Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Error 404!!

Raze Diamondback vs. Logitech MX510

Polecane posty

Gość Greebqu

podczepie sie do tego teamu, bo nie ma sensu zakladac nowego(chce jedna, konkretna odpowiedz).

ma ktos linka do sterownikow od MXa510 'podkreconego'? slyszalem, ze da sie zwiekszyc odswiezanie i rozdzielczosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sterownikach nie słyszałem ale o oprogramowaniu zmieniającym parametry tak:

Tu masz program do zmieniania Hz na USB - http://www.freewebtown.com/pawel1/usbmrs10.exe

A tu program do sprawdzania ile tak naprawdę Twoja myszka wyciaga Hz - http://www.freewebtown.com/pawel1/mouserate11b.zip

Co do rozdzielczości to już jest chyba określone zastosowanym sensorem w myszce - a tego raczej nie da sie zmienić pogramowo :)

Wrzuciłem na mój prywatny [ 8) ] serwer więc prosze mi nie zapchać limitu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

programowo to wiedzialem... tzn sciagnalem juz wczesniej (wczoraj :wink: ) te programy. i gra sie zarabiscie (wlasnie wrocilem po kilkugodzinnym treningu klanowym). hehe. staty obiecujace- 125/24 8)

a stery mi wlasnmie kumpel znalazl. pozwole sobie to napisac na forum dla wszystkich pr0 gamerow:

"sterowniki logitecha sa niedopracowane

-przy sterownikach razera eliminujemy akceleracje myszy w XP, ktora mimo wylaczania jej w setupie logitecha i tak byla w aplikacjach i jedynie posiadacze myszek MS mogli ja wylaczyc bo microsoft zawarl poprawke w sterownikach dla swej myszy

-sterowniki do boomslang mniej obciazaja procesor i pamiec

-sterowniki do boomslang maja duzo lepszy program do obslugi myszek

*naprawde widac wyrazna poprawe komfortu w grach fpp (testowalem na ukochanym CS po dzisiejszym updacie steama)

no wiec zaczynamy

1.odinstalowujemy sterowniki logitecha

2.sciagamy sterowniki do razer boomslang

stad:

http://www.razerzone.com/drivers/drvr2012.exe

3.odpalamy instalacje sterownikow do razera

4.nie przejmujemy sie ze kaza nam podlaczac myszke - wciskamy DALEJ

5.teraz troche przerobek..:

a) odnajdujemy plik c:program fileskarnarazerdriverrazer.inf

B) otwieramy edycje tego pliku i wpisujemy w "dziale" [karna.mfg] odpowiednio do myszki

%Karna.DeviceDesc0% = razerusb, HIDVID_05E3&PID_000B

%Karna.DeviceDesc0% = razerusb, HIDVID_05E3&PID_FE00

%Karna.DeviceDesc0% = razerusb, HIDVID_046D&PID_C025

c)zapisujemy zmiany...

6. otwieramy managera urzadzen i znajdujemy w nim myszke (powinno byc napisane mysz zgodna z HID jako ze odinstalowalismy juz drivery logitecha)

a) bierzemy na to prawym przyciskiem i "aktualizuj sterownik"

B) olewamy gatesa i jego podpowiedzi ze on wie lepiej i wybieramy ze sami decydujemy gdzie sa stery, wciskamy Z DYSKU

c)wybieramy wczesniej zmieniony plik "razer.inf" jako zrodlo informacji o sprzecie

d)powinno nam sie pokazac cos w rodzaju "karna mouse" - wybieramy ją

e)ruchy myszki powinny znaczaco zwolnic, bez paniki, pozniej sie ustawi dobrze

7.restart kompa

8...have fun - aha, info dla wszystkich - dodatkowe boczne przyciski musza byc ustawione w dziale BUTTONS panelu razera jako windows2000 bodajze bo inaczej nie dzialaja,jeszcze to testuje

9.pokombinujcie z sensitivity razera i sensitivity w cs, kombincji jest z tysiac wiec kazdy znajdzie cos dla siebie..ja mialem wczesniej sensitivity w cs 1.01, ale po tej instalce zmienilem na 1.8 bo bardzo zwalnia ale precyzja naprawde wgniata...jak zakupie nowa podkladke (func) to zmniejsze pewnie jako ze pewniej sie trzyma drogi"

CS:S rox

BTW, gra ktos w CS:S i ma klan? prosze na priv to obgadamy spara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedno pytanko - w jakim warszawskim sklepie lub na jakiej stronce sklepu komputerowego obejmującego wawę można zamówić/kupić sobię tę mysz? obszukałem trochę sieć, ale za wiele nie znalazłem.... może kiepsko szukałem...(??)dzięki za jakąś odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedno pytanko - w jakim warszawskim sklepie lub na jakiej stronce sklepu komputerowego obejmującego wawę można zamówić/kupić sobię tę mysz? obszukałem trochę sieć, ale za wiele nie znalazłem.... może kiepsko szukałem...(??)dzięki za jakąś odpowiedź

Razera mozesz kupic w sferisie...

Sory ze tak dlugo nie pisze ale kumpel mi kompa roz***** i siedze w biurze u starego... :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - powiem wam, że mam MX510, a ostatnio dane mi było cieszyć się (co prawda nie długo, ale wystarczyło, aby wyrobił sobie zdanie na temat tego urządzenia) graniem na Razorze. Ma go kumpel, prawdziwy hardkrowiec w graniu. Mycha w dłoni leży nieźle, ale bardziej wolę jednak garbatego Mx'a.

Bardzo podoba mi się (bardziej niż w 510) czułość mychy. Reagowała na każdy najmniejszy ruch dłoni. Kabel też jak gdyby był lżejszy i mniej zauważalny niż w moim modelu. Ogólnie mogę powiedzieć, że jeśli grasz w gry zawodowo, to jest produkt dla ciebie. Może jestem osamotniony w stwierdzeniu, lecz sądzę jednak, że do zwykłej pracy z kompem lepszym wyborem będzie MX510.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, ludzie, nie jedźcie tak po naszym kochanym Logitechu. Moim skromnym zdaniem MX51* jest wygodniejsza od Razerów. Ten garb robi swoje :D. Niestety sam nie mam ani Razera, ani Logitecha :(. Jedyne co mnie odstrasza to cena. Ach, gdyby ta mysz (Logitech MX 518) kosztowała 100 zł. A tak mało kogo stać na takiego "jaguara wśród myszy"*.

*tak Logitecha MX518 nazwano, chyba, na benchmarku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MX510 i jest z niej bardzo zadowolony. W porównaniu z moją poprzednią myszką Logiteh jest po prostu wspaniały. Znakomicie nadaje się do grania, tak w spokojne RPGi jak i sieciowe FPSy. Nie wypowiadam się o Razerach, bo nigdy nie miałem z nim do czynienia, więc nie wiem na co je stać. Uważam jednak, że nie są lepsze od MXów, a jeśli już to na pewno nie znacznie, ponieważ MX ma wszystko czego może chcieć gracz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MXach najlepsze jest to, że mają podwojną naturę.

W arkuszu kalkulacyjnym są kombajnem z duża ilością przycisków, na internecie świetnie się sprawuje a po włączeniu gry mozna bez problemy wyeliminować wszystkich przeciwników.

A Razer? hmm to jest raczej myszka tylko do grania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapewne więcej osób posiada MXa. Tylko, że zauważ, że nie pisaliśmy, iż "Razer jest myszą do wszystkiego" - chwaliliśmy go, bo jest bardzo czuły i świetnie sprawdza się w grach. Jeśli ktoś tylko gra - spokojnie może kupić Razera i nie martwić się mniejszą ilością przycisków.

I żeby ni było - sam posiadam Mx 510, grałem na Razorze i moje zdanie jest takie, że w grach lepszy jest ten drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starciu Razer Diamondback vs. Logitech MX510 Razer jest lepszy. Lepsze osiągi. A jak ma się sprawa Razer Diamondback vs. Logitech MX518? Bo mi się zdaje, że to Razer, tylko że w "wyprofilowanym" opakowaniu. Mam rację? W takim razie lepszy jest MX518? Kupuje właśnie myszkę, wiec prosze o rady. Za Razerem w tej chwili przemawia tylko jedno. MX518 jest dość ciężki, z tego co wiem, a nie chcę się bawić w wyjmowanie ciężarków. Dotychczas obcowałem tylko z lekkimi myszkami. Choć obecna ma w sobie 2 baterie [NIGDY nie kupujcie bezprzewodowej myszki]. Podejrzewam, że MX będzie jeszcze cięższy?

Po zakupie myszki bedę zupełnie bez kasy, więc ICEMAT odpada. Chciałem kupić Qck. Rozumiem, że do niego nie potrzeba ślizgaczy? I jak to się sprawuje z MX518/510?

A jeśli chodzi o starszego Razera Viper i Logitech MX 510 to który jest lepszy?

Co do Razer Viper. Dwa słowa: Akceleracja wsteczna. Odradzam. W takim wypadku, MX510 możesz brać od ręki.

EDIT:Nikczemny Stolec - i o to mi właśnie chodziło. Wielkie dzięki. Też słyszałem o złym rozmieszczeniu klawiszy w Razerze, ale jeszcze chciałem usłyszeć kilka słów od kogoś, kto miał styczność choć z jedną z tych myszek. Tym samym biore MX518. Wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX518 jest dość ciężki

>>>LOL, wcale nie jest ciężka ba nawet ledziutka

[NIGDY nie kupujcie bezprzewodowej myszki].

>>>Na jakiej podstawie to mówisz? pewnie masz jakaś tanią Media-Tech. Jakbys chociaż raz poużywał takiej MX700 to bys nie chciał oddać. Wiem co mówie (szczególnie na Icemacie2 i ślizgaczach :twisted: )

Podejrzewam, że MX będzie jeszcze cięższy?

>>>Absolutnie nie. Jak MX nie ma baterii a Twoja stara ma to która będzie cieższa? oczywiście ze MX bedzie lżejszy i to o wiele

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha MX518 i jeśli chodzi o jej wage to jest ona bardzo lekka. Świetnie leży w dłoni. Niestety nie mam do niej porządnej podkładki ale i tak na tej, którą mam myszka reaguje bardzo czuło i dobrze się po niej ślizga. Nie miałem okazji pobawić cię Razerem, więc nie mogę powiedzieć, która lepsza, ale czytając recenzje obu myszy przed zakupem, zauważyłem, że wielu recenzentów narzekało na źle rozmieszczone i niewygodne klawisze na Razerze, a ponieważ myszki mają takie same osiągi - 1600 dpi to zdecydowałem się jednak na MX518. Polecam tę myszkę, jest warta swojej sporej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...