Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewe

Zasilacz do specyficznej konfiguracji.

Polecane posty

Zamierzam wymienić kartę graficzną i RAM na nowe. Czy obecnie używany zasilacz da sobie radę?

Konfiguracja docelowa

Win Vista HP 64 bit

Intel Core 2 CPU 4400 2 GHz

GeForce GTS 250 GIGABYTE OC ZALMAN

USB Intel ICH8 Family

Asus P5 B

KINGSTON DDR2 2X 2GB 800 MHZ CL5

Obecny zasilacz Mode Com Feel 400W. Da radę? Jeśli nie, jaki wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz w dowolnej chwili może Ci coś spalić (i siebie również) dlatego nie polecałbym podłączania nowego sprzętu do niego. To czy karta jest OC czy nie jest akurat większego znaczenia nie ma. Lepiej jest moim zdaniem zainwestować 150 zł i mieć pewność, że nic się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nawet nie próbuj "zabaw" z tym zasilaczem od Modecoma. Do tej konfiguracji powinien wystarczyć Fortron 400GHN.

Asus P5 B

Czy na pewno jest to pełny model płyty głównej? Daj screena z CPU-Z z zakładki Mainboard, tak dla pewności ;). No i podstawowe pytanie-ile masz pieniędzy na RAM i zasilacz? Te Kingmaksy nie pracują prawidłowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego programu uruchomić - wymiana sprzętu podyktowana jest głównie awarią (na 90%) karty graficznej GF 8600 GT. Pracawała z zasilaczem Mode Com Feel 400W zgodnie 3 lata.

(Chciałem uruchomić komputer na tym zasilaczu głównie po to, by sprawdzić czy usterki ustąpiły po zamianie karty na tą z konf. docelowej)

Na nalepce z karty głównej pisze: Asus P5B <Green>.

Nie wiem jeszcze jak te Kingstony się sprawują, nie testowałem. Wcześniej miałem OCZ 2x 1GB Special Edition i je będę używał, jeśli nowe kości nie będą działać.

Aha, na opakowaniu karty graficznej GTS pisze o tym, że wymaga minimalnie 450W. Inne zasilacze?

*Konfiguracja docelowa to konfiguracja która będzie pracowała z nowym zasilaczem. Na kości i kartę wydałem 1000zł. Wcześniej wraz z Mode Com pracowała podobna konfiguracja, tyle że z kościami OCZ 2x 1GB Special Edition i kartą GeForce 8600 GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze pytanie lamera: Czy mogę kupić obojętny zasilacz do obojętnej obudowy? Nie będzie z tym problemu? Co z kablem?

Do konfigu można dodać jeszcze DVDRW/CDRW, ale to nie robi większego znaczenia.

Wiem że może za bardzo się przejmuje, ale nowa karta graf pobiera o 3-4x więcej razy prądu niż stara, a kalkulatory dały pobór ..(wcześniej pomyłka) 449 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętny zasilacz - zależy, co co chodzi - ale narzędzi piekielnych typu I-Box czy Take Me bądź posiadany przez Ciebie FEEL nie kupuj. Poza tym generalnie każda obudowa ma odpowiednie wejścia na śrubki do montażu zasilacza, więc możesz śmiało montować Fortrona FSP 400 lub inne zasilacze o tej mocy - mocniejszy zasilacz to niepotrzebna podwójna strata pieniędzy (poprzez danie na starcie przy zakupie i późniejszy wzrost opłaty przy rachunku za prąd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może za bardzo się przejmuje, ale nowa karta graf pobiera o 3-4x więcej razy prądu niż stara, a kalkulatory dały pobór ..(wcześniej pomyłka) 449 W

oj coś dziwne to jest. GTS250 nie pobiera 3-4 razy więcej prądu względem 8600GT. Tak ok. powyżej dziesięciu razy więcej, może dwunastu.

Spokojnie ci wystarczy.(do ostatniego posta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...