Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wolf13000

Opinia

Polecane posty

Dobra to na co wymienić

Zasilacz: jak już pisaliście ten Fortron FSP450-60APN 450W lub ten Fortron FSP400-60GHN 400W ale dalej nie wiem który wybrać :)

Ram: dokupić 2gb

Procek: nie wiem

Karta graficzna: nie wiem

Płyta główna: nie wiem

Jeśli chodzi o kasę to dozbieram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel pentium 4 3.0 Ghz

Płyta główna ASRock 775XFire-VSTA

Oj!

Nie bez powodu na stronie producenta (Asrock) jest przy tym modelu płyty głównej "Lista kompatybilnych kart graficznych".

Co prawda z najnowszym biosem ta płyta spokojnie obsługuje kilka z poza listy, ale generalnie dopasowanie grafiki do niej JEST pewnym problemem. Nawet nowsze karty NV (Gf 8xx / 9xx) potrafią "strzelić focha", bo nie pasuje im ta (wczesna) specyfikacja PCI-e (Radeony HD chodzą albo nie, z akcentem na "nie" - bardziej zależy to od producenta karty niż typu GPU).

Lista obsługiwanych procesorów też jest krótka (aż głupio), bo:

1) chipset

2) sekcja zasilania CPU

Ja tu nie widzę wielkiego sensu robienia "modernizacji", ponieważ do wymiany jest pół komputera (patrz wyżej + RAM + grafika + dysk).

Można na siłę próbować to coś "modernizować" na zasadzie zamiany jednego zabytku na drugi (mniej zabytkowy), ale to takie przelewanie z pustego w próżne.

To znaczy MOŻNA kupić płytę (np. pod AM3, AM2+ lepiej nie) z tanim dwurdzeniowym prockiem i pamięciami (tak, pamiętam -> zasilacz TEŻ trzeba kupić), a dopiero potem kartę graficzną. Będzie "lepiej", nawet z tą samą kartą graficzną (bo najtańszy procesor dwurdzeniowy jest wydajniejszy od P4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon II X3 435 - 265 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 1GB PCS - 415 zł

RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 - 185zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 149 zł

eddy1, no tak, najwidoczniej zapomniałem, że autor ma Pentiuma 4 :) Spostrzegawczy jesteś, hehe :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ten zasilacz nie pasuje do płyty głównej. W sensie kabel od zasilacza ma 20 pin a wejście w płycie głównej 24 pin. Czy to można podłączyć, czy musi być tyle samo?

A i jeszcze jedno procesor był z jednej strony usmarowany czymś szarym. Czy to jest ta pasta termo coś?

Pojawił się jeszcze jeden problem. Karta graficzna wymaga podłączenia zasilania 6pin a ja takiego nie mam, czy są jakieś przejściówki? bo coś takiego słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest rozłączalna. Tzn. 20+4pin (dla zgodności ze starszymi płytami). Jak połączysz wtyczkę, to będziesz miał pełne 24-piny i będzie ok. Zasilacz Fortron FSP400-60GHN powinien mieć wtyczkę 6-pinową wtyczkę PEG. W razie czego można użyć przejściówki, ale poszukaj dokładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...