Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Wybór karty graficznej

Polecane posty

Witam

Aktualnie oddałem do serwisu mojego wysłużonego GF 8600GT 256 MB z firmy GIGABYTE. Od 2007 roku służył dzielnie, lecz od jakiegoś czasu w niektórych grach zaczął lekko zawodzić. Powodem mogła być niewystarczająca ilość RAM - 256MB, jednakże teraz szukam czegoś co będzie mocniejsze i z powodzeniem wystarczy na kolejne 2-3 lata. Wiem, że to kawał czasu, lecz od razu zastrzegam, że nie gram na rozdzielczościach większych niż 1024x768 lub 1280x1024, ale za to w najwyższych detalach.

Zastanawiałem się nad GF GTS250 1024MB RAM od GIGABYTE lub GTX260. Nie mam dobrych wspomnień z Radeonami i nie chcę w nie inwestować. Moja oddana do serwisu na gwarancji karta kosztowała 371 zł, a ponieważ pamięć uległa uszkodzeniu i pojawiały się artefakty to nie jest ona już do użycia. Czy możecie polecić mi jakąś dobrą kartę w cenie 371+ ok 200zł?

Dane komputera:

AMD X2 6000+ 3.0GHZ

Gigabyte GF 8600GT 256MB (chłodzenie pasywne Silent Pipe II)

2GB RAM

Win XP SP2

Zasilacz 400W Tracer(dostarczony z obudową)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zasilacz porządny, nie mniej jednak mam go prawie 3 lata i żadnych problemów z nim nie uświadczyłem, ale proszę o podanie ewentualnego zamiennika( w miarę taniego) oraz karty graficznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zastanowić się na zasilaczem Fortron GHN 400W i kartą Radeon HD4850. Jest ona szybsza od wspomnianego GTS. Jeśli Radzie Cię parzą, to można rozważyć tego GTX260. Podaj dokładnie ile masz kasy.

[edit]

@up Skąd wiesz, że ten zasilacz, który masz nie uszkodził tej karty? Raczej karta sama z siebie nie wywala artefaktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 317 + ok. 200 zł w pierwszej kolejności wywaliłbym to urządzenie udające zasilacz, a następnie rozglądał się za kartą.

Zasilacz do obudowy Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM - 171,30 zł

Asus Radeon HD4850 1GB DDR3/256b DVI PCI-E - 334,44 zł

Razem - 505,74 zł (ram.net.pl)

Na takim zestawie w podanych przez Ciebie rozdzielczościach da się pograć na wysokich detalach w większość gier.

Po zmianie zasilacza podkręć procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy wydajnościowe i GF GTS250 1024 MB od GIGABYTE(a tylko ta firma mnie interesuje) jest lepszy od Radeona HD4850

Link: http://pclab.pl/art35740.html

http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking

http://www.tomshardware.com/reviews/geforc...on,2274-16.html

Proponuję zastanowić się na zasilaczem Fortron GHN 400W i kartą Radeon HD4850. Jest ona szybsza od wspomnianego GTS. Jeśli Radzie Cię parzą, to można rozważyć tego GTX260. Podaj dokładnie ile masz kasy.

[edit]

@up Skąd wiesz, że ten zasilacz, który masz nie uszkodził tej karty? Raczej karta sama z siebie nie wywala artefaktów.

Dokładnie to 370zł + 200-250zł

Zasilacz nie uszkodził karty bo miałem to samo z 2 innymi kartami, po prostu od nadmiaru grania ( i czasu) się przegrzały. Poza tym artefakty wyskakują tylko w grach i 3D marku, w windzie nie ma żadnych błędów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to, że miałeś to z dwiema innymi kartami, przemawia na niekorzyść tego zasilacza. Karta sama z siebie się nie psuje (przeważnie). Taki zasilacz może pracować latami, a inny po kilku dniach pada jak mucha paląc wszystko co popadnie. Masz tu przykład :)

Do do tematu, to zestaw, który zaproponował MikaelDorren jest bardzo dobry. Do tego koma nic innego nie ma sensu wkładać. Ale oczywiście do tej karty trzeba kręcić procka, żeby się nie marnowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to, że miałeś to z dwiema innymi kartami, przemawia na niekorzyść tego zasilacza. Karta sama z siebie się nie psuje (przeważnie). Taki zasilacz może pracować latami, a inny po kilku dniach pada jak mucha paląc wszystko co popadnie. Masz tu przykład :)

Do do tematu, to zestaw, który zaproponował MikaelDorren jest bardzo dobry. Do tego koma nic innego nie ma sensu wkładać. Ale oczywiście do tej karty trzeba kręcić procka, żeby się nie marnowała.

Ale tamte karty były na markowych zasilaczach innych niż ta :)

Słyszałem natomiast, że GIGABYTE GF GTS250 nie ma regulacji obrotów wentylatora co powoduje, że jest bardzo głośna...

Ewentualnie co myślicie o ATI HD4870?

A więc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...