Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

Pierwsze co zrób to:

Jak już SP to SP2 ;) więc postaraj się go zainstalować.

Ściągnij nowe sterowniki do chipsetu płyty i karty sieciowej, jeśli potrafisz (i się nie boisz stracenia płyty głównej ;)) to zaktualizuj BIOS

Jeśli to nie podziała to nie wiem czyli uniwersalna metoda na KAŻDY problem z windą (systemowy oczywiście)

Format C:

lub

reinstall windy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ten temat proszę przenieść posta.

Mam problem przy wpisywaniu pewnej komendy w Menu Uruchom. Zawsze, gdy chciałem wejść w edytor rejestru wpisywałem regedit. Teraz po wpisaniu tej Komedy, okno się zamyka i nic się nie dzieje. Normalnie do Rejestru wchodzę z Mojego komputera ale dlaczego tu nie działa? Inne komendy typu msconfig, dxdiag działają normalnie. Nie bawiłem się nic w ustawieniach rejestru ani innych.

Pracuję na Windows XP Professional PL SP 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewnien problem,mianowicie jak gram to mi sie komputer restartuje tak p 10-15 minutach(nie nawszystkich grach,tylko na tych ktore maja wieksze wymagania)

Wydaje mi sie ze przyczyna tego jest pzegrzanie jakiegos podzespolu ale nie mam pojecia jakiego i nie wiem jak to sprawdzic.

Komputer jest prawie nowy sam go skladalem

Zasilacza 350W

Athlon 3000+

GeForce 6600 GT

1 GB ram

Obudowa z dodatkowym wlasnym wentylatorem.

Mam nadzieje ze mi pomozecie bo wydalem kupe kasy zeby se pograc a tu taka lipa :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewnien problem,mianowicie jak gram to mi sie komputer restartuje tak p 10-15 minutach(nie nawszystkich grach,tylko na tych ktore maja wieksze wymagania)

Wydaje mi sie ze przyczyna tego jest pzegrzanie jakiegos podzespolu ale nie mam pojecia jakiego i nie wiem jak to sprawdzic.

Komputer jest prawie nowy sam go skladalem

W takich przypadkach bardzo czesto wine za restarty ponosi zasilacz - bardziej wymagajace gry bardziej obciazaja komputer, ten musi ciagnac "wiecej pradu" i tu nagle okazuje sie, ze obciazony zasilacz przestaje podawac stabilne napiecia - restart. Co to jest za zasilacz konkretnie (jaki producent)? Informacja, ze ma 350 W ZUPELNIE nic nie mowi, bo: 1) producent moze podac co mu sie podoba (i tak wlasnie robia producenci szmelcu - okazuje sie, ze zasilacz 350 W tak naprawde wyciaga 200 W); 2) nie chodzi tylko o moc, lecz takze o stabilnosc napiec, a tanie zasilacze czesto tego nie zapewniaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewnien problem,mianowicie jak gram to mi sie komputer restartuje tak p 10-15 minutach(nie nawszystkich grach,tylko na tych ktore maja wieksze wymagania)

Wydaje mi sie ze przyczyna tego jest pzegrzanie jakiegos podzespolu ale nie mam pojecia jakiego i nie wiem jak to sprawdzic.

Komputer jest prawie nowy sam go skladalem

Zasilacza 350W

Athlon 3000+

GeForce 6600 GT

1 GB ram

Obudowa z dodatkowym wlasnym wentylatorem.

Mam nadzieje ze mi pomozecie bo wydalem kupe kasy zeby se pograc a tu taka lipa :cry:

Pytanie z typu banalnych ale częstych...

Podłączyłeś CPU FAN ?

I jaką masz płytę - podaj przynajmniej firmę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam taki problem.Od wczoraj mam nowa karte radeon x1300.I oczywiscie sa tez problemy.Jak gram w silkroad to mnie wywala z gry wyskakuje takie cosc4e0aac5a165661cm.jpg.Czasem sie monitor wyłącza i pisze tryb oszczędnosci.Domyślam sie ze chodzi o zasilacz.Bo jak w gierce detale zmieniejsze to nawet bledy nie wyskakuja tak czesto.Teraz pytanie jest takie czy moge podlaczyc 2 zasilacz ze np 1 bedzie tylko pod plyte glowna podpiety reszte pod dysk i inne smieci.BO ten co mam to 400W nie firmowy a drugi to altis 300W wiem ze obydwa to straszne glowno ale czy mozna tak zrobic?Moj komp to:

P4 3000 mhz

512 ramu

200gb dysk

1 nagrywara

karta-radeon x1300

i inne smieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z komputerem Windows Xp Professional Sp2 ( i kolejne uaktualnienia ) płyta główna Gigabyte K8N51GMF-9 AMD Sempron 3000+ taktowanie 1.81 Ghz , Karta Grafki Geforce 6600 256mb DDR 2 128 mbit , 1 GM RAM Kingston 400 mhz CL3 . zasilacz 400 W ( przy włączonym neonie zaczyna juz nie wyrabiać -> foto http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c8e66d4e94a7bf8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a4dacd8c5e27b70.html )

po jakiejś dłuższej chwili zaczyna dziwnie skądś piskać i nie wiem skąd ( to nie Bios ! ani nie zasilacz !) i wyglada na to ze to piski z jakiegoś miejsca gdzie prąd nie może dojść , są to ciche piski ,

i potem zawiesza się niebieski ekran lub od razu reset . Na niebieskim ekranie psizę ze jakiś sprzet lub coś inengo robi błąd ( nie wiem czy akurat dobrze opsiuję bo ten ekran szybko znika ) i pisze równierz abym ten/tą cześć odinstalował , a potem rozpoczyna sie zrzucanie pamięci fizycznej ( na dysk twardy ? bo potem są jakieś biblioteki dll na dysku twardym i maja od 300 do 600 mb ) zauważyłem ze po graniu 3 godzinnym i obciazeniu całego hardwaru w nowe gry , pamięć mocno się nagrzewa i prawie az parzy !!

i jak się juz komp zrestartuje po tym niebieskim ekranie , to włacza sie bios i normalnie sprawdza wszystko , potem patrzy na boot czy nie ma płyty ( mam ayutoodtwatzanie z płyty do wina) , i przed ekranem tego białego wczytujacego sie paska windowsa professional pisze ,,błąd pliku NTRDL press Alt ctrl del zeby zrestartować . a jak włoze płyte od windowsa ( tylko włozyc, nie odpalać !) i odczyta mi , to wtedy załącza sie normalnie windows !

i jak ja mam sie tego pozbyć, co zrobić ?

czy ktos pomoze ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś?czy moge np pod nastepny zasilacz podlaczyc zasilanie dodatkowe od karty i nagryware i dysk a reszye bedzie zasilacz czyli plyte glowna pierwszy zasilacz?

No wiec, faktycznie, ze jak zmniejszyles te detale w grze i ci dobrze chodzilo to cos jest nie tak i wine bym zgonil albo na przegrzanie karty, albo na zasilacz. P4 to bardzo pradozerny i wydzielajacy dosyc duzo ciepla procek, a ten twoj zasilacz p oprostu jest za slaby. Sprawdz jakie masz temperatury i podaj napiecia (np. programem Everest Home Edition za free).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podlanczaj do 1 urzadzenia 2 zasilaczy , jezeli tak chcesz zrobic to na plyte glowna ,grafike ,dysk 1 zasilacz a np na dvd,cd 2zasialzc chodzi o to zaby pod urzadzenia ktore pracuja ciagle przy wlaczonym kompie (ram procek grafika itp) podlaczyc 1 zasilanie , jezeli podlacysz np karte pod 1 a plyte glowna pod 2 to moga byc komedie (chodz nie musza :P )pozdrowka

P.S najlepiej nie praktykuj :P opłaca sie 2 zasilacze do kompa ladowac??wieksza temp. malo miejsca o kablach nie wspominajac :D kup 1 a pożądny :) jezeli skusisz sie na podlaczenie 2 to pisnie czy sie to udalo :) bo jestem ciekaw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podlanczaj do 1 urzadzenia 2 zasilaczy , jezeli tak chcesz zrobic to na plyte glowna ,grafike ,dysk 1 zasilacz a np na dvd,cd 2zasialzc chodzi o to zaby pod urzadzenia ktore pracuja ciagle przy wlaczonym kompie (ram procek grafika itp) podlaczyc 1 zasilanie , jezeli podlacysz np karte pod 1 a plyte glowna pod 2 to moga byc komedie (chodz nie musza :P )pozdrowka

P.S najlepiej nie praktykuj :P opłaca sie 2 zasilacze do kompa ladowac??wieksza temp. malo miejsca o kablach nie wspominajac :D kup 1 a pożądny :) jezeli skusisz sie na podlaczenie 2 to pisnie czy sie to udalo :) bo jestem ciekaw :)

Nie doczytałeś cały bajer w tym że 2 zasilacze już ma a na nowy go nie stać...

Swoją drogą 1300XT chyba nie ma złączki na zewnętrzne zasilenie bo to słabiutka karta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z komputerem Windows Xp Professional Sp2 ( i kolejne uaktualnienia ) płyta główna Gigabyte K8N51GMF-9 AMD Sempron 3000+ taktowanie 1.81 Ghz , Karta Grafki Geforce 6600 256mb DDR 2 128 mbit , 1 GM RAM Kingston 400 mhz CL3 . zasilacz 400 W ( przy włączonym neonie zaczyna juz nie wyrabiać -> foto http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c8e66d4e94a7bf8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a4dacd8c5e27b70.html )

po jakiejś dłuższej chwili zaczyna dziwnie skądś piskać i nie wiem skąd ( to nie Bios ! ani nie zasilacz !) i wyglada na to ze to piski z jakiegoś miejsca gdzie prąd nie może dojść , są to ciche piski ,

i potem zawiesza się niebieski ekran lub od razu reset . Na niebieskim ekranie psizę ze jakiś sprzet lub coś inengo robi błąd ( nie wiem czy akurat dobrze opsiuję bo ten ekran szybko znika ) i pisze równierz abym ten/tą cześć odinstalował , a potem rozpoczyna sie zrzucanie pamięci fizycznej ( na dysk twardy ? bo potem są jakieś biblioteki dll na dysku twardym i maja od 300 do 600 mb ) zauważyłem ze po graniu 3 godzinnym i obciazeniu całego hardwaru w nowe gry , pamięć mocno się nagrzewa i prawie az parzy !!

i jak się juz komp zrestartuje po tym niebieskim ekranie , to włacza sie bios i normalnie sprawdza wszystko , potem patrzy na boot czy nie ma płyty ( mam ayutoodtwatzanie z płyty do wina) , i przed ekranem tego białego wczytujacego sie paska windowsa professional pisze ,,błąd pliku NTRDL press Alt ctrl del zeby zrestartować . a jak włoze płyte od windowsa ( tylko włozyc, nie odpalać !) i odczyta mi , to wtedy załącza sie normalnie windows !

i jak ja mam sie tego pozbyć, co zrobić ?

czy ktos pomoze ??

POMOCY !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe ze karta sie przegrzewa nie wiem jak sprawdzic temperature karty?bo przedchwila gralemw silkroad i mnie wyrzucilo i karta jest bardzo ciepla a komp zmulenie chodzi i jak wchodze na jakas strone i przewijak scrole to jest tak jak by pasek odswiezajacy przechodzil po kazdym przewinieciu tak jakby karta nienadarzala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomocy mam duży problem !

Podniosłem kompa po kilku wirusach które sie na nim zagnieździły, i w zwiazku z tym mam kilka problemów -

1 Nie mogę uruchomić menadżera zadań , klikam ctrl+alt+del i wyskakuje że zablokowane przez administratora a bzdura bo mam tlyko jedno konto na kompie.

EDIT - poradziłem sobie z tym, znalazlem na forum

2 Nie mogę zamknąć kompa ! Serio ! Klikam Alt f4 to wyskakuje ze operacja została anulowana ze względu ograniczeń nałożonych na ten komputer.. ocb ? Tak samo w menu start jest tylko guzik wyloguj i dopiro jak sie wyoguje moge wyłączyć kompa.

Please help

-EDIT-

Stracilem juz chęc zabawy - robie reinstalke

problem zazegnany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo rzeczy...

Pierwsze co bym podejrzewał to przegrzanie lub padający zasilacz. Sprawdź temperatury i jak masz możliwość to podłącz inny zasilcz...

Próbowałeś przeinstalować windowsa

Witam. Zasilacz mam 280W, temperatura procesora utrzymuje się w granicach 45- 47 stopni. Ale tak jak już wspomniałem, nie dzieje sie to we wszystkich grach. Na przykład taki Far Cry działa idealnie, ani razu mi sie nie zwiesił. Wiesza sie na przykład przy BiA i F.E.A.R( akurat o tego ostatniego się nie czepiam :D ) Zawsze po takiej zwieszce wyskakuje raport, a jak klikam na zobacz więcej to pojawia się jakaś pierdółka z końcówką " product 256_1 " Może to chodzi o pamięć???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewnien problem,mianowicie jak gram to mi sie komputer restartuje tak p 10-15 minutach(nie nawszystkich grach,tylko na tych ktore maja wieksze wymagania)

Wydaje mi sie ze przyczyna tego jest pzegrzanie jakiegos podzespolu ale nie mam pojecia jakiego i nie wiem jak to sprawdzic.

Komputer jest prawie nowy sam go skladalem

Zasilacza 350W

Athlon 3000+

GeForce 6600 GT

1 GB ram

Obudowa z dodatkowym wlasnym wentylatorem.

Mam nadzieje ze mi pomozecie bo wydalem kupe kasy zeby se pograc a tu taka lipa :cry:

Mam podobne problemy. Jezeli masz zainstalowanego Servive Packa 2 to go odinstaluj bo to moze być jeden z problemów (przynajmniej ja tak miałem) Po odinstalowaniu problem wystepował nadal (trwa do dzisiaj ) ale juz nie tak czesto. Pozdrawiam, have fun

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piasałem tu niedawno o moich problemach z kompem lecz temat jakoś ucichł, a od tego czesu doszło kilka nowych "ciekawostek". Otóż zakupiłem niedawno nową płytę główną i procesor. Procek to AMD Athlon 3800+ a płyta to MSI K8T Neo2-F v2.0. Oto i ona : http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...9&grupa=213 . Mój pozostały sprzęt to GF6800GT i RAMy Kingstony KVR400 2x515 PC3200 CL3. Problem polega na tym że nie urachamia mi się BIOS. Po włączeniu kompa po kilku sekundach sam się wyłącza. Była to wina zasilacza gdyż stary miałem tylko 300W. Kupiłem więc nowy 400W za ok 100zł bo niemiałem więcej kasy firmy Procomp. Nie rozwiązało to problemu. Na innym forum dowiedziałem się, że w dalszym ciągy jest to wina zasilacza gdyż kupiłem po prostu szmelc którego prawdziwa moc wynosi ok 300W. I teraz chciałem się spytać jaki zasilacz i jakiej firmy mam najlepiej kupić i CZY ABY NA PEWNO JEST TO WINA ZASILACZA :?: Z góry dzięki za pomoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...