Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Chwila chwila... Teemo jest viable pickiem na top (co zresztą udowodniłem chyba ostatnio?) Szczególnie jest kontrą na Singeda. Nie wierzycie? Sprawdźcie, nic tak nie irytuje jak trucizna i blind na linii. A jak Singed spróbuje podejść na rzut to W i w grzyba go. I to nie mój pomysł, tylko Dyrusa, jednego z najbardziej znanych playerów Singedem...

No a jak będziemy grali następnym razem to ja znów proszę tego jungle Branda, idealnie pasuje do naszej koncepcji AD Sony =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Breados

Jakoś tak gdzieś o tym kontrowaniu Akali czytałem: ----> http://leagueoflegends.pl/forum/showthread...6090&page=2

Post #17 - patrząc na jego ilość postów i wspominkę o streamie jakiegoś Pr0sa tak chciałem się tutaj dopytać: dopytać, ponieważ i tak tamtą stronę wraz z większością użytkowników i moderatorów nie darzę nadmiernym szacunkiem...

A ja jakoś na żadnym turnieju jaki oglądałem nie widziałem Małpy chociażby zbanowanej... Chociażby sugerowanej do wyboru... A jak sam nawet na CO-OPie sprawdzałem, jaka jego jungla jest marna, a na dodatek nie ma żadnego heala ( sustainu?) : wczoraj się o tym przekonałem mając po dwa razy na solo top Warwicka i Irellę... No i CC to tylko ulti - przynajmniej grupowe.

Osobiście chciałbym takiego Wukonga na jakimś turnieju zobaczyć ^^ I nie oglądać obecnej sytuacji, gdzie wybierając Wukonga piszą mi "pls no Wukong, It's ussles s%#$"

Chociaż z tą mentalnością graczy to jest widzę różnie i kształtują ja głównie streamy z own3d.tv - wczoraj sobie odbiłem przerwę w LoL'u i na 5 solo topów Małpą: 3 wygrane, przy czym jedna wygrana to była pewna porażka, ponieważ miałem AP Jannę na midzie i 3 kolegów na bocie, gdzie tylko Kat nie miała stat rzędu 2/8/3 ...

J

a akurat, gdy tylko mam jakąś pewność odnośnie pozycji przeciwnego junglera staram się podmęczyć przeciwnika małpim combo Q + E... Nie nie na odwrót : skoro już mam ochotę na harras to najpierw uderzę przeciwnika Q obniżając mu armor, po czym z E zadam mu teoretycznie true damage ( marki mam na arm. pen, Q redukuje o 30 % armor... Taki "mój umowny" true dmg... ) + 2 autoattacki... Tylko raz nie miałem sił na Lane wicka : to był jakiś ogar z > 1400 Winów - co mu coś zrobiłem, to użył Q max 2 razy i po problemie :O

Ale zwracam uwagę na to, że w tym tygodniu Irella jest free i mogłem trafić na świeżaki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał o buffie Wukonga. Z tego co wyłapałem to ma to być bardziej bug fix niż buff i pawian ma przestać tracić manę i coś tam jeszcze. Nie jestem jakimś ogarem z angola, ale tak mi się wydaję, więc może po prostu źle mi się usłyszało (druga rzecz, że oglądałem na półśpiąco). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Miałem raz na rankedzie Wukonga i nie był taki 'useless'. Skończył ze statami 10-0-3. Przydało się wtedy ulti Shena ^^. Sam jakoś go nie przyłączam do grupki useless. Jest w miarę przydatny, a ulti potrafi sporo zdziałać w TF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 'nieogarów' z angielskiego @ Wukong:

1.1 AD ratio na Q z 1.0;

Więcej attack speed z E;

W ma lepiej imitować teraz oryginalnego Wukonga.

A co do pytania o "Dlaczego Wukong ma być kontrą dla Akali?" Bo ona chowa się w Twilight Shroud, Ty odpalasz ulti. Ergo, każdy champ z AoE jest w takim układzie counterem dla Akali ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Cóż, każda sekunda się liczy.

Ciekawe jakich jeszcze zmian można spodziewać się w tym patchu. Gdzieś na forum US Morello lub Phreak wspominał o buffach dla Miss Fortune, Guinsoo zaś pisał że nie mają teraz czasu na rework Shena, ale zastawiają się chociaż nad buffem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio działo się coś z serwerami lola (N&E) bo nie grałem cały ten tydzień a jak włączyłem w sobotę to nie mogłem normalnie grać bo co trochę postać zatrzymywała się w miejscu i przestawała reagować na klikanie i używanie skilli , dzisiaj też tak jest .To jakiś bug ? Bo poza tym gra działa płynnie a ping mam w okolicach 70 tak jak zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wickd odszedl z SK.Podobno był zdenerwowany tym,że członkowie spóźniali się na treningi oraz niektóry nie przepadali za sobą.Teraz dołączył do teamu Wetdreama AL.Wydaje mi się,że niezbyt dobrze zrobił,ale skoro nie mógł wytrzymać atmosfery w drużynie to jego decyzja.

BTW http://www.absolutelegends.eu/streams/1572...ague-of-Legends

Phreak streamuje.Odpowiada teraz na pytania z IRC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ta gra mnie doprowadza do szału... Wie ktoś może jak usunąć kogoś z ignore list na trwałe? Bo jak klikam unlock, to wszystko jest dobrze do czasu ponownego włączenia klienta.

Tutaj RIOT cos szaleje bo mi np. wykopalo z friendlist kilku moich znajomych z ktorymi gram dosyc czesto, poprostu znikneli, to samo dzialo sie z ignore list bo pewnego razu wszyscy moim "ulubieni" gracze (dodaje tam wszystkich trolli/feederow/ragekidow). Lista poprostu znikla sama :)

W odpowiedzi na ticket dostalem jedynie ze to moze byc moja wina, ze sam moglem usunac albo mam przeintalowac lolka/system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każda sekunda się liczy.

A gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Bo bawimy się teraz w porzekadła już, tak?

Co do zmian barw klubowych Wickeda - i tak się dziwię, że to zajęło tak wiele. Oczekiwałem już misz-maszów drużynowych tutaj wiele tygodni temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagrałem sobie wczoraj Dominiona. Pierwszy raz, od czasu bety. Jako, że Rammus jest w rotacji postanowiłem sobie nim zagrać, bo podobno jest dobry. A dodam, że grałem tą postacią po raz pierwszy. I co? Skończyliśmy z potężną wygraną, ja miałem +1450 pkt. a po moim wyniku...przepaść...drugi TOP wynik to 800 pkt. I tak sobie myślałem, czy nie byłoby lepiej, gdyby RIOT balansował postacie oddzielnie dla SR i Dominiona. Postacie typu Rammus na Dominionie byłyby nerfione, ale na SR jego przeliczniki pozostawiliby bez zmian. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagrałem sobie wczoraj Dominiona. Pierwszy raz, od czasu bety. Jako, że Rammus jest w rotacji postanowiłem sobie nim zagrać, bo podobno jest dobry. A dodam, że grałem tą postacią po raz pierwszy. I co? Skończyliśmy z potężną wygraną, ja miałem +1450 pkt. a po moim wyniku...przepaść...drugi TOP wynik to 800 pkt. I tak sobie myślałem, czy nie byłoby lepiej, gdyby RIOT balansował postacie oddzielnie dla SR i Dominiona. Postacie typu Rammus na Dominionie byłyby nerfione, ale na SR jego przeliczniki pozostawiliby bez zmian. Co wy na to?

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysl, bo te tryby jednak troche sie roznia. Problem jest taki, ze trzeba to dobrze zorganizowac, a nie wiem, czy Riot by na tym gruncie nie polegl. Juz teraz jest cala masa 'zlych' pickow jak Eve, a dorzucanie do tego dwoch wariantow kazdej postaci na pewno tworcom nie pomoze w rozwiazywaniu takich problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa? Ludzie, czy wy aby nie przesadzacie trochę z tym narzekaniem na 'useless picki'? Oczywiście to wszystko moja opinia, ale:

1. Nie ma w LoLu postaci, którą kompletnie NIC nie da się zrobić.

2. Postaci wyraźnie słabszych od reszty jest jedynie kilka: Mundo, Eve i Twitch (ale ta dwójka jest słabsza celowo), Karma (dyskusyjne, czy jest słaba, raczej brakuje jej kilku fixów), Mordekaiser, Nunu, Sivir.

Rzeczywiście tragedia, całe 7 z ok. 80 postaci, z czego jak wspominałem połową da się coś ugrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę? Co do pierwszych trzech postaci się zgodzę, ale Karma, Morde, Nunu i Sivir? Nie jest to na chwilę obecną Tier3, ale ogarnięci gracze wciąż potrafią z Morde wycisnąć bardzo dużo, Nunu potężnego wachlarza zastosowań nie ma, ale IMO jest jednym z lepszych gankerów, do tego ma świetną ucieczkę, sobie buffa a oponentowi slowa i rage murowany. Karma ma bardzo mocną tarczę, całkiem fajnego heala i nienajlepsze bo nienajlepsze, ale cc również posiada. Sivir traktuję jako ranged odmianę Mastera, bardzo dobrze farmi, a nafeedowana zgarnia w teamfightach triple z samego auto-ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordekaiser - obecnie nie ma dla niego linii, bo z takim ładowaniem tarczy zmiażdży go każdy solo top.

Karma - podobna sytuacja, champ zły sam w sobie nie jest, ale potrzebuje farmy by cokolwiek zrobić, przez co na supporta się nie nadaje. Jako AP carry też niezbyt.

Nunu - taka sobie jungla, w miarę ganki, kompletnie bezużyteczny na późniejszym etapie gry. Po około 30 minucie zmienia się w chodzący Blood Buff.

Sivir - największy zasięg spośród wszystkich melee, przez co musi farmić niebezpiecznie blisko minionów, narażając się na harass. Użytecznością też bardzo odstaje od pozostałych carry, chociaż dość często widać ją na streamach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem wysłać Morde na mida jako głównego ap ? Dalej jest w stanie wygrać z większością apków tyle tylko że teraz może ginąć (co zapewne było powodem porzucenia Morde przez większość graczy, no bo jak to że jego bohater umiera qq) i trzeba grać nieco ostrożniej.

CO do użyteczności Sivir... cóż, może nie jest jakimś koxem, ale i tak uznałbym ją za lepszą od Ashe (oh proszę nie mówcie że Ashe jest użyteczna bo ma swoją śmieszną strzałę...).

Twitch też ostatnio stał się popularny... tyle że jako jungler (ba, nawet bardzo dobrze mu to wychodzi).

A jeżeli komuś nudzi się normalna gra to polecam przetestować supporta Fiddla- 3 sec fear i slience dają niesamowite efekty na linii. Poza wardami budujemy jak normalnego apka i robimy za dodatkowy dmg dla teamu+ wprowadzamy niemały chaos w przeciwnym teamie (marnować cc na fiddla ? ale to przecież support...). Grywam tak czasem na swoim 1800+ elo i jak na razie 6w/0l.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie myślałem, czy nie byłoby lepiej, gdyby RIOT balansował postacie oddzielnie dla SR i Dominiona. Postacie typu Rammus na Dominionie byłyby nerfione, ale na SR jego przeliczniki pozostawiliby bez zmian. Co wy na to?

I jeszcze więcej problemów z balansem postaci? Nie, dzięki. Widziałem już takie coś w Guild Wars i niezbyt mi przypadło do gustu.

To ma właśnie ułatwić balans. Teraz ewidentnie widać 4-6 postaci, które miażdżą na Dominionie. I o ile w tym trybie nerf byłby wskazany to takiego SR już bym nie tykał.

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysl, bo te tryby jednak troche sie roznia. Problem jest taki, ze trzeba to dobrze zorganizowac, a nie wiem, czy Riot by na tym gruncie nie polegl. Juz teraz jest cala masa 'zlych' pickow jak Eve, a dorzucanie do tego dwoch wariantow kazdej postaci na pewno tworcom nie pomoze w rozwiazywaniu takich problemow.

Ja wiem, że to trudne w realizacji, ale uważam, że sama idea jest dobra. : )

Masa? Ludzie, czy wy aby nie przesadzacie trochę z tym narzekaniem na 'useless picki'? Oczywiście to wszystko moja opinia, ale:

1. Nie ma w LoLu postaci, którą kompletnie NIC nie da się zrobić.

2. Postaci wyraźnie słabszych od reszty jest jedynie kilka: Mundo, Eve i Twitch (ale ta dwójka jest słabsza celowo), Karma (dyskusyjne, czy jest słaba, raczej brakuje jej kilku fixów), Mordekaiser, Nunu, Sivir.

Rzeczywiście tragedia, całe 7 z ok. 80 postaci, z czego jak wspominałem połową da się coś ugrać.

Ty chyba mówisz o SR. A mi chodzi o to, żeby na Dominionie ZNERFIĆ niektóre champy.

Dam przykład:

Rammusem da się przejąć górną bazę na sekuundę,dwie przed przeciwnym teamem. Osłabiłbym jego Q.

Nidalka ma wkurzający spear. Zmniejszyłbym jej dystansowość.

Pantheonowi dałbym dłuższe cd na jego blokowanie 1 ciosu.

Oczywiście te zmiany dotyczyłyby tylko Dominiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nunu - taka sobie jungla, w miarę ganki, kompletnie bezużyteczny na późniejszym etapie gry. Po około 30 minucie zmienia się w chodzący Blood Buff.

Co do Nunu to bym polemizował. Jeden z najlepszych counter junglerów (kto grał przeciwko ten wie), łatwa jungla. Może jest lekko ubogi w CC, ale massive slow nie raz uratował tyłek teamowi. A blood buff jest świetny dla carrych.

Wiecie skąd mogę ściągnąć dźwięk ulti Fiddla? Chciałbym go mieć jako dzwonek na komórkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co robić kolejne problemy z balansem i buffować/nerfić postacie pod Dominion, nawet jeśli miałby być to "osobny" balans pod tą mapę. LoL opiera się na rozgrywce 5v5 i jednak tu jest przykładana główna uwaga. Tak jak na TT królują offtanki tak na Crystal Scar postacie typu Rammus, Singed czy Eve i Twich.

ale i tak uznałbym ją za lepszą od Ashe (oh proszę nie mówcie że Ashe jest użyteczna bo ma swoją śmieszną strzałę...).

Nie bądź śmieszny. O ile Sivir na atmoga jakoś daje rady to i tak potrzebuje ogromnej ilości farmy, a brak jakiegokolwiek cc nie daje jej żadnej przewagi nad Ashe, która dzięki swej strzale potrafi wygrać team fight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan

W sumie to się z tobą mogę zgodzić - Morde już nie ma tak łatwo jak niedawno, przez co łatwiej go kontrować na lini - ostatnio widziałem go na midzie...

Karma IMo potrzebuje jakichś zmian - tak bardzo mi się podoba, ale pomimo tego supportując wybieram Sorakę, choć jej zbytnio nie lubię :/ Chyba planują dać Karmie Silence na W...

Nunu to ja wieki temu chyba widziałem - nie wiem czym jest to spowodowane: chyba zaliczył ostatnio jakiś nerf... Chyba sam spróbuję się nim uczyć grać, albo choć przetestować...

Sivir - IMO kto umie ten kosi... Trudna według mnie postać.

@Cors

Heh - jak AD carry to ja tylko Ashe, choć widzę, że po ostatnim nerfie ludzie wolą inne jej odpowiedniki - dużo bardziej niż ja samą...

A co do tematu supporta : jakoś tak mnie idea supporta nieco męczy - przedostatnio grałem przeciwko supportującemu Shaco i linię przegraliśmy z kretesem : wlazłeś w krzaki = DMG, a jak nie wlazłeś, to nie miałeś jak farmić... Ostatnio grałem supportującym Wukongiem ( ale na początku mnie wyzywał nasz Kog - ^^ hi hi linia i gra gładko wygrana )... Kieeedyś tam spróbowałem Orianny jako support, a i na turnieju widziałem Leonę w tej roli...

Niekiedy ludzie decydują się na pick jakiegoś użytecznego teamfightera niżli typowego supporta - taki choćby Shaco zostanie szybciej zjedzony, niżli soraka ? Co prawda heal healem, ale nawet się łapałem za głowę, jak moja supportująca małpa dawała radę robiąc niezły dmg podczas starć, a nawet nieźle kryła krzaki i odpychała wroga od farmy...

Tak jak kiedyś ktoś powiedział - lepiej wziąć na bot niesupporta, jeśli nim potrafisz grać, a supportem nie...

@Maniek213

Ta nidalka jest serio wkurzająca, ale z tym Rammusem to mówisz o sytuacji, gdy na początku kupi buty +5 i odpali ghosta ? Ciekaw jestem waszej opinni na temat tego spella w Dominionie - ja go chyba nigdy nie użyłem i nie użyję, nawet podczas gry Rammusem. Dlaczego ? Ponieważ jego siła tkwi w jak najszybszym dostaniu się na szczytową wieżę i... W sumie tyle... Dla mnie esencją Dominionu jest walka i wolę później doczłapać pod wieżę, ba nawet ją przez to komuś oddać, ale żeby podczas natarcia na nią ostudzić zapał takiej choćby Akali,czy Jaxa Exhaustem i Ignitem...

@RaxusV

1) Najlepszym counter-junglerem jest chyba Shaco, nie ? Te jego igraszki z boxami dają radę...i radochę...

2) Mówisz o jego odgłosie ulti z urodzinową skórką ? xD SURPRISE!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek213- Raczej jest mało prawdopodobne żeby Riot miał chęci bawić się aż tak, zwłaszcza, że to by wymagało bardzo dużo pracy. Spójrzmy prosto w oczy Dominion jest na pewno popularniejszy od 3v3 ale mimo wszystko i tak będzie traktowany jako swojego rodzaju dodatek (przynajmniej w najbliższym czasie), więc jeżeli będą się skupiać na balansie to raczej na SR. Poza tym jeśli się nie mylę to na Dominionie też można grać draft pick, więc zawsze można zbanować rammusa czy cokolwiek innego Ci przeszkadza :wink:

@Nunu- owszem jest całkiem dobrym i szybkim junglerem, którym wręcz powinno się kontrować przeciwnika, ganki też są przyzwoite, ale mimo wszystko są znacznie lepsze od niego picki w chwili obecnej. W końcu nie bez powodu wszyscy najlepsi junglerzy praktycznie go porzucili na rzecz Lee, Shaco, Nocta, Trundla, Udyra, nawet Cho jest popularniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...