeli sluchawek i zrobic porownanie. Dodatkowo kupie uzywane HD595 lub HD555 (acz uzywki HD555 w UK to rzadki widok) i zrobie porownanie tych sluchawek z i bez wzmaka. Slyszalem je raz ze wzmacniacza Marantza, ale odsluch w domu na wystarczajaco wygrzanym zrodle i wzmaku to co innego. Bardzo ciekawi mnie jakie beda wyniki.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K512 maja zmniejszona przestrzen i znacznie zwiekszone basy wzgledem K514. Nie jest to najlepszy wybor do gier, szczegolnie w multi. Co do HD215 - o tym modelu ludzie chyba za wiele nie wiedza poniewaz ciezko jest znalesc jego porownania do nizszych (czyli bardzo dobrze znanych wiekszosci z nas) modeli. Moze warto ryzykowac, a moze nie. Tak jak juz pisalem - z takimi sluchawkami jak np. K512 lub HD215 mozesz byc bardziej zadowolony, ale tego po prostu nie wiemy. K514 jest uniwersalnym wyborem, ktory zdaje sie miec wszystko na odpowiednim miejscu. O HD215 za duzo raczej nie wiadomo, wiec raczej bym odradzal. Jesli zas chodzi o K512 i K514, to do gier lepszy bedzie 'wyzszy' model. Do muzyki najpewniej rowniez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...