Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

garou

Rozwiązany: Płyta główna P5QPL-AM, komp nie działa po wymianie

Polecane posty

Witam. Ostatnio uległa uszkodzeniu płyta główna P5VD2-mx(znaczy się w pewnym momencie wyskakiwał na mniej niż sekundę niebieski ekranik i restart systemu.w pewnym momencie było identycznie ale komp się już nie uruchomił, nawet czytnik cd się nie wysuwał) Nie dało się z nią nic zrobić, więc wymieniłem ją na P5QPL-AM.

podłączyłem wszystko(poprawnie, kilkukrotnie sprawdzane). Ale jak włączam komputer, początkowo pracuje, ale monitor wyświetla tylko komunikat: Brak sygnału, nic więcej się nie dzieje.Nic nie piszczy, nic się nie wczytuje.

sprzęt:

procesor Intel core 2 duo (E6300)

karta graficzna - geforce 8600 gt

zasilacz - Altis 300 PT(EC)

2 kości RAM (1 Gb i 2 Gb)

win xp sp3.

co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja: po kilku poradach udało mi się uruchomić system...do czasu - wyjąłem kość RAM(tę 1 Gb) i ruszył, ale do momentu pojawienia się ekranu powitalnego systemu windows. wyskoczył komunikat by zarejestrować system windows(ktoś może wyjaśnić czemu coś takiego wyskoczyło na oryginalnym windowsie xp?) po wymianie sprzętu(czy jakoś tak) przed zalogowaniem się do pulpitu(wciśnij ok lub anuluj). ale ani myszka nie reagowała ani klawiatura. klawiatura spokojnie działa w biosie a co do myszki...testowałem 2 różne. na port usb i na port ps2. żadna nie działała. Format C: pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę. Jeśli Windows konfiguracja komputera zdaniem systemu zmieniła się w dosyć istotnym stopniu, to trzeba ponownie aktywować system.

Format na problemy sprzętowe nie pomoże, możesz uzyskać tylko tyle, że nie będziesz w stanie sam nic sprawdzić. Sprawdź co się dzieje na porządnym zasilaczu, ten jak już powiedziano wcześniej obowiązkowo do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...