Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wolf13000

Opinia

Polecane posty

Windows XP

Procesor Intel pentium 4 3.0 Ghz

Płyta główna ASRock 775XFire-VSTA

2gb Ram

Monitor Belinea 1925 S1W 19" LCD

Aktualna karta graficzna GeForce 7300GT

Jeśli chodzi o zasilacz to nie wiem jaki mam jedyne co na nim wyczytałem to AC-230V 4A 50hz

A kasy to po prostu chcę wydać jak najmniej.

Jeśli coś jeszcze mam wymienić to napisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Take me to DEATHHHH.....Zasilacz może służyć jako paka w CS...Jak najszybciej do zmiany, na przykład na tego: Fortron FSP450-60APN 450W

EDIT: Sevard, byłeś szybszy :) Tak, jest zły...Przedstawię ci to w formie grilla:

Lubisz jedzenia z grilla? Jeśli tak, to czy chciałbyś mieć zasilacz na przystawkę, a CPU + GPU + MOBO jako danie główne?

Uważam, że nie, więc zmiana zasilacza to piorytet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jak będę zamawiał karte graficzna to też zamówię zasilacz. Jeśli ten Fortron FSP450-60APN 450W jest dobry to mogę dać te 150zł za niego

Dobra to powiedzmy że mam już zasilacz ten Forton coś tam. To jaką kartę graficzną mam kupić kiedy ten radeon to "szit"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmieniać kartę graficzną, musisz najpierw zmienić CPU, ponieważ procesor będzie GPU spowalniał...Co za tym idzie, zmień MOBO + w przyszłości dodać 2 GB RAM-u...Szykują Ci się dużeee zakupy :)

@UP

Sevard, nie lepiej brać 450 W, jeśli nie dopłaca się nawet złotówki? Możliwe, że autor będzie podkręcał, chyba lepiej mieć trochę mocy w zapasie, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG to ja już się boje mieć komputer włączony bo nie chcę aby spaliła mi się płyta główna i cała reszta o_O

To jak ten Fortron FSP450-60APN 450W czy ten Fortron FSP400-60GHN 400W No i jaka karta graficzna? :)

Procesor też jest zły? Nie no ludzie tyle to ja nie mam kasy żeby robić aż tak duże wymiany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dużo lepszego nie włożysz, niż to co masz obecnie nie włożysz. Wymień zasilacz i zbieraj na nową platformę. Tzn. teoretycznie można włożyć coś lepszego, ale procek będzie to skutecznie blokował, więc nie ma sensu. Zasilacz można wziąć ewentualnie na zapas, żeby starczył do nowego kompa.

Ja bym wziął GHN, bo to jednak lepsza konstrukcja, no chyba, że chcesz coś na zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy CPU jest potrzebny, jeśli kupujesz nową kartę graficzną, ponieważ procek będzie ją baaardzooo spowalniał...

Płytę główną, ponieważ nie opłaca się inwestować w starą platformę (775), tylko w np. AM3

2 GB RAM-u zwiększa pamięc operacyjną komputera, ich jakoś będzie skutkowała także w O/C...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną, ponieważ nie opłaca się inwestować w starą platformę (775), tylko w np. AM3

Zainwestować może i można by było, tylko, że ta płyta na liście zgodności nie ma żadnego sensownego procka, więc nie ma jak.

GHN, czyli Fortron FSP400-60GHN 400W, sądziłem, że to będzie w miarę jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz kupić nową płytę główną...

Powiedz ile możesz wydać kasy na wszystko?

Sevard jeśli płyta na liście zgodności nie ma żadnego sensownego procka, to chyba nie opłaca się w nią inwestować, nie? Gra słów, a potrafi wprowadzić małe zamieszanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby nie motać.

Do wymiany masz:

- zasilacz (to obowiązkowo, im szybciej tym lepiej)

- płytę główną (bo na tą nie wsadzisz sensownego procka)

- procek

- pamięci

- kartę graficzną.

Coś można zyskać na sprzedaży obecnych części, ale to i tak może być za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...